anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W lutym na wszystkich kontach firmowych automatycznie pobierzemy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz.

Już teraz możecie się na to przygotować i włączyć tę opcję między innymi w zakładkach: Rozliczenia z Allegro, Faktury lub Środki i historia operacji.
W zakładce Rozliczenia z Allegro pod bieżącym saldem dla każdego rynku zweryfikujecie, czy już macie włączoną tę usługę. 

Jak to działa?

Co godzinę sprawdzamy Wasze należności względem Allegro za sprzedaż na allegro.pl i allegro.cz. Jeśli pojawi się zobowiązanie (prowizje i inne opłaty), to pobierzemy odpowiednią kwotę w danej walucie z pieniędzy, które macie ze sprzedaży.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.
W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.


Przygotowaliśmy materiał video, który wyjaśni jak działa usługa



Tutaj znajdziecie artykuł z informacjami na ten temat, tutaj najczęściej zadawane pytania.
Wkrótce będziecie mogli też zadać pytanie ekspertce i dowiedzieć się więcej na temat tej funkcji, tutaj zapis poprzedniego spotkania na ten temat.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
109 ODPOWIEDZI 109

babskiesprawy1
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  dla mnie to jakiś kosmos skąd się opłaty biorą za abonament do tego teraz sprzedałem dwie rzeczy i dziwnynym trafem naliczyło prowizje dla allegro w kwocie zysku i cały czas info że możesz mieć bardziej konkurencyjne ceny niż inni😡😡tzn że jeśli ktoś ma taniej to albo sprzedaje lewiznę albo nie wiem. Robić po to żeby allegro zarabiało to trochę dziwne. Do tego zamykacie aukcje.Dzis wystawiłem 5000 aukcji z tego 114 odrazu zamkniętych a niby tak wspieracie nowe firmy na allegro.na ta chwile to widzę że wspieracie ale siebie 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@babskiesprawy1@babskiesprawy1  napisz proszę konkretnie o jakich opłatach piszesz? Podaj numery zamówień do których została naliczona prowizja. Korzystasz z Programu powitalnego więc przez czas jego trwania masz darmowy Abonament, w Rozliczeniach z Allegro widzisz opłatę za niego, ale wynosi ona 0 zł.
Pamiętaj też proszę, że wszystkie wyróżnienia i benefity wynikające z Programu powitalnego trzeba wyłączyć po 90 dniach jeśli nie chcesz ponosić kosztów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

babskiesprawy1
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to że do konta firmowego powiazalem drugie konto i prowizje jakie naliczacie są równe zyskowi i tak co chwilę czytam że może być jeszcze niższa cena bo 200 kont ma niższą cenę tylko zastanawia mnie jak możliwe jest że płacę za coś 200 w hurtowni sprzedaje za 250 i 50 zł jest wasza prowizja więc dla sprzedawcy zostaje zero a jak się okazuje że przedmiot nie mieści się w InPost w formacie A to jeszcze dopłacać trzeba do przesyłki

Wiem że mogę prosić kupującego o dopłatę ale to jest żebranie o pieniądze i mając honor nie pisze do kupującego żeby dopłacił bo dla mnie to jest chore i taki serwis jak allegro powinien pobierać po pierwsze mniejsze prowizje bo przy tylu sprzedających i tak na siebie zarobicie

Po miesiącu bycia na allegro uważam że to porażka 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@babskiesprawy1 

tylko zastanawia mnie jak możliwe jest że płacę za coś 200 w hurtowni sprzedaje za 250 i 50 zł jest wasza prowizja więc dla sprzedawcy zostaje zero

To masz źle wyliczone marże, na allegro trzeba mieć minimum 40 % żeby coś zostawało 🙂

a jak się okazuje że przedmiot nie mieści się w InPost w formacie A to jeszcze dopłacać trzeba do przesyłki

Przecież jak dasz allegro inpost paczkomat, jest jednakowa cena za każdy gabaryt, chyba że Ty dajesz A a hurtownia pakuje w B to masz dopłaty za zmianę gabarytu 😄

Po miesiącu bycia na allegro uważam że to porażka

Ameryki nie odkryłeś 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

babskiesprawy1
#8 Zapaleniec#

Kolego po pierwsze max co mozesz ustawić to 10.95 dla inpostu w cenniku i to jest za format A i sam nawet kupując zapłaciłem za format A a po dostawie sprzedawca poprosił mnie o dopłate do 30 zł więc się uśmiałem i tyle w temacie 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@babskiesprawy1 Kolego 10,95 zł jest za wszystkie gabaryty A, B, C !!!!  Tyle że musisz odpowiednio zaznaczyć przy nadawaniu, stąd mogą być u Ciebie dopłaty chyba że źle nadajesz i płacisz według cen InPosta ?  

Napisz jak nadajesz może Ci pomogę ograniczyć dopłaty za paczki paczkomatem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

babskiesprawy1
#8 Zapaleniec#

Kolego tak jak mówisz ale nie w tym problem allegro daje 10.95 i to jest za gabaryt A ale jak wiadomo  że nie wszystko jest w tym gabarycie i co bym nie nie zaznaczył na inposcie tzn gabaryt B czy C to cena jest inna i trzeba dopłacić bo te gabaryty są droższe.nie masz możliwości zaznaczenia gabaryty B na Allegro 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@babskiesprawy1 10,95 zł jest za A,B,C  więc skąd masz wiedzę że to za tylko za A ????

A Ty przypadkiem nie działasz a dropie ?? i hurtownia miesza z gabarytami albo kroją Cię po stawkach ze swojej umowy ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Jeśli chodzi o zmiane gabarytu to jest kpina ogólnie, allegro na samej podstawie FV nalicza opłaty jak napisałem, żeby mi dowody przedstawili, że jest inny gabaryt to brak odp lub piszą dalej, że przewoźnik naliczył tą opłatę i trzeba z nimi wyjaśniać (chore jest to, że to ty musisz przedstawić dowód że przesyłka była o gabarycie podanym przeze mnie) wracając do tego przecież nie będę za każdym razem zdjęć robił, że przesyłka jest w danym gabarycie... tym bardziej wiem, że kurierzy jak nie mają mniejszych skrytek to walą na pałę a ja mam doliczenie do tego. (mam znajomego kuriera w inpost)

oznacz moderatorów

babskiesprawy1
#8 Zapaleniec#

Kolejnym tematem to fv które wystawiacie 

Każda opłatę pobieracie od razu a na fv pisze termin co w mojej ocenie nie jest zgodne z prawem bo skoro pieniądze zabrane odrazu to fv powinna być że zapłacone a nie z terminem 

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Bardzo ciekawie się zrobi pod koniec miesiąca jak zostaną naliczone za cały miesiąc opłaty za reklamę ads.

 

rachu ciachu i do piachu..

wszyskie środki nagle zostaną zabrane aby pokryć prowizje. Brak kasy na ZUS rachunki i us. W końcu zabraknie na opłaty dla dostawcow

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maliszewko2014 ??????

To co Ty wszystko co wpłynie na konto zostaje w allegro ???? coś tu nie tak 😞

Ja wypłacam na koniec miesiąca, więc np. mam 10 000 zł przychodu - opłaty allegro 1800 zł nawet jak wezmą opłaty ADS 500 zł to i tak zostaje 7700 zł więc jakie rabowanie, chyba że wypłacasz co kilka dni ale to i tak masz tą kasę na koncie 🙂

Jak tu czasem czytam to się zastanawiam jak Wy prowadzicie te firmy ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Ty może za ads płacisz miesięcznie 500 ale inni kilkadziesiąt razy wiecej

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   ostatnio właczyliśmy to nieszczesne automatyczne pobieranie opłat. Pierwsze co zauwazyliśmy że wzselkie opłaty w pierwszej kolejności sa pobierane ze środków PAYu niezależnie jak płacił kupuący i tak aż do wyzerowania środków na PAYu .

To rodzi pewien problem. Ponieważ jeśli mamy opłaty pobierane tylko z PAYu a kupujący wpłacają w wiekszości P24 to jak jelsi zwrot i kupujacy zapłacił PAYu to akurat tam moze nie być środków zjedzonych przez opłaty allegro. Mimo że duża kwota bedzie  na P24

Moja sugestia aby poprawić mechanizm tak aby pobierał nalezności allegro od operatora u którego w danym momencie jest wieksza kwota srodków. To by zabezpieczyło srodki na zwroty dla kupujących zarówno w PAYu jak i P24

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ dziękuję za Twoją sugestię. Przekażę ją do osób odpowiedzialnych za ten mechanizm. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Jam mam jeszcze pytanie dotyczące pobieranej prowizji...

Załóżmy że ktoś zamówi towar np konkurencja np w hurtowych ilościach i ich nie opłaci...

Oczywiście prowizję sobie pobierzecie przykładowo za 100szt produktu np. po 3 złote szt co daje 300 złotych.  rozumiem ze prowizja zostanie pobrana z wpłat ale w przypadku zwrotu to nie wrócoą na konto wypłat tylko będą na + na przyszłe?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maliszewko2014 tak przy zwrocie prowizji, będzie na plus saldo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

To raczej będzie duży problem... bo jak ktoś specjalnie będzie chciał konkurencje wyciąć, to towaru nieopłaconego zamówi na setki tysięcy a wy pobierzecie prowizję z wpłat a po 7 dniach nawet jej wypłacić nie będzie można . co będzie gdy ta prowizja będzie w tysiącach???

 

raz zablokowana na 7-14 dni to jeszcze będzie zaliczana na przyszłą prowizję.... czy wy już oszaleliście?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maliszewko2014 no takie ryzyko jest, ale jak znam odpowiedź allegro, są to marginalne przypadki 😄 Po drugie po co i skąd konkurencja ma wiedzieć że ledwo co wiążesz koniec z końcem ? żeby taki zakup Ci zaszkodził ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

2-3 miesiące po włączeniu małe firmy padną

oznacz moderatorów