anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja wyplat Payu

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Witam. W ramach weryfikacji wypłat PayU oraz Przelewy24 przelałem kwotę 1,01 PLN z konta bankowego oraz dodałem zdjęcie dowodu osobistego.

Dostałem także zwrot kwoty 1,01 z powrotem na moje konto bankowe.

Czekam już kilka dni a status jest ciagle w trakcie weryfikacji.

Da się to przyspieszyć?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

xyz96
#21 Demiurg#

Weryfikacja PayU trwa około 3 dni robocze, Przelewy24 około 5 dni roboczych. Jeśli ten czas minął, upomnij się tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb&subjectId=4e2473d5-2...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Oj musisz odczekać te kilka dni, dopiero po terminie możesz reagować.

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

3 dni minęły, a PayU nie zostało odblokowane. Nie mam możliwości wypłaty pieniędzy. Zgłosiłem się pod linkiem, który podał @xyz96 i czekam czy coś się zmieni.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebastian_sun19 widzę, że dostałeś odpowiedź. Prawdopodobnie masz dwa różne numery konta - ten przypisany do Allegro i ten, z którego próbujesz dokonać weryfikacji.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Meowie
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie odnośnie wypłat. Także zweryfikowałem swoje konto bankowe w postaci zdjęć dowodu oraz pisma. PayU przelało mi już 1,01zł spowrotem. Jednak dalej nie mam możliwości przelania sumy poniżej 800zł na konto bankowe, gdyż nadal status widnieje "w trakcie weryfikacji". 

Pomijając temat weryfikacji, czy jest możliwość, aby przy zakupie klient mógł od razu pieniądze wpłacić prosto na moje konto bankowe? Jeżeli tak, to jak tego dokonać? Gdzie w edycji aukcji mogę dodać opcje natychmiastowego przelania pieniędzy przez klienta na moje konto poprzez blik/przelew, bez tego aby pieniądze trafiły na saldo allegro i nie musiałbym czekać 3-5dni aby otrzymać pieniądze na konto bankowe, a wpłynęły prosto na saldo mojego konta bankowego. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Mam 3 konta bankowe i chciałem zmienić na to, które aktualnie częściej użytkuje.

 

Czemu jest problem ze zmianą konta skoro jestem jego właścicielem? I dokonałem przelew potwierdzający?

 

Czyli muszę wysłać jeszcze jeden przelew z konta przypisanego do allegro, inaczej weryfikacja będzie trwała w nieskończoność? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Dane muszą być takie same jak masz na koncie.

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Czyli trzeba wysłać przelew 1.01zl z nr konta który widnieje na allegro? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Zrobiłem przelew PayU i Przelewy24 z numeru konta przypisanego wcześniej do mojego konta allegro. Teraz rozumiem muszę czekać od nowa kolejne 3 dni PayU i 5 dni Przelewy24?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Tak, Allegro rozpatruje w kolejności zgłoszeń.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Nie musisz 10 razy powtarzać weryfikacji, nie musisz weryfikować wszystkich kont. Po prostu w ustawieniach Allegro wpisujesz numer własnego konta bankowego do wypłat i z tego samego konta robisz przelew weryfikacyjny 1.01 zł. To musi wystarczyć.

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Właśnie w tym jest problem, że zrobiłem przelew 1,01zł ze zmienionego konta allegro, który widniał przy koncie już 27 października. Mimo zwrotnego przelewu i potwierdzenia, że jest to moje własne konto, weryfikacja nie zadziałała.

Teraz znów przestawiłem na stary numer konta, który był cały czas przypisany i z niego zrobiłem przelewy weryfikacyjne.

Żeby mając zdjęcie dowodu i robiąc przelewy weryfikacyjne mieć problem z wypłatą pieniędzy i tym samym weryfikacją konta to takiego czegoś nie widziałem jeszcze...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli za pierwszym razem zrobiłeś przelew weryfikacyjny z konta bankowego, które w tym czasie było wpisane na Allegro i było to Twoje konto, weryfikacja musiałaby się udać, tylko czasem trwa to zbyt długo. Zawsze weryfikację przeprowadzaj wtedy, gdy nie masz nic do wypłaty 🙂

oznacz moderatorów

sebastian_sun19
#10 Popularyzator#

Jedni piszą, że nie mogę zmieniać numeru konta do wypłat bo inaczej weryfikacja nie przejdzie, @xyz96  Ty piszesz, że ten przelew powinien przejść tylko trwa to czasami za długo...

Skoro robię przelew z mojego WŁASNEGO konta i numer konta bankowego zgadza się z tym co widnieje na allegro, to powinno z AUTOMATU akceptować weryfikację.

A tak trzeba czekać, aż łaskawie ktoś porówna dane mojego konta allegro z danymi konta bankowego...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Przelew weryfikacyjny robimy z tego samego konta bankowego, które mamy podane w ustawieniach Allegro. Taka weryfikacja musi się udać, nie ma innej możliwości.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-aktywowac-usluge-payu-w-...

Jeśli Ci nie zweryfikowano, to tylko kwestia czasu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Dane muszą być takie same, tak pisaliśmy. Jeżeli masz nr konta zapisany na Allegro to przejdzie, z tego co pisał moderator to zrobiłeś z innego niż masz zapisany na koncie Allegro. Oczywiście jeżeli na koncie jest wplata to z reguły trwa to dłużej. Pisałem także że jak zmieniłeś na nr zapisany na koncie ALL to weryfikacja przejdzie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19 Możesz się przypomnieć i zapytać o weryfikację Allegro:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sebastian_sun19  Coś jednak nie zadziałało, @cloudcloud także to opisała.

oznacz moderatorów