anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaję pierwszy raz,proszę o pomoc

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Witam. Pierwszy raz sprzedaję coś na allegro lokalnie KUP TERAZ i ktoś kupił przedmiot z opcją wysyłki inpost.Czy allegro będzie wiedziało kiedy wysyłam paczkę,kiedy allegro wyśle mi pieniądze za wysłany przedmiot,czy tylko na konto?a jeżeli ktoś nie posiada konta w banku?Ile czasu mam na wysłanie paczki?Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość ale pierwszy raz sprzedaję przez allegro i w sumie nic nie wiem,drugi raz będzie prościej ale teraz nic nie wiem. Przelałam 1zł na PayU aby uwiarygodnić konto ale oni mają do 3dni na sprawdzenie a dzisiaj ktoś kupił przedmiot i nie wiem czy jutro wysyłać dla kupującego czy czekać.Proszę o dokładne informacje,z góry dziękuję

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
keichi
#13 Ambasador#

Czy allegro będzie wiedziało kiedy wysyłam paczkę?

Tak, pod warunkiem, że to będzie Allegro Paczkomat Inpost, w przypadku innych metod - nie.

Ile czasu mam na wysłanie paczki?

Na Allegro lokalnie 7 dni.

> Kiedy allegro wyśle mi pieniądze za wysłany przedmiot?

A to zależy jak sobie ustawisz, albo automatycznie powyżej 20 zł, albo ręcznie.

> Czy tylko na konto? A jeżeli ktoś nie posiada konta w banku?

Najwygodniej jest mieć konto w banku bo pieniądze dostaniesz od poniedziałku do piątku. A jeśli nie ma się konta bankowego to możliwa jest wypłata przekazem pocztowym, ale tylko raz w miesiący i jest ograniczona kwota jaką można wypłacić.

> Przelałam 1zł na PayU aby uwiarygodnić konto ale oni mają do 3dni na sprawdzenie a dzisiaj ktoś kupił przedmiot i nie wiem czy jutro wysyłać dla kupującego czy czekać.

Jeśli na Allegro masz status Zapłacono to wysyłaj przedmiot.

oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Mam na mailu od allegro że kupujący zapłacił za przedmiot razem z wysyłką ale jak wysłać aby inpost wiedział że to jest już opłacone i że to allegro?Dla mnie to skomplikowane na pierwszy raz. Czy trzeba pobrać jakąś aplikację oprócz inpost?Gdzie mam wejść aby prosto z allegro przejść do inpost i dostać kod nadania

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak kupił i zapłacił a ma 5dni na zapłacenie to dopiero wysyłasz, środki muszą być tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-03-30&dateTo=2023-... etykietę pobierasz tu, jak paczkomat In Post: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przes... resztę wysyłasz samodzielnie, na wysyłkę masz 7dni ale jak masz środki to dobrze wysłać od razu, chyba że kupujący chce inaczej.

O wypłaceniu poczytaj ale lepiej mieć konto bo bez kota wypłacisz tylko do 800zł: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Może nigdzie nic nie mogę znaleźć bo dopiero jak ktoś kupił przedmiot wysłałem do payU 1zł celem weryfikacji i może trzeba czekać. Jak sprzedałem przedmiot z opcją kup teraz to allegro wyśle mi pieniądze jak kupujący potwierdzi dla allegro że wszystko jest ok???Wtedy dopiero allegro przeleje mi pieniądze??Przepraszam ale mam wiele pytań na które mam nadzieję otrzymam odpowiedź.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Nie mogę wejść w link,przekierowuje mnie do pana odpowiedzi.Czy mam czekać z wysyłką?Proszę mi doradzić

oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Teraz zauważyłem że nie zaznaczyłem allegro wysyłka inpost tylko zwykłą wysyłkę za 14zł z groszami. Czy wysyłać i jeszcze raz opłacić paczkomat?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Zapytaj kupującego. Nie możesz wysłać paczkomatem jeśli kupujący kupił dlatego, że chce żeby mu przyniósł listonosz. Tak przecież może być.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:41849140  Nie mieszaj sprzedaży z weryfikacją.

Weryfikacja konta to twoja osobista sprawa i nie mieszaj w to kupującego. Jeśli zapłacił i masz pieniądze na koncie Allegro to wysyłaj i nie kombinuj, jeśli nie wyślesz przedmiotu to narobisz sobie kłopotów.

Natomiast  jeśli nie wykonasz prawidłowo weryfikacji to co najwyżej opóźnisz sobie odbiór pieniędzy ze swojego konta Allegro. Ale te pieniądze będą tam leżeć i czekać kiedy dokończysz  weryfikację.

oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Jeżeli kupujący oplacił wysyłkę to gdzie mam wejść aby inpost wiedział że to już jest opłacone i jest przez allegro.Po drugie:z kąd allegro będzie wiedziało że kupujący odebrał przedmiot,czy potwierdza to w jakiś sposób że wszystko jest ok?Wtedy dopiero przelewaja mi pieniądze?I nic nie kombinuje tylko nic nie wiem.Wejdę w aplikację inpost,mam dane kupującego i co,znowu będę płacił za wysyłkę?Ciekawe jak pierwszy raz wysłałeś czy byłeś taki mądry i bystry.Mozesz napisać wejdz ty lub tam,doradz a nie krytykujesz

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Wejdź na link który ci podał @LEW433 do artykułu pomocy - tam jest wszystko opisane.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak kupujący opłacił, a mógł jeszcze nie opłacić i wybrał paczkomat InPostu to nadasz z Allegro, reszty nie nadasz z Allegro . Masz środki na AF?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:41849140  Nie krytykuję lecz doradzam.  Gdy ja pierwszy raz wysyłałem nie było InPostu,  wysłało się  wtedy paczką pocztową lub kurierem.

Nie wiem jak jest teraz ale gdy ja wysyłałem Inpostem  należało najpierw założyć sobie konto na stronie InPost, menadżer przesyłek.  Jeśli to zrobisz następny ruch to powiązanie konta Allegro z kontem InPost, jest tam taka opcja. Poradzisz sobie.

oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Dziękuję

oznacz moderatorów
Client:41849140
#7 Wielbiciel#

I nie mam pieniędzy na swoim koncie tylko allegro napisalo mi że kupujący zapłacił za przedmiot

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Jeśli Allego napisało że zapłącił to musisz mieć pieniądze, tylko nie na koncie bankowym ale na koncie Allegro Finanse ( Allegro zwykłe, nie Lokalne)

oznacz moderatorów