anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuniecie aukcji naruszenie znaku

X500_FASHION
#9 Pomysłodawca#

Dzien Dobry,

Dostalem takiego emaila dzisiaj:

Dlaczego dostajesz tę wiadomość?

Otrzymaliśmy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, który współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw.

W opisach Twoich ofert używasz w sposób nieuprawniony zastrzeżonego słownego znaku towarowego. Naruszenie polega na wykorzystaniu – w tytule i/lub dalszym opisie oferty - nazwy określonego, zarejestrowanego znaku towarowego do sprzedaży produktu innej marki. Więcej informacji na temat naruszenia znajdziesz tutaj.

Podstawa prawna

Działania podejmujemy w wyniku otrzymania zgłoszenia będącego wiarygodną wiadomością w rozumieniu art. 14 ust. 3 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W przypadku wykazanych przez uprawnionego zgłaszającego naruszeń, oznacza to konieczność niezwłocznego usunięcia ofert.

Jakie mogą być skutki wystawienia ofert naruszających prawo?

  • bezpośredni wpływ na obniżenie jakości Twojej sprzedaży

  • ograniczenie dostępu do usługi Super Sprzedawca

  • konsekwencją może być nawet zawieszenie Twojego konta

  • możliwość podjęcia kroków prawnych przez właściciela praw do znaku towarowego

Co teraz zrobić?

Najważniejsze: nie wykorzystuj zarejestrowanego słownego znaku towarowego do sprzedaży produktu innej marki. Zapoznaj się też z informacjami na temat praw własności intelektualnej, które zamieściliśmy w krótkim przewodniku dla sprzedających.

Czy otrzymasz zwrot opłat?

Tak, proporcjonalnie do czasu, przez który oferta była widoczna w serwisie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Potrzebujesz więcej wyjaśnień?

Napisz do nas. Uwaga: nie wybieraj opcji 'Odpowiedz' (wiadomość do nas nie dotrze), skorzystaj z powyższego linku.

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Lista ofert:

Generalnie rzecz biorąc chodzi tutaj pewnie o znak TWISTER. Wystawiam przez XML z hurtowni. Zgloszone przez Hasbro GK Legal. Pytanie czy powinienem się czegoś obawiać chodzi tutaj o naturę prawna? 

Dziwne dla mnie poniewaz tylko mi sciągneli aukcje. A widze u innych sprzedawców, że widnieje podobnych opis i tytuły a oni nie są tknięci. Czyzby ktos sie uwziął na mnie? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@X500_FASHION odpowiedź jest w wiadomości e-mail jaką otrzymałeś, właściciel znaku towarowego może podjąć kroki prawne, zależy to od niego. Być może to Twoje oferty zostały zgłoszone, dlatego Ty otrzymałeś tą wiadomość. Przykro mi, ale nie mam informacji, kto dokonuje zgłoszenia.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

 - to jest totalna paranoja. 

1. "Przykro mi, ale nie mam informacji, kto dokonuje zgłoszenia."  - myślę, że chyba jednak wiecie, kto dokonuje zgłoszenia. Gdy ja zgłaszałem kradzież zdjęć z aukcji (zabezpieczanych cyfrowo przez Allegro - bo nie mogłem ich oparzyć swoim logo ) - to wysyłaliście sprzedawcy dokładne info z moim loginem. 

2. Odnośnie znaku towarowego - proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę frazę "Zelmer" - prawie 140 tys. ofert. Sęk w tym, że właścicielem znaku towarowego "Zelmer" jest obecnie zagraniczna firma, Bosch (Niemcy) wykończyli naszego krajowego Zelmera, a na koniec sprzedali sam znak towarowy. Teraz sprzęt Zelmer to "chińska" produkcja (oprócz jednego czajnika, który kupują od innej polskiej firmy). Zelmer, znak towarowy należący do firmy zagranicznej.

140 tys. ofert ze słowem Zelmer, - prawie wszystkie dotyczą "starego" polskiego sprzętu i nie maja nic wspólnego z nowym znakiem towarowym "Zelmer" - czy jakiś pracownik Allegro odważy się sprawdzić te aukcje i je zweryfikować?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@X500_FASHION przeredaguj ofertę, napisz do allegro, że to słowo potoczne w Polsce

nie znak towarowy

https://uprp.gov.pl/pl/przedmioty-ochrony/ogolne-wytyczne-prezesa-uprp/wytyczne-w-zakresie-znakow-to...

 

@maxr01 a kolor który allegro chce zarejestrować używane przez orange

poczytaj sobie o historii znaku towarowego ptasie mleczko

w Polsce nie zarejestrujesz znaku towarowego "przejście dla pieszych" czy trytka

ale jesteśmy w ue więc można to zrobić w Hiszpanii jak wedel

 

https://www.znaktowarowy.info/rodzaje-i-funkcje-znakow/monopol-wedla-na-nazwe-ptasie-mleczko/

https://znakitowarowe-blog.pl/konsekwencje-odzyskania-ptasiego-mleczka/

https://czasopismo.legeartis.org/2014/11/ptasie-mleczko-znak-towarowy/

 

 

oznacz moderatorów