anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uznanie przesyłki za wysłaną a czas dostaw.

MAMY ROZWIĄZANIE!
EmemkaPL
#8 Zapaleniec#

Witam Allegrowiczów!

Nie sprzedawałem wczesniej na allegro i nie do końca rozumiem tego

artykułu: https://help.allegro.com/sell/pl/a/kiedy-uznajemy-przesylke-za-wyslana-AgbzAwmGMcY

Czy ktoś może mi powiedzieć, na przykładzie mojego listu z zamówienia, jeżeli dostałem zamówienie o 19:00 w poniedziałek, i zrealizowałem je o 19:39 (włożyłem wtedy do paczkomatu). Kurier odebrał je na drugi dzień o 12:03, a paczka w centrum logistycznym była o 19:50, to która z tych godzin liczy się jako data wysyłki? Odebrania z paczkomatu czy dostawy do CL Inpostu?

 

Trochę się przestraszyłem jak zobaczyłem że kurier odbiera paczki na drugi dzień do 14:00, potwierdził mi to też opiekun z InPostu, więc zmieniłem czas wysyłki z 1 na 2 dni. Paczkomat mam dosłownie pod domem, jak spakuje paczkę to wkładam ja dosłownie po 10 minutach do paczkomatu. 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:118724724
#9 Pomysłodawca#

@EmemkaPL paczkę uznaje się za nadaną w cwili , gdy zeskanujeją kurier czyli w podanym przez Ciebie przypadku jest to ,, na drugi dzień o 12:03,,

oznacz moderatorów
Client:118724724
#9 Pomysłodawca#

@EmemkaPL sprawdź  godzinę graniczną dla swojej miejscowości i ustaw np. czas na 1 dzień / NIE!! natychmiast /  i dodaj godzinę graniczną , do której swobodnie się wyrobisz , możesz to zrobić indywidualniedla każdego przewoźnika .

oznacz moderatorów
EmemkaPL
#8 Zapaleniec#

No właśnie, i to nie było jasno napisane w artykule, który status to "skanowanie" przez kuriera.

Jest to moment odbioru przesyłki przez kuriera z paczkomatu.

W czystej teorii, jak i w praktyce, wyrabiam się z wysyłką w ciągu 24H, więc zmienię wysyłkę z 2 na 1 dzień. Zamówienie pakuje od razu kiedy je zobaczę w panelu. 

Co do godzin granicznych, nie mam pojęcia gdzie to ustawić 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
EmemkaPL
#8 Zapaleniec#

Dziękuję i przepraszam za późną odpowiedź.

Sprawdzałem godziny dostaw i nie mogę tego jeszcze ustawić 😞 

Zastanawia mnie natomiast inna rzecz. Mam ustawiony czas dostaw jako 1 dzień. Czyli jak zamówienie wpadnie w czwartek, to do pt. 23:59 mam czas na wysyłkę. I spoko, bo czwartkowe zamówienia tak wyjeżdżały, a nawet wcześniej jeżeli kurier odebrał późno paczki z paczkomatu w czwartek albo punktu odbioru.

Ale zauważyłem że na ofertach pojawiła się wysyłka w ten sam dzień, bo allegro tak policzyło moje wysyłki z ostatnich dni 😮

 

No i mam zonka, bo dzisiaj wpadły mi zamówienia przed 11:00, i jedno po 11:15, a kurier już odbierał paczki chwile po 11:00. Więc co teraz? Zamówienia po 11:00 mają wysyłkę do dzisiaj 23:59 ale nikt ich nie odbierze aż do poniedziałku, i allegro mi policzy to jako błąd z mojej strony? Mimo że paka czeka w automacie ale kuriera już nie będzie na moim rejonie? Trochę to nie fair, bo w poprzednim tygodniu paczki z piątku miały czas wysyłki pon. do 23:59, a dziś już nie 😕 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Od tej chwili jak kurier zeskanuje o będzie widoczne to w systemie. tu 12.03.

oznacz moderatorów