anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
ZSentymentem
#8 Zapaleniec#

Witam

Czy mogę wystawic klientowi fakturę z Vat jeśli nie jestem Vatovcem .Co najlepiej ww takim wypadku zaznaczyć w formularzu wystawiania na Allegro ??? jest bodajze 5 opcji ...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma tam opcji Wystawiam fakturę bez VAT?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

przy VAT wpisujesz/wybierasz zw. i tyle 🙂

oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

@ZSentymentem  nie nie możesz wystawić fv z Vat, skoro nie jesteś Vatowcem i tego nie próbuj, bo potem sprawdzą gościa i wyjdzie, że wystawiasz lewe faktury dla innych podmiotów, po to, żeby sobie uszczuplili podatek.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ZSentymentem
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie !

Jeszcze pyt czy warto być podatnikiem VAT .JAk uważacie ze swojej strony ??? Czy to się opłaca na początku ????

oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

@ZSentymentem  dużo zależy od branży, są artykuły, gdzie w zasadzie sprzedaje się głównie na fv i klient wymaga jej przy zakupie, ale są również takie działy, gdzie ta fv jest sporadycznie wystawiana i w zasadzie prawie niepotrzebna.

Druga sprawa koszty, jak masz stałe koszty wysokie, chcesz odliczyć np. raty za samochód firmowy, paliwo, jakieś inwestycje, sprzęt itd. wtedy vat się przydaje. Jak takich odliczeń masz mało, to nie ma się co pchać w ten podatek tak zaraz na początku.

Ja osobiście jestem jego przeciwnikiem i uważam, że jest to kolejny drenaż naszych kieszeni, jakbym miał wybór nie wchodziłbym w Vat. Ale oceniam to pod kątem mojej działalności.

Są sytuacje, że można oczywiście "zarobić" na vacie, np. sprzedajesz produkty w niższej stawce, a koszty masz w 23%. Każda sytuacja jest inna.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ZSentymentem Niech Cię ręka boska broni!!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

W formularzu masz: faktura bez VAT

oznacz moderatorów