anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usługa Przelewy24 powrót do "nieaktywne"

SQK272
#8 Zapaleniec#

Cześć

Około miesiąc temu przez pomyłkę kliknąłem w serwisie Allegro włączenie usługi Przelewy24. Obecnie mam wyświetlony komunikat dla usługi Przelewy24 "w trakcie weryfikacji". Nie zrobiłem przelewu weryfikacyjnego, ponieważ nie chciałbym korzystać z tej usługi ze względu na konieczność uzupełnienia danych osobowych takich jak seria i numer dokumentu tożsamości.

Pisałem do Allegro Kontakt i poinformowano mnie, że nie będę miał żadnych konsekwencji, jeśli zignoruję ten komunikat, jednak nie ma usunięcia powiadomienia związanego z Przelewami24. Wcześniej pisałem do samych "Przelewy24" i właśnie mnie poproszono mnie o kontakt z pracownikami Allegro.

Czy mimo wszystko jest jakaś możliwość, by usługa "Przelewy24" widniała jako "nieaktywne" a nie "w trakcie weryfikacji"? Załączam zrzut ekranu, gdzie pokazuję problem.

Oprócz tego rozumiem, że komunikat "Włącz usługę Przelewy24 i zyskaj nowe możliwości" jest zawsze widoczny dla użytkowników Allegro, którzy nie mają aktywnej usługi "Przelewy24" i miałem ten komunikat jeszcze przed przypadkową próbą aktywacji "Przelewy24". Tego akurat nie pamiętam i też to zaznaczyłem na zrzucie ekranu.

Zrzut ekranu Allegro.PNG

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

@SQK272 Jeżeli nie jest ci to potrzebne to nie ma żadnego znaczenia ani żadnej konsekwencji dla ciebie. Obrazek dla nas jest niewidoczny.😁

oznacz moderatorów

SQK272
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, a dacie radę jakoś zobaczyć zrzut ekranu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie sprzedajesz to nie zaprzątaj sobie tym głowy, naprawdę. 😘

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SQK272 Niestety powrót do poprzedniego statusu nie jest możliwy. Wystarczy kliknąć w tę opcję, żeby pojawił się komunikat "W trakcie weryfikacji". Jeśli chodzi o informacje w ramce, również nie można ich usunąć. 

Oczywiście zachęcamy do aktywacji wypłat z Przelewy24. Niemniej jeśli nic z tym dalej nie zrobisz - tak jak już informowaliśmy - nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

SQK272
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź, czyli nie będę mieć żadnych naliczanych długów czy jakiś innych należności? Pytam się tylko zapobiegliwie. Jedyne co, to po prostu zostanie mi tylko ten komunikat?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SQK272 Tak, jedyne co zostaje, to komunikat. Nie musisz się obawiać. Co więcej nawet jeśli zweryfikujesz dane do wypłat - jest to opcja darmowa, więc nie ponosisz w związku z tym żadnych kosztów.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@SQK272 Niczego Ci za to nie naliczą, potrzebne jest to tylko jak sprzedajesz na Allegro.

oznacz moderatorów

SQK272
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję bardzo okazjonalnie, głównie kupuję na Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To dopóki nie będziesz mia na koncie AF, Przelewy24 środków od kupującego jest Ci to niepotrzebne, żadnych konsekwencji z tego powodu nie ma, ale jak będą tam środki to będziesz musiał przeprowadzić aktywację, inaczej niw wypłacisz, wysyłając skan dowodu możesz zasłonić nr dowodu i pesel.

oznacz moderatorów

SQK272
#8 Zapaleniec#

Tak jeszcze zapytam, AF to są Allegro Finanse?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@SQK272 Musisz wiedzieć jednak o jednym.Nawet jak nie aktywujesz Przelewy24, Allegro udostępnia tą formę zapłaty kupującym.Czyli w przypadku dokonania przez Ciebie sprzedaży w serwisie, kupujący finalizując transakcję będzie mógł wybrać tą formę zapłaty.W takim przypadku chcąc nie chcąc, będziesz musiał tą usługę aktywować jeśli będziesz chciał wypłacić pieniądze.

oznacz moderatorów

SQK272
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informację, jeśli ktoś by ode mnie coś kupił np. za rok, to wtedy mogę spokojnie aktywować usługę Przelewy24 i nie będzie problemu, że przez rok usługa była "w trakcie weryfikacji"? Czy będę miał taką możliwość i wtedy wystarczy tylko zrobić przelew weryfikacyjny o wartości 1,01 zł i czy to będzie jedyna opłata, której bym musiał dokonać w przyszłości?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Usługę będziesz mógł aktywować w każdej chwili.Pamiętaj tylko, że czasem trwa to kilka i więcej dni.

oznacz moderatorów