anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

usuniecie komentarza za zwrot gotowki bez odsylania towaaru

MixTips
#9 Pomysłodawca#

witam

jestem sprzedawca

prosze o infrmacje co w sytuacji gdy

klienta zglasza mi otrzymala towar w innym kolorze w tej samej cenie 150zl, ja natychmiast proponuje ze wysle kuriera z wymiana na swoj koszt lub prosze klientke by zwrocila towar a my oddamy pieniadze lub zrobie rabat w wyokosci 30zl . klientka jak otrzymala ode mnie odpowiedz natychmiast wystawila negatywny komentarz .

Po czym napisala mi ze go usunie jak oddam jej 150zl za ten kuferek a onsa sobie go zostawi bo jej sie podoba

Jak jej napisalem ze otrzyma pieniadze jak go zwroci to mi odpisala ze ostatnie slowo to 70zl albo zostaje komentarz i konczymy rozmowe. czy nie jest to dzialanie na moje szkode z checi zysku? Dodam ze jest to wazny komentarz poniewaz za niego strace status super sprzedawcy prosze o odpowiedz bo za pewno allegro nic z tym nie zrobi...

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Halfrunt
#18 Luminarz#

Klienta miała prawo wystawić negatywna opinia za towar niezgodny z opisem

Wychylając się z przeprosinami, darmowymi kurierami i cuda wiankami, stwarzasz sytuację do nadużyć przez klyenta.

Sam musisz przekalkulować co się opłaca, olać go czy spełnić jego fanaberię i zwrócić kasę. Jednakże pamiętaj, że nawet jak zwrócisz kasę to klienta nie zmusisz do usunięcia komentarza, a nawet jeśli go usunie to nadal będzie miał możliwość wystawić swoją subiektywną opinie ponownie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ewidentnie chce wykorzystać twoją pomyłkę mając oręż w postaci negatywa aby wymusić na tobie więcej niż jej chciałeś dać na otarcie łez. Takie działania są nielegalne a co najmniej nieuczciwe .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MixTips Cześć. Będziemy mogli zadziałać w tej sprawie - prześlij nam proszę zrzuty ekranu Twojej korespondencji z kupującą przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=25977234-0c4d-4e66-9f9c-e1f636189470&subjectId=cf3be393-b... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

przecież to się kwalifikuje art. 191 k.k.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Raczej:

"

Art. 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

art 286 jest o czymś innym

oznacz moderatorów