anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawanie produktu za 1zl a PROWIZJA JEST 2 zł, jaki to sens?

MAMY ROZWIĄZANIE!
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

Witam Mam Problem ze sprzedawaniem 1 aukcji w ktorej mam sporo sztuk za 1 zl

 

Kiedy sprzedam 1 sztuke za 1 zł to prowizje mam az 2 zł jaki tu jest sens??!!!!

Z poczatku myslałem ze to pomyłka ale kiedy wchodze w konto i rozliczenia to tam dalej jest 2 zl to jest skandal !!!

Allegro se zarabia teraz na mnie a nie pobiera 10 % ze zlotowki czy ile tam pobiera

Aukcja jest na kultura i rozrywka

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Minimalna prowizja to 0,25zł, naliczana od każdej sprzedanej sztuki + ten sam % prowizji z kategorii liczą od kosztów wysyłki. 🙂

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

Produkt wysylam tylko emailem czyli nie ma kosztow dostawy

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@gta04eflcSam tak wystawiałem sprzedając numizmaty jest mnóstwo takich bardzo tanich które sprzedane po 1 zł dawały zarobek teraz trzeba wystawiać zestawy a le zainteresowanie jest mniejsze bo zwykle to takie tanie rzeczy były dokupywane jako braki do kolekcji a po co komu zestaw 100 sztuk w którym tylko 1 mu pasuje?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@gta04eflc  Nie ma sensu ,temat już wielokrotnie poruszany. Sprzedaż -zarabiamy na innej sprzedaży a żeby klient był zadowolony to niestety trzeba wystawiać przedmioty za 1 zł.

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

nie czaje no wystawilem za 1 zl i powinno mi zabrac chyba gdzies 10 groszy czy wiecej a nie az 2 zl?

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@gta04eflcSkończyły się dla nas sprzedawców czasy sprzedaży tanich rzeczy ,pozostaje tylko hurt przy drobnicy ,prowizje tak dowalili by odechciało się handlu drobiazgów.

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

aha no to nie fajnie, trudno czyli nie oplaca sie szok co wyprawia to allegro az mi sie odechcialo go uzywac i przejde na cos innego dzieki za info

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gta04eflc Niech czyta regulaminy https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4#czesc-iii-prowizje-od-sprzedazy to nie będzie skandali.

"Gry" (podkategoria "Gry na konsole", "Komputerowe PC", "Gry online (MMO)")
8% nie mniej niż 2 zł
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#
"Konsole i automaty" (wszystkie podkategorie “Akcesoria”, “Pozostałe” oraz “Inne akcesoria”)
Wysokość prowizji zależy od ceny końcowej: do 50 zł: 12%, powyżej 50 zł: 6 zł + 6% od nadwyżki ponad 50 zł
oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

taka aukcje mam wystawiona w pozostale to ile musze dac by cos zarobic 3 zl 4 zl ?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gta04eflc Jesteś aż tak zamotany, że nawet nie wiesz w jakiej kategorii wystawiłeś ofertę, o której piszesz?😏

"Allegro - Kultura i rozrywka - Gry - Gry na konsole - Microsoft Xbox 360 - Pozostałe"

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

No wiem ale chodzi mi za ile moge wystawic minimum aby cos zarobic w pozostale albo ogolnie w dziale xbox360

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gta04eflc Skoro prowizja w tej kategorii to 8%, ale nie mniej niż 2 zł, to do kwoty 25 zł zawsze będzie płacił 2 zł prowizji (bo 2 zł / 0,08 = 25 zł). Innymi słowy, żeby zarobić przysłowiowego 1 grosza, musisz podnieść cenę w tej ofercie do minimum 2,01 zł.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

No wiem ale chodzi mi za ile moge wystawic minimum aby cos zarobic w pozostale albo ogolnie w dziale xbox360

 

8% nie mniej niż 2 zł

Na moje rozumowanie to nie rozumiem tego 8% nie mniej niz 2 zl ... czyli myslalem ze jak mniej niz 2 zl to prowizji nie zabierze

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@gta04eflc Jak sprzedasz za 100zł to prowizji masz 10%, czyli 10zeta- jak za 50zł to prowizja 5zeta - jak sprzedasz za 20żł to 2zeta prowizji i nie mniej.Sprzedaż poniżej 20 złotych to także 2żł prowizji. Paniatna?

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

Pusta wiadomosc ?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gta04eflc Już nie jest pusta, edytowałem.

"Na moje rozumowanie to nie rozumiem tego 8% nie mniej niz 2 zl ... czyli myslalem ze jak mniej niz 2 zl to prowizji nie zabierze" - to znaczy, że prowizja w tej kategorii wynosi 8% ceny końcowej, ale nigdy nie będzie mniejsza niż 2 zł (tak samo jak w niektórych kategoriach jest prowizja np. "10% nie więcej niż 100 zł").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
gta04eflc
#9 Pomysłodawca#

Kuurcze dzieki za wyjasnienie czyli po prostu nie opłaca sie albo musialbym wystawic chociaz za 5 zl zeby glupie 2 zl zarobic a te osiagniecia malo schodza czyli sie nie oplaca dzieki wielkie za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gta04eflc Przy 5 zł zarobiłbyś 3 zł, bo do kwoty 25 zł zawsze płacisz 2 zł prowizji (w tej akurat kategorii).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów