anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam dostałem email o uzupełnienie danych chodzi o DAC7

Rambo27lat
#8 Zapaleniec#

Witam dostałem email o uzupełnienie danych chodzi o DAC7

Problem w tym że ani nie sprzedałem 30 przedmiotów ani nie uzyskałem kwoty ponad 2000 euro jak Allegro twierdzi sprawdzałem nawet od 1lipca 2023 - 1lipca 2024 co robić bo jest to dziwne jak wyłudzenie danych i nie zgodne z prawdą 

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Rambo27lat Najlepiej napisz do nas w tej sprawie przez formularz (https://allegro.pl/pomoc/kontakt), żeby się upewnić. 

oznacz moderatorów

Ethiem
#8 Zapaleniec#

Tez dostalem i tez nie przekroczylem.

Mam swoj typ - jakis asior nie przemnozyl 2000 euro i wysyla od 2000zl 😉

oznacz moderatorów

Rambo27lat
#8 Zapaleniec#

I co dalej udało się wyjaśnić czy musiał pan uzupełnić dane w formularzu.

Bo ja pisałem z panią z zespołu Allegro na czacie to mi napisała że jestem sprzedawca i wysyłają do wszystkich sprzedawców co jest nie prawda i nawet nie dostałem informacji za jaki okres bo w żadnym roku nie spełniłem warunków 30 ogłoszeń lub 2000 euro i to dziwne pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Ethiem
#8 Zapaleniec#

Chwilowo olalem, nie planuje uzupelniac, bo nie przekroczylem zadnego z tych limitow, ani nie jestem jakims handlarzem. Support pewnie nawet nie wie co sie dzieje, jak wysla jakies upomnienie, to wtedy bede sie z nimi kontaktowal. Mail zawiera falszywe informacje, w kwestii allegro jest ogarniecie tego.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Rambo27lat masz 27 ofert, 4 komentarze xD no to chyba jednak ten limit 30 ofert musiałeś przekroczyć 😉 

oznacz moderatorów

Rambo27lat
#8 Zapaleniec#

To że mam wystawione nie oznacza że sprzedałem wiem co sprzedałem i umiem liczyć pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Rambo27lat
#8 Zapaleniec#

Wystawionych można mieć 1000 a mogą wisieć i w rok sprzedaż kilka więc nie rozumiem tej odpowiedzi bo to żadna pomoc 🙂

oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego musiał przekroczyć mając 27 aukcji + 4 komentarze ?
Sugerujesz że żeby mieć 30 transakcji wystarczy wykonać 4 zakończone transakcje i wystawić 27 aukcji nawet jak nic z tych 27 się jeszcze nie sprzedało ? 😄

oznacz moderatorów

Herr_Spiegelmann
#7 Wielbiciel#

To by się zgadzało. Mi też wysłali a do lipca ledwo przebiłem 2K PLN. Ilościowo też nie przekroczyłem 10 aukcji. Może zastosowali regułę do tyłu i przeliczyli ilości z 2023?

oznacz moderatorów

itachitxx
#9 Pomysłodawca#

Ja sprzedałem w tym roku słownie jeden przedmiot za kwotę 1000zł, a mimo tego dostałem informację o przekroczeniu 2kEUR lub 30 transakcji. Napisałem już na support i czekam na wyjaśnienie tematu.

oznacz moderatorów

Rambo27lat
#8 Zapaleniec#

Też przynajmniej w moim przypadku nie możliwe bo też od 1 stycznia 2023 do 1 stycznia 2024 nie wyszło mi 30 przedmiotów ani 2000 euro a tylko wtedy maja podstawę by wysłać wiadomość o uzupełnienie danych i to jest dziwne pozdrawiam 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wysyłają wszystkim.

oznacz moderatorów

Arturrro1987
#8 Zapaleniec#

Już sprostowali kolejnym mailem. Coś poknocili.

Mi natomiast do tej pory nie odpowiedzieli od lutego czy do tej rocznej sprzedaży będzie się liczyła sprzedaż charytatywna na WOŚP z której nie zobaczyłem nawet złotówki a licytacja była na sporą sumę?

oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

Z tego co pisali to aukcja charytatywna będzie wliczana do limitu bo to normalna transakcja tylko ze na cel charytatywny pieniądze poszły  więc żaden podatek ci z tego powodu nie grozi z oczywistego względu że nic na tym nie zarobiłeś .

oznacz moderatorów

itachitxx
#9 Pomysłodawca#

A w jaki sposób podejdą do liczenia limitu dla aukcji, które zostały zrealizowane częściowo, ale nie opłacone w których przedmiot został kupiony przez "klientów widmo"?

oznacz moderatorów

Arturrro1987
#8 Zapaleniec#

Na zdrowy rozum nie powinno się liczyć, przedmiot nie sprzedany, aukcja samoistnie wzawia się po kilku dniach.

No ale kto ich tam wie?

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Nie ma znaczenia że częściowo.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@itachitxx Jeśli zakup nie został opłacony, to do sprzedaży nie doszło, zatem taka sytuacja nie będzie brana pod uwagę. 

Na allegro.pl/cz/sk bierzemy pod uwagę wszystkie transakcje (nie odliczamy nieopłaconych/anulowanych).

Na Allegro Lokalnie bierzemy pod uwagę wszystkie sfinalizowane (to znaczy opłacone, wysłane za pobraniem oraz z odbiorem osobistym).

Wynika to z tego, że na Lokalnie nie dochodzi do zawarcia transakcji jeżeli nie została ona opłacona. Na Allegro do transakcji dochodzi już w momencie kliknięcia Kup i zapłać, niezależnie od rezultatu płatności.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

No to się cieszę że zmieniliście zdanie bo jeszcze całkiem niedawno transakcje anulowane miały być włączane to limitu 30 🙂

oznacz moderatorów