anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja treści wiadomości

Client:87604453
#7 Wielbiciel#
  •  Witam, sprzedaje kilka rzeczy na allegro. Wczoraj zostałam poinformowana, że mam wiadomość od klienta......Jednak treść została ukryta w celu weryfikacji. I tak jest do dzisiaj. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje? O co w tym chodzi?
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:87604453 Wiadomość jest weryfikowana przez boty Allegro celem sprawdzenia czy nie zawietra niedozwolonych słów lub zwrotów. Widocznie coś wg. automatu było nie tak skoro do tej pory jej nie dostałaś. Możesz nie dostać jej wcale.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A nie było jakiś danych albo możliwości kontaktu poza Allegro a oni takich rzeczy nie lubią.😁

oznacz moderatorów

Client:87604453
#7 Wielbiciel#

Nic , kompletnie. Pierwszy raz sprzedaje coś przez allegro i dlatego nie wiedziałam o co chodzi. Dziękuję za odpowiedź ☺️

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:87604453  To jest dobra wiadomość że Allegro tak reaguje.  Należy mieć nadzieję że może ukróci to  działalność oszustów grasujących na Allegro.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Ja 5-7 dni temu miałem podobną sytuację.

Pisałem ze sprzedającym przez centrum wiadomości odnośnie zakupu. 

Sprzedawca mi podał numer telefonu żeby uzgodnić warunki dostawy, to zakup miał być poza allegro. Ostatnia wiadomość od sprzedawcy dostałem tylko jej treść była ukryta przez allegro i nie mogłem jej odczytać.

 Zamówiłem rozmowę z allegro żebym ta wiadomość mógł odczytać.

Dostałem odpowiedź od pracownika allegro.

Przykro mi bardzo ale nie będzie mógł Pan odczytać tej wiadomości bo sprzedawca proponował zakup poza allegro, a to jest zabronione.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciekawe czy prośba o podanie numeru telefonu też jest uważana jako próba sprzedaży? Teoretycznie nie powinna , ale to allegro i tu logika nie zawsze ma zastosowanie.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Sama prośba o kontakt telefoniczny bez podawania numeru już stanowi według Allegro próbę sprzedaży poza serwisem (co jest chore), zatem prośba o numer telefonu tym bardziej.Myślący kupujący potrafią numer telefonu tak czy inaczej znaleźć.Opinie kupujących po rozmowie telefonicznej są jednoznaczne.Nic nie zastąpi kontaktu telefonicznego w kwestii szybkości oraz dopytania o szczegóły dotyczące przedmiotu.Natomiast szybkość kontaktu poprzez Allegro jest w większości przypadków krytykowana.Nie każdy ma czas siedzieć przed komputerem w oczekiwaniu na odpowiedź lub zapytanie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO @Client:87604453 @kolekcjoner608 @Agent555 @br. Można tak podać nr. telefonu aby bot nie odczytał tego jako telefo, a druga strona powinna śię domysleć co to jest. 

Nie będę pisał jak to zrobić, bo pewnie ten wpis zostanie zaraz usunięty

oznacz moderatorów

Abacab2
#7 Wielbiciel#

u mnie weryfikacja przychodzącej wiadomosci trwala ok 8 godzin... pytanie co z tajemnicą korespondencji???

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Abacab2 Weryfikuje automat pod kątem użycia nidozwolonych słów > pewnie się zawiesił > to tylko program.

Nie wiem jak to jest > nie chciało mi się szukać > ale prawdopodobnie gdzieś w regulaminie jest zapis > o Twojej zgodzie na weryfikację > a regulamin musiałeś zaakceptować zakładzjąc konto

oznacz moderatorów