anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W sprawie Sprzedaży przedmiotu

krzys20085
#8 Zapaleniec#

Witam.
Mam takie pytanko A mianowicie słyszałem że od jakiejś sprzedanej rzeczy na allegro powyżej jakiejś sumy(Wiadomo prowizja za sprzedanie czegoś) ale że interesuje się urząd skarbowy.Jak to wygląda? Jeżeli raz sprzeda sie taką rzecz to urząd kładzie łape od razu na to? Możecie brzyblirzyć jakoś temat z własnego doświadczenia albo z opowieści?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@krzys20085 jak sprzedajesz sporadycznie produkty które posiadasz powyżej 6 miesięcy i nie jest to ciągła sprzedaż to nie masz się czego obawiać, ale jak kupujesz w celu odsprzedaży i zarobku a w szczególności nowe produkty to możesz się obawiać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzys20085
#8 Zapaleniec#

No Raz na jakiś czas własnie i ktoś postraszył że skarbówka się zainteresuje od razu.

Jak bym kupował na allegro i to odsprzedawał nowe rzeczy tez na allegro to mógłbym sie obawiać tak ? O to chodzi?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzys20085 jeśli to Twoje rzeczy używane i sprzedasz 2 - 3 sztuki w miesiącu to nie masz się czego obawiać 🙂 a kto Cię postraszył niezadowolony kupujący ?

Jak zaczniesz to robić z myślą o zarobku i w tym celu kupował to możesz z czasem się zdziwić bo US często prosi allegro o historię sprzedaży z 5 lat i wtedy zaboli 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzys20085
#8 Zapaleniec#

Nie żaden kupiec luźna rozmowa była po prostu i powiedziałem że coś wystawie na allegro i ktoś wspomniał że skarbówka się tym zainteresuje.. Przedmiot może osiągnąć powyżej 10tyś.

 

A ostatnią rzecz którą sprzedałem to było może ze trzy miesiące temu za 550pln czyli nie sprzedaje często ale siedzi mi w głowie ten Urząd.

Ta osoba przypuszczam że żyje z handlu i tak powiedziała. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzys20085 jak transakcja powyżej 1000 zł i sprzedajesz prywatnie to trzeba pcc 2% od umowy kupna sprzedaży 🙂  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzys20085
#8 Zapaleniec#

Czyli jednak coś jest? PCC 2% i ktoś się zgłosi do mnie o to? Czy allegro samo pobierze z prowizji? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Te 2% to sam musisz do US wpłacić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzys20085 allegro tego nie pobiera płaci się to od umowy ( samochód, dom, cokolwiek powyżej 1000 zł )  PCC płaci kupujący 🙂

Kupujący ma na to 14 dni od zawarcia umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzys20085
#8 Zapaleniec#

Dzięki Wielkie za Pomoc!

oznacz moderatorów