anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twój poziom jakości sprzedaży Wymaga poprawy!!

CapitalTrade
#7 Wielbiciel#

Screenshot 2024-05-23 at 19.47.59.png

Witam, 2 tygodnie temu zacząłem sprzedawać na Allegro. Otrzymałem informację, że poziom jakości sprzedaży wymaga poprawy. Jak na zdjęciach mam -270/40. Wszystkie zamówienia zostały wysłane przed czasem. W Jakim sposob oni liczą punkty?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@CapitalTrade Na ten moment nie jest wliczana żadna wysyłka w terminie, ponieważ dla jednego zamówienia było opóźnienie, a dla pozostałych nie minął jeszcze czas na wysyłkę. Dodatkowo masz wskaźnik poleceń od kupujących na poziomie 4,5, co jest wartością poniżej poziomu neutralnego. Tutaj znajdziesz bardzo przejrzysty artykuł na temat każdej z miar Jakości Sprzedaży. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

CapitalTrade
#7 Wielbiciel#

Witam, 2 tygodnie temu zacząłem sprzedawać na Allegro. Otrzymałem informację, że poziom jakości sprzedaży wymaga poprawy. Jak na zdjęciach mam -270/40. Wszystkie zamówienia zostały wysłane przed czasem. W Jakim sposob oni liczą punkty?

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@CapitalTrade 21.05 klient odjął Ci gwiazdkę za zgodność z opisem, być może tu tkwi problem?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ta jedna gwiazda robi swoje, ale nie wysyłaj przed czasem tylko zgodnie z deklaracją- może z tego powstać problem.

LEW433_0-1716489024354.png

 

oznacz moderatorów

CapitalTrade
#7 Wielbiciel#

Miałem w sumie 9 zamówień i wszystko zostało wysłane na czas w sensie, że zostały wysłane 3-go dnia, a czas wyslyki jest 5 dni. Może to jest problem

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@CapitalTrade Tak, jak wspomniałam, jeszcze nie minął czas na wysyłkę tych zamówień, zatem po prostu nie są brane pod uwagę do wskaźników Jakości Sprzedaży. Gdy termin nadania minie, wtedy zostaną oznaczone, jako terminowe, a wskaźnik wzrośnie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

CapitalTrade
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, czy wysłanie zamówienia przed czasem pokazanym klientom ma jakiś negatywny wpływ na ocenę?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie jest to logiczne ale tak jest . Jak zaczniesz wysyłać przed czasem to pożniej jak coś wyślesz w ostatnim deklarowanym dniu wysyłki be dziesz mieć odjęte punkty za wysyłkę po terminie. 

oznacz moderatorów

DBESTSHOP
#8 Zapaleniec#

Dokładnie... dlatego gdy oferujesz wysyłkę 5 dni to staraj się tak wysyłać 🙂 Im szybciej będziesz wysyłać to twój wskaźnik realizacji się zwiększy i allegro zmieni ci czas realizacji zamówienia co skutkować będzie  tym że dostaniesz więcej punktów za szybką realizację ale zamówienia będziesz pakował z językiem na brodzie 🙂 
Jak chcesz sobie kontrolować zamówienia na początku to w dziale 

  1. Allegro
  2. Moje Allegro
  3. Sprzedaż
  4. Obsługa zamówień
  5. Zamówienia

masz czas jaki masz na realizacji i tego się trzymaj 🙂 Lepiej jak sam stopniowo zwiększysz sobie czas realizacji jak ma zrobić to ktoś za ciebie 


Chyba że  lubisz jak coś się dzieje 🙂 pozytyw jest taki że schudniesz od biegania 😄 

 

oznacz moderatorów