anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam co trzeba zrobić jeśli przekroczyłem kwotę limitu sprzedaży na niezarejestrowanejDziałalności?

FioDoRthc5
#1 Nowicjusz#

Witam co trzeba zrobić jeśli przekroczyłem kwotę limitu sprzedaży na niezarejestrowanej działalności gospodarczej? Oraz jakie są konsekwencje nie zgłoszenia?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Agent051
#16 Inspirator#

@FioDoRthc5 trzeba otworzyć działalność

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli przychód należny z działalności nierejestrowanej przekroczył w danym miesiącu wysokość 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta staje się działalnością gospodarczą, począwszy od dnia, w którym nastąpiło przekroczenie limitu. Wówczas w ciągu 7 dni należy złożyć w CEIDG wniosek rejestracyjny

https://www.wyjasniamfinanse.pl/dzialalnosc-nierejestrowana-przekroczenie-limitu-przychodow/

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@FioDoRthc5 Nie zgłaszając musisz się liczyć z możliwą wizytą kogoś z US a to wiąże się z kłopotliwym tłumaczeniem ,drukowaniem wyciągów z banku itp. Jeśli suma została przekroczona nieznacznie może ci to ujść płazem ale pewności nie daję . Jak chcesz sprzedawać i się rozwijać załóż firmę . Kiedyś sam to przechodziłem i nikomu tego nie polecam.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Wszystko załatwisz TU

oznacz moderatorów