anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szkoda w trakcie transportu Allegro Pocztex kurier 48, gdzie zgłosić ubezpieczoną przesyłkę?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Dzisiaj kupujący odebrał przesyłkę od kuriera Allegro Pocztex kurier 48, z pięcioma opakowaniami grochu, pakowanymi po 5 kg.

Telefonicznie zgłosił nam, że jedno opakowanie rozsypało się w trakcie transportu, dlatego prosi nas o ponowne wysłanie jednej paczki grochu.

 - Przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł, gdzie mam na Allegro zgłosić tę sytuację, żeby dostać pieniądze z ubezpieczenia? Wartość uszkodzonego towaru to 22,95 zł.

- W jaki sposób i kiedy mam wysłać kupującemu nową paczkę z grochem? Czy drukuję etykietę na własny koszt?

Proszę o poradę, bo pierwszy raz mam taką sytuację.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Chodzi o zamówienie z 7 sierpnia 2022, szkoda zgłoszona dzisiaj.

a62b48d2-1651-11ed-b1d4-871f79522c17

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kupujący wysłał nam zdjęcie rozerwanej paczki  z grochem:groch szkoda Allegro.jpg

 

oznacz moderatorów

Ryuzaki_Umi
#9 Pomysłodawca#

Jest protokół szkody?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Chodzi o protokół szkody sporządzony w obecności kuriera?

Nie ma nic takiego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Jeśli przesyłka nie nosiłą zewnętrzych uszkodzeń z rekompensaty nici , zwyczajnie kiepsko zapoakowane lub wada worka .Do reklamacji konieczny jest protokół szkody , jeśli tego nie ma ..... hmmm klienta nie zmusisz , a reklamację wypada uznać choćby na podstawie zdjęć . Kwota niewielka  , ale przesyłkę musisz opłacić .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Tak zrobimy, jutro wyślemy mu groch.

Ta niebieska paczka ze zdjęcia była tylko wzmocnieniem spodu dużego kartonu i leżała na samym dnie. I to najniżej leżąca paczka z grochem uległa uszkodzeniu. Cały groch jest "uratowany" ale niestety znajduje się poza oryginalnym opakowaniem 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI sporadycznie wysyłam coś sypkiego o większej wadze ,ale zdarza się . Taki worek dla wzmocnienia owijam strechem , nie ma kleszcza żeby pękł , bo te folie od producentów ... coraz bardziej ekologiczne i coraz bardziej podatne na uszkodzenia .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Trafiliście na roszczeniowego klienta , inny by nawet nnie pisał bo to tylko groch . Na Waszym miejscu zaproponowałby z dychę rekompensaty ,albo niech odsyła i ... KROPA .

oznacz moderatorów