anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
lupus_rex
#8 Zapaleniec#

A czy to nie jest czasami tak, że po spełnieniu określonych progow muszą raportować, a wcześniej mogą raportować? Bo tak to bym wtedy wszystko pasowało.

oznacz moderatorów
Gasho
#7 Wielbiciel#

Też mam takie wrażenie. U mnie 5 transakcji na kwotę 2,870 zł (nie EURO!) i mail od Allegro. 

oznacz moderatorów
kz221
#8 Zapaleniec#

Dlaczego mam uzupełniać jakieś dane do urzędu skarbowego,skoro w tym roku przeprowadziłem tylko 21 transakcji,a łączna wartość tych transakcji nie przekracza 2000 EUR?? pytanie do allegro,proszę o wyjaśnienie!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Uzupełnienie danych nie ma wpływu na jakiś dodatkowy podatek, jeżeli ci o to chodzi.

oznacz moderatorów
kz221
#8 Zapaleniec#

ale skoro limity nie zostały przekroczone??

oznacz moderatorów
lidwol22
#3 Debiutant#

Dokładnie skoro żaden z obu warunków (limit oraz 30 transakcji) nie został spełniony w momencie wysłana wiadomość.

To moje pytanie brzmi po co ta wiadomość został wysłana (również do mnie) ?

Proszę o merytoryczną odpowiedzi.

A nawiasem mówiąc to że allegro będzie raportować 30 transakcji wliczając w to również oferty nie sprzedane lub nie opłacane to jest czysta kpina i brak jakiej logiki. I jak można nazwać aukcję-ofertę sprzedaży  która nie został opłacona lub nie było nią żadnego zainteresowania transakcją. Niby z kim ta transakcja doszła do skutku ? 

oznacz moderatorów
kz221
#8 Zapaleniec#

to oni jeszcze liczą oferty które nie zostały sprzedane??

oznacz moderatorów
rokoszan2
#7 Wielbiciel#

Za to służy totalnej inwigilacji, tym bardziej, że US znają te wszystkie dane, można by zapytać po co one Allegro, tym bardziej kiedy nawet nie są spełnione warunki Ustawy i Dyrektywy UE. Swoją drogą każdy sprzedający musiał już dawno podać np. skan Dowodu lub uwiarygodnić się przez podpis elektroniczny. 

oznacz moderatorów
edytaowen
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo. Dostałam właśnie maila. W tym roku mam 2 transakcje na kwotę 2600 ... w zeszłym 5tys, 15 transakcji ... dziwne to 

oznacz moderatorów
Client:121769122
#8 Zapaleniec#

Również chciałbym się dowiedzieć dlaczego otrzymałem taką wiadomość skoro transakcji sprzedaży miałem całe 7 na łączną kwotę 565 zł ???

oznacz moderatorów
lidwol22
#3 Debiutant#

Ciekawe czy otrzymamy merytoryczną odpowiedź ? 

oznacz moderatorów
Client:121769122
#8 Zapaleniec#

obawiam się że finalnie nic nie zdziałamy i albo zaakceptujemy zasady albo możemy sobie stąd pójść ;/

oznacz moderatorów
lidwol22
#3 Debiutant#

Ja zwyczajnie chcę się dowiedzieć w jakim celu ta wiadomość została wysłana do osób których ona w momencie wysłania nie dotyczyła.

Nadal czekam na merytoryczną informacje. 

oznacz moderatorów
edytaowen
#8 Zapaleniec#

Czy wiadomość przyszła mailem czy była w wiadomości na koncie Allegro od samego Allegro? Do mnie przyszła na maila. Boję się, że to może być oszustwo

oznacz moderatorów
Zin297
#9 Pomysłodawca#

Tak wygląda wykonanie dyrektywy DAC-7 na  e,bay.pl?
Widać kolosalną różnice i normalność w stosunku do Allegrowej "interpretacji przepisów DAC-7" ?

Prawo obliguje nas do przekazywania organom podatkowym Twoich danych osobowych i transakcyjnych, jeśli mieszkasz w UE i w roku kalendarzowym spełnisz któreś z tych kryteriów:

  • wypłaty z tytułu Twojej sprzedaży na **piiip** wyniosą lub przekroczą 2 tys. euro po odliczeniu  opłat, prowizji lub podatków, takich jak koszty wysyłki płacone **piiip**, podatek VAT pobierany i przekazywany przez **piiip**, VAT pobierany od opłat lub kwoty potrącane przez **piiip** z tytułu opłat, kuponów, anulowanych lub usuniętych zamówień, oraz zwroty. 
  • zrealizujesz 30 lub więcej transakcji sprzedaży na **piiip** (transakcje anulowane nie są uwzględniane).

Pełną i szczegółową listę informacji, które musimy raportować organom podatkowym, znajdziesz w Pomocy.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Po to żeby w sytuacji w której przekroczysz limity mieli Twoje dane do wysłania skarbówce 🙂 

oznacz moderatorów
lidwol22
#3 Debiutant#

Sprzedaż na Twoim koncie osiągnęła w tym roku jeden z limitów: 2000 EUR lub 30 transakcji. Dyrektywa unijna DAC7 nakłada w takim wypadku na Allegro, obowiązek gromadzenia danych o sprzedających.

Przeczytaj jasno jest napisane że już to zrobiłeś. Gdzie w momencie otrzymania tej wiadomość w moim przypadku jest to nieprawdą.

oznacz moderatorów
Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

"Po to żeby w sytuacji w której przekroczysz limity mieli Twoje dane do wysłania skarbówce"

 

Wystarczy sprzedać 30 razy ubranka po dziecku po 5 złotych i cyk sprawa do skarbówki.

Pamiętajcie Apteczki, sprzedaż jest dla koncernów, a nie dla was.

oznacz moderatorów
Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

Wygląda na to że to element tworzenia totalitarnego państwa przez Unię Europejską...niestety

oznacz moderatorów
Client:121769122
#8 Zapaleniec#

Wzywam adminów : @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ To będzie gorący temat na najbliższe tygodnie 🙂

oznacz moderatorów