anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Termin na odstąpienie od umowy

CashmereAndFur
#7 Wielbiciel#

Jeśli konsument otrzymał towar 27.02, to którego dnia przypada ostatni dzień na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny? 
Moim zdaniem jest to 13.03. Pan Arkadiusz z Allegro twierdzi, że 14.03 i odsyła mnie do UOKiK. Na ich stronie są nawet przykłady, jak to konsument, który otrzymał towar 10.09 może odstąpić od umowy do dnia 24.09, ale Pana Arkadiusza takie nędzne dowody nie przekonują. Kto więc ma rację - ja czy pracownik Allegro? Z góry dziękuję za podpowiedź. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

MikroLITY
#13 Ambasador#

Licząc od 28 lutego, to ostatni dzień na złożenie oświadczenia mija 13 marca.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Max 14dni od dnia następnego po dniu dostarczenia przesyłki

oznacz moderatorów

CashmereAndFur
#7 Wielbiciel#

No tak. Tylko, że to 13.03, a Pan z Allegro twierdzi, że 14.03. 

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Poprosimy o pomoc.

 

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Czas na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy wynosi 14 dni. Liczy się to od północy dnia następującego po dniu w którym kupujący przesyłkę odebrał.
W tym wypadku będzie to 13.03 i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CashmereAndFur 13..14 co za różnica ? Tak , nie musisz przyjmować zwrotu po terminie ,ALE ! możesz ,a to działa tylko i wyłącznie na Twoją korzyśc .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria może to być duuuża różnica jak sprzedajesz rzadko ale drogie rzeczy to możesz nie mieć kilku tysi by oddawać kupującemu kasę po terminie zwrotu do 14dni i nie będziesz działał na swoją niekorzyść by komuś robić dobrze za jego gapiostwo 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael po mojemu 1 dzień autora wątku nie zbawi  ,a nie w ciemię bity klient użyje innych narzędzi żeby postawić na swoim ...... i tyle w temacie .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria jakich? Do sądu pójdzie czy rozwali towar którego nie ma w domu bo odesłał po terminie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael młody jesteś i dwa... masz , poczytaj sobie co piszą sprzedawcy o rekompensatach z POK czy jak tam ... progress

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

on nie odesłał po terminie. On złożył oświadczenie po terminie - nie wiemy gdzier leży towar do zwrotu. Jeśli przyszedł z oświadczeniem spóżnionym - ok nic mu już nie ubędzie. Ale jak leży u pacjenta w doomu, to może zostać pozbawiony jakiegos elementu i zostanie zgłoszona niezgodność z umową. Odsyła na swój koszt, bo nie wygeneruje już etykiety bezpłatnie, przyjdzie towar, a tam różnie: albo rzeczywiście brak kompletu zawiniony lub nie albo nówka funka, którą i tak z wdzięcznością przyjmiesz, bo jesczze bez problemu sprzedasz. Obie wersje u mnie już przećwiczone....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria jak ktoś sprzedaje wypasionego kompa za 15tys to zwrot dla takiego sprzedającego to jest problem no chyba że w dzisiejszych czasach masz parędziesiąt tysi poduszki finansowej mimo ponoszonych co miesiąc kosztów prowadzenia działalności. Musialby sprzedający chyba na leb upaść by pozwolić firmie utracić plynność finansową albo brać pożyczkę bo kupujący jest ciapa i nie potrafi sobie 14 dni odliczyć w kalendarzu 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael jest jak jest i trzeba to wziąc na klatę 

oznacz moderatorów

CashmereAndFur
#7 Wielbiciel#

Allegro po 4h dyskusji z dziesiątkami pracowników przyznało mi rację, ale przyjmę zwrot, chociaż nie będę czekać kolejnych 14 dni na odesłanie, skoro zwrot już nie jest na ogólnych zasadach odstąpienia bez podania przyczyny. 

oznacz moderatorów