anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzenie przedmiotu podczas pakowania

JohnyBilbao
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Wystawiłem telefon na Allegro na licytacje. W opisie umieściłem adnotacje, ze ma problem z głośnikiem. Brzęczy przy głośniejszych dźwiękach. Podczas pakowania zamówienia do wysyłki, wykonując finalne czyszczenie telefonu odpadła membrana głośnika. Poinformowałem o tym fakcie kupującego przez Allegro, smsa, próbowałem się dodzwonić, ale nic. Zero kontaktu. Kupujący również nie wybrał opcji dostawy oraz nie zapłacił za przedmiot. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy przysługuje mi jakieś prawo do anulowania zamówienia jezeli kupujący jeszcze nie opłacił zamówienia i nie ma z nim kontaktu? Nie ma szans na rozwiązanie sprawy.

pozdrawiam 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@JohnyBilbao a gdzie sprzedaż allegro czy allegro lokalnie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

zaczekaj , może nie zapłaci i problem sam się rozwiąże , brak kontaktu na to wskazuje .

oznacz moderatorów

JohnyBilbao
#7 Wielbiciel#

Według regulaminu zakup będzie zablokowany przez 30 dni po licytacji. To mnie najbardziej martwi, ponieważ tak na prawdę przez miesiąc nie mogę wykonać żadnego działania z tym telefonem, ani próba naprawy bez zgody kupującego ani nic. Dobrze mówię?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

naprawic telefon możesz zawsze 
jak nie opłaci samo się rozwiąże 
jak wpłąci kasę a zwrócisz mu ją tez nic ci allegro nie zrobi

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@JohnyBilbao no nie do końca , jeśli produkt uległ uszkodzeniu możesz go doprowadzić do stanu zgodnego z opisem i czekać na ruch ze strony klienta .

oznacz moderatorów

JohnyBilbao
#7 Wielbiciel#

Allegro

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JohnyBilbao Cześć. 🙂 Nie wysyłaj zamówienia, dopóki w zakładce Zamówienia od kupujących (w przypadku Allegro Lokalnie) nie zobaczysz statusu płatności "Zakończona" - w tym momencie płatność jeszcze się nie zakończyła. 

ko_alka_0-1695027675094.png

Na Allegro sprawdzisz to w zakładce Zamówienia

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

JohnyBilbao
#7 Wielbiciel#

a da się coś zrobić żeby ten zakup w razie nieopłacenia zakupu nie był zablokowany przez 30 dni?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

tak na przyszłośc w treści oferty napisz że ma 7 dni na zakup potem wystawiasz ponownie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@JohnyBilbao Jeśli na 'zwykłym' allegro to się da ale w treści oferty musi widnieć odpowiedni zapis - np. "na opłacenie zakupu po wygranej licytacji oczekuję 7 dni roboczych".

Kupujący co prawda nadal ma możliwość opłacenia takiego zakupu nawet 30 dnia po zakupie ale dzięki takiemu zapisowi masz podkładkę zgodną z regulaminem  i możesz towar wystawić ponownie szybciej a kupującemu odesłać wpłaconą kwotę.

Na lokalnie nieopłacony zakup anuluje się automatycznie po 5 dniach.

oznacz moderatorów