anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaz jako osiba prywatna /gwarancja

woytex2
#7 Wielbiciel#

Mam nową rzecz lecz nie posiadam do niej dowodu zakupu , czy mogę ją sprzedać jako osoba prywatna , bez udzielania gwarancji/rękojmi ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@woytex2 Możesz. Gwarancja nie jest obowiązkowa, a rękojmię możesz w treści oferty wyłączyć. Pamiętaj tylko, że bez gwarancji i bez rękojmi masz małe szanse na sprzedaż. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

"że bez gwarancji i bez rękojmi masz małe szanse na sprzedaż"

Ten jak zawsze bredzi. Wszystko co sprzedawałem prywatnie na Allu, to z wyłączoną rękojmią i wszystko sprzedane zostało.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ten jak zwykle pluje jadem. Mało kogo obchodzi, co i jak sprzedawałeś na allu. Pokaż swoje konto, zobaczymy. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Masz nick przecież. Taki spryciarz nie potrafi użyć opcji "szukaj"? To poproś kogoś o pomoc w przeprowadzeniu tej "skomplikowanej" operacji.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Tak. Gwarancja jest w ogóle nieobowiązkowa. Jeśli chodzi natomiast o rękojmię, musisz w ofercie zawrzeć zapis, że zgodnie z art. xxx k.c. wyłączasz rękojmię w tej ofercie.

Odpowiadasz jednak przed Kupującym jeśli o wadzie produktu wiedziałeś i ją podstępnie zataiłeś.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@medalik_2009  ale to kupujący będzie musiał udowodnić tą wadę towaru a nie sprzedający gdy mamy do czynienia ze sprzedażą pomiędzy osobami fizycznymi.

Oczywiście @xyz96 twierdząc, że będzie ciężko sprzedać rzecz bez gwarancji jak zwykle mija się z prawdą ^^.

Rzecz nową ale bez gwary można traktować jako rzecz używaną a takie wystawia się za odpowiednio mniejsze pieniądze. To jest można powiedzieć kwestia ceny czy towar się sprzeda czy nie.

Gwarancja producenta na towar, choćby na rzecz używaną ileś czasu zawsze powoduje, że można więcej "krzyczeć" przy wystawieniu takiego przedmiotu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Skill_Player 

Oczywiście @xyz96 twierdząc, że będzie ciężko sprzedać rzecz bez gwarancji jak zwykle mija się z prawdą ^^.

Zaczynasz bezczelnie przesadzać. Teraz udowodnij, że ja zawsze mijam się z prawdą. 

oznacz moderatorów