anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wielowariantowość

adriansam3
#8 Zapaleniec#

Czy jest ktoś w stanie pomóc jeśli chodzi o wielowariantowość? Dlaczego oferty się rozjeżdżają razem z rozmiarami i wariantami. Jak to naprawić lub zapobiec?

@nat_not @_HolaOla_ 

Nie widać rozmiarów oraz innych modeli koszulek mimo tego, że są połączone ze sobą w ustawieniach wielowariantowości

np.

adriansam3_0-1700738507312.pngadriansam3_1-1700738532072.png

Oczywiście nie wszystkie modele się podłączyły do wariantów..

  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adriansam3 Opisz proszę dokładnie, które oferty mają być widoczne w jednej wielowariantowości produktowej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

adriansam3
#8 Zapaleniec#

@ko_alkaNie mam zamiaru poraz setny kopiować i wklejać numery ofert, których jest ponad 100

Nie ma innej opcji?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adriansam3 Musisz sam zadbać o poprawność ofert. Jeśli grupy nie łączą się poprawnie, to najprawdopodobniej problem jest ze zdjęciami — koszulki, które mają zostać połączone, powinny zostać przedstawione na głównych zdjęciach produktowych (nie w miniaturkach w ofertach) w ten sam sposób. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

adriansam3
#8 Zapaleniec#

Czyli powodem jest to, że używam podobnych zdjęć w miniaturkach i to rozjeżdża rozmiary itd? Tylko, że inni sprzedawcy mają tak samo i działa im normalnie

Wcześniej pisałem na czacie z doradcą i mówił, że jedna z ofert jest produktowa a druga ofertowa, nie za bardzo rozumiałem czym to się różni, ale zlecił usunięcie grupy produktowej z jednej oferty i się normalnie połączyły.. Wytłumaczy mi Pani jak zapobiec temu by się nie tworzyły jakieś produktowe tylko normalnie oferty? nie wiem już co robić gdybyście chociaż podali cokolwiek a nie za każdym razem wysyłam z prośbą o poprawienie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adriansam3 Na Allegro mamy grupy produktowe i grupy ofertowe.

Grupy produktowe tworzą się automatycznie na podstawie produktów. Jeśli produkty mają poprawnie uzupełnione parametry i zgodne ze sobą zdjęcia, to system automatycznie łączy je w grupę produktową. Jeśli produkty różnią innymi parametrami, niż np. tylko rozmiar, to system nie połączy ich w grupę. 

Z kolei grupy ofertowe tworzysz sam w zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wielowariantowosc 

Docelowo wszystkie wielowariantowości będą produktowe, bo odchodzimy od grup ofertowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

adriansam3
#8 Zapaleniec#

Usunę wszystkie oferty i stworzę je jeszcze raz, bo już nie mam pomysłu, nie ma sensu pojedyncze oferty wysyłać za każdym razem do poprawy bo to jest syzyfowa praca. Niech mi Pani powie przynajmniej jak zrobić ofertę koszulkę załóżmy z designem z 5 rozmiarami, potem drugą z innym designem i połączyć je dwie aby było idealnie widoczne dla klient by mógł sobie wybrać jaki design chce.

oznacz moderatorów

adriansam3
#8 Zapaleniec#

i rozmiar by się nie rozjeżdżało

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adriansam3 Według mnie tworzenie nowych ofert nie ma sensu. Najlepiej przedstaw mi dokładnie, które oferty są niewidoczne w grupie produktowej (i jakiej), a powinny być. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

adriansam3
#8 Zapaleniec#

ale to jest bezsensowne kopiowanie i wklejanie setek numerów..

oznacz moderatorów

adriansam3
#8 Zapaleniec#

Patrząc u innych sprzedawców też mają ten problem, ale nie zgłaszają. Może się poddali..

Z drugiej strony allegro by o wiele więcej zarobiło, gdybyście naprawili ten absurdalny błąd z wielowariantowością ofert

oznacz moderatorów