anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru za granice na Fakturę Vat

kutmotocykle
#8 Zapaleniec#

Cześć,
Klient ze Słowacji zamówił u mnie towar, wypełniając dane do faktury. W kolejnej wiadomości przesłał prośbę o cyt. "proszę o fakturę do odliczenia VAT. I zwróć różnicę na moje konto." Kupujący ma aktywny numer VAT. 
Czy Ktoś ma doświadczenie i podpowie jak poprawnie powinna być wystawiona faktura, aby nie robić sobie problemów?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@kutmotocykle najlepiej poproś księgową 🙂

 https://biznesowypunktwidzenia.pl/faktura-bez-vat-dla-kontrahenta-unijnego/

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Za granicę sprzedajesz towar bez VATu a on rozlicza zakup z własnym urzedem skarbowym, czyli musi opłacić VAT obowiązujący w jego kraju. Taką sprzedaż ewidencjonujesz według jakichś tam nr, jeśli sprzedajesz firmie to sprawdz czy jest zarejestrowana w ewidencji międzynarodowej na terenie unii.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kutmotocykle
#8 Zapaleniec#

Chodzi mi konkretnie o kwotę jaka ma pojawić się na fakturze i zwrot środków. klient kupił towar w cenie brutto a oczekuje ode mnie zwrotu zapłaconej kwoty Vat.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Sprzedajesz w cenie netto, ale to wszystko zależy od tego czy to firmie czy osobie prywatnej. Ważne bo dajesz również gwarancje na towar i możesz mieć większe koszty w razie reklamacji. Zwykle się informuje, ma zapisy w gwarancjach że doliczasz koszty transportu od granicy do klienta w razie reklamacji i zwrotów. Co do samej sprzedaży chyba możesz także sprzedać towar osobie prywatnej z naliczanym u nas VATem. Dowiedz się dobrze u księgowej bo sam musisz z tym się rozliczyć a tamten najwyżej zapłaci nasz VAT i swój.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów