anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Strategia na dodatkowe konta jako zabezpieczenie przed blokadą

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

W związku z ostatnimi wydarzeniami, gdzie miałem problemy na nowym koncie przez negatywa, zastanawiam się jaką obrać strategię jeżeli chodzi o tworzenie nowych kont. Wcześniej myślałem, że dodatkowe konto to pewna dywersyfikacja na wypadek, gdyby z jednym coś było nie tak, jednak pisaliście w innym wątku, że blokada wpływa na wszystkie konta.

Zatem ponieważ mam bardzo dużo produktów z kilku nisz, od kilku dostawców chciałem je porozdzielać niszowo. Jednak nowe konto z zerową ilością opinii jest niezwykle podatne na blokady, bo wystarczy, że się trafi jakaś niefortunna sytuacja i wtedy cała firma ma zablokowane Allegro.

Zatem wydaje się chyba rozsądniejsze rozkręcenie jednego konto (chociaż do poziomu 20-30 opinii zatem negatyw już będzie miał mniejszą siłę rażenia) i dopiero kolejne.

Z drugiej strony nowe konto i jakieś niepowodzenie z nim skutkujące blokadą, zniweczy prace nad kontami, które wcześniej są wypracowane. Zatem zawsze wydaje się ryzykiem.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@prestin_pl Tak jak piszesz — blokada na jednym koncie może skutkować blokadami na kontach powiązanych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

prestin_pl
#9 Pomysłodawca#

W takim razie wynika z tego, że dodatkowe konta tak naprawdę osłabiają całość, bo są nowe i mają większą wrażliwość na blokady. Jeden negatyw i blokada wszystkiego. Zatem szczególnie w okresie pakietu promocyjnego lepiej ich nie otwierać bo również to można stracić. 

Obliczyłem, że dopiero przy 50 pozytywach konto jest na tyle mocne, że negatyw nie spowoduje jakiejś destrukcji na koncie. Biorąc pod uwagę statystyki z jakimi ludzie zostawiają pozytywy to musiałbym mieć z 1000 zamówień do tego.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To są właśnie uroki systemu ocen stosowanego przez allegro . Można szybciej skończyć ,nawet szybciej od czasu jaki poświęciłeś na założenie działalności . 

oznacz moderatorów