anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Podobno wszyscy to dostają ,my też i skoro straszą blokowaniem wypłat to nie wygląda na coś dobrowolnego (po allegrowemu subiektywnego) tylko zwykły przymus. Termin końcowy jest we wrześniu ,może do tego czasu coś się lepiej wyjaśni.

oznacz moderatorów
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

dziękuję za odpowiedź, też liczymy na inny bieg wydarzeń. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
KORALEKOLORU
#9 Pomysłodawca#

własnie też dostałam taką informacje az się zdziwiłam nie sprzedaje nic za granica a tu jakiś limt ,wypełniłam ,ale te informacje to już dawno sie podawało wypełniało , tylko po co znowu jakieś niby ulepszenia i poprawa na gorsze 

oznacz moderatorów
KORALEKOLORU
#9 Pomysłodawca#

własnie otrzymałam taką informację od allegro 

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Wiadomość, którą Pani otrzymała odnosi się do dyrektywy DAC7.

Zbieranie danych ma na celu zapewnienie zgodności z regulacjami unijnymi dotyczącymi wymiany informacji podatkowych między państwami członkowskimi. Celem DAC7 jest poprawa przejrzystości podatkowej i zapobieganie uchylaniu się od opodatkowania.

Uzupełnienie tych danych jest niezbędne do zapewnienia zgodności z wymogami unijnymi dotyczącymi raportowania podatkowego. Dane te będą wykorzystywane wyłącznie do celów raportowania podatkowego do odpowiednich organów w ramach DAC7.

Zapewniam, że wszystkie przekazane dane będą przechowywane i przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych, w tym RODO (GDPR).

Aby spełnić wymagania DAC7 dane może Pani uzupełnić w zakładce "Dane podatkowe" na swoim koncie Allegro. Poniżej znajduje się krótka instrukcja, jak to zrobić:

1. Proszę zalogować się na swoje konto Allegro.

2. Proszę przejść do zakładki "Moje konto".

3. Proszę wybrać "Dane podatkowe" z menu po lewej stronie i wprowadzić wymagane dane.

4. Proszę zapisać wprowadzone dane i upewnić się, że wszystkie informacje są poprawne i aktualne.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania lub potrzebuje Pan/Pani pomocy przy uzupełnianiu danych, jestem do dyspozycji.

oznacz moderatorów
Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

Chyba najlepiej nie uzupełniać danych, zablokują sprzedaż i tyle.  Bo dane mają być wysłane za 2 lata w 2025. Potem można założyć konto do sprzedaży na inne dane.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Maciejmt ciekawa teoria 😄 zapoznaj się pierw z ustawą, a na jakie dane założysz, przecież konto do wypłat też musisz aktywować, kogo chcesz na minę wpakować 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

jak ktoś mieszka tylko z kotem to może nie ma innych opcji, ale w innych przypadkach nie powinien być to problem.

 

Z tego co czytałem to jak nie podasz samemu dobrowolnie danych podatkowych to na siłę nie wyciągają ich (tylko grzecznie prosza raz, drugi itp). Pomimo, że prawdopodobnie je gdzieś mają przy okazji weryfikacji konta/wypłat.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Maciejmt 

2. Jeżeli 'sprzedawca' nie przekaże informacji wymaganych zgodnie z sekcją II po dwóch upomnieniach następujących po pierwotnym wniosku wystosowanym przez 'raportującego operatora platformy', lecz nie wcześniej niż po upływie 60 dni, 'raportujący operator platformy' zamyka konto 'sprzedawcy' i uniemożliwia mu ponowną rejestrację na 'platformie' lub wstrzymuje wypłatę 'wynagrodzenia' na rzecz 'sprzedawcy', dopóki 'sprzedawca' nie przedstawi żądanych informacji.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

no raczej blokuje samą sprzedaż a nie całkowicie konto.

Wg artykułu z allegro:

Jeżeli po upływie 60 dni nie dostarczysz nam potrzebnych informacji, na podstawie ustawy jesteśmy zobowiązani do tego, aby tymczasowo:

zablokować Ci wypłatę pieniędzy ze sprzedaży lub

zablokować możliwość sprzedaży.




 

A konto sprzedażowe robisz na inne dane i wsio.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Maciejmt przekonasz się we wrześniu jak minie 60 dni 😄

współczuję temu kogo wpakujesz na minę żeby na siebie brał Twoją sprzedaż i inne zobowiązania podatkowe, reklamacje, windykację a jak wyjdzie że korzystasz z czyjegoś konta to blokada dożywotnia wszystkich kont powiązanych, po co kombinować jak wystarczy złożyć PIT bo przeważnie obroty są niższe niż 30 000 zł co jest zwolnione z podatku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

Podanie danych jest dobrowolne, czyli można analizować konsekwencje nie podania danych.

Jeśli negujesz to co jest podane tutaj: https://help.allegro.com/sell/pl/a/jakie-dane-sprzedajacych-zbieramy-i-przekazujemy-w-zwiazku-z-unij...

no to prosimy konkrety bo póki co to ty stawiasz jakieś niewybuchy 😄

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Maciejmt ja Ci podaję co jest w ustawie, pomoc allegro nie ma żadnych mocy prawnych, a co piszę o kombinowaniu, jest poparte postami z tego forum i realnymi problemami użytkowników, więc uczulam Cię na kombinowanie bo to w efekcie nic dobrego nie wróży 😞

Sami w postach piszą o raportowaniu zrealizowanych transakcji a później że nieopłacone też pod to podlegają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

No, ale nieuzupełnienie danych to co najwyżej blokada konta (nawet permanentna) ?

Co innego gdybyś mi pokazał fragment, że allegro czy tudzież inny organ siłowo wydobędzie te dane lub uzupełni samodzielnie. Jak nie, to ja nie widzę żadnych problemów. Poza ew utratą konta.

 

Allegro tez nie miałoby interesu blokować konta permanentnie na cele zakupowe.

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@kostas11 

Mnie zaś ciekawi jak Allegro poradzi sobie z tzw. działalnością nierejestrowaną na VAT-cie, zgłoszoną w US,  z nadanym NIP-em (i ewentualnie z NIP EU). Głupiej FV nie potrafią prawidłowo wystawić dla takiej osoby.

Przecież oni będą raportować kwoty brutto, a nie netto. Na prywatnym koncie nie da się ustawić stawiki VAT dla produktów.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pecela a jak myślisz, będzie jazda 😄 z drugiej strony, w razie kontroli jak ktoś ma porządek w papierach przy DN to wszystko ogarnie w US 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 @pecela Tylko ciekawe ile osób Allegro narazi swoją niekompetencją na trzepanie przez US (i nie mam tu na mysi United States 😎)

oznacz moderatorów
Client:121447705
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter Przecież to nie tak, że Allegro ma w tym jakąś kompetencję. US ma określony system raportowania, który jest odklejony od realiów e-commerce. US będzie trzepał każdego sprzedawcę, bo przez upośledzony system nigdy się nic nie będzie zgadzać.

oznacz moderatorów
erni1_1
#10 Popularyzator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  W danych do uzupełniena jest informacja o "Numer VAT nadany w kraju rejestracji firmy"

Nie mam pojęcia co to za numer ? Czyżby NIP Firmy ? 

Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@erni1_1 Jeśli firma jest zarejestrowana w Polsce, to jest to NIP z przedrostkiem PL. 🙂

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów