anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam dostałem email o uzupełnienie danych chodzi o DAC7

Rambo27lat
#8 Zapaleniec#

Witam dostałem email o uzupełnienie danych chodzi o DAC7

Problem w tym że ani nie sprzedałem 30 przedmiotów ani nie uzyskałem kwoty ponad 2000 euro jak Allegro twierdzi sprawdzałem nawet od 1lipca 2023 - 1lipca 2024 co robić bo jest to dziwne jak wyłudzenie danych i nie zgodne z prawdą 

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Zin297 Najmocniej was przepraszam, za wprowadzenie was w błąd. Musiałam poprawić swoją poprzednią wypowiedź.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

itachitxx puki co  zapowiadali że będą to wliczać do limitu 30 transakcji i zafałszowywać raport  co jest absurdem bo wiedzą  o tym doskonale że w takim przypadku do transakcji nie doszło 😄 A że np, na takim Allegro Lokalne w zależności od tego co sprzedajesz to od 20 do 40% aukcji kupujący wciskają bezmyślnie wciskają kup teraz a potem nie płacą 😄 Jeśli tak się stanie to jakieś kilkaset tysięcy użytkowników Allegro dodatkowo trafi do US pomimo że tak naprawdę mieli zrealizowanych mniej niż 30 transakcji lub 2tyś euro .
Do tych co twierdzą że takie są przepisy to to nie prawda bo tylko Allegro chce tak zrobić bo sprawdziłem i na -e-buy.pl ,Vin,ted.pl a nawet na Amazo,n nie wliczają do limitu tylko i wyłącznie transakcje zrealizowane (anulowane nie włączają lub takie co nastąpił zwrot z powodu wady przedmiotu i da się stwierdzić w 100 % że sprzedający zwrócił pieniądze kupującemu czyli zwrot był np. przez PayU lub przelewy 24 itp.  ) jedynie Allegro z jakiegoś powodu twierdzi że obowiązuje ich inne prawo niż wszystkie pozostałe  serwisy e-comerce .

oznacz moderatorów

itachitxx
#9 Pomysłodawca#

Chodziło mi o aukcje, na których przedmioty były kupione przez lewe konta, których jest obecnie na Allegro Lokalnie cała masa. Ale Twoja odpowiedź wyczerpała temat w 110% i już wiadomo, że trzeba powoli szukać alternatywy, bo Allegro podchodzi do tematu specyficznie😃

oznacz moderatorów

agarez
#7 Wielbiciel#

Ja się dzisiaj dowiedziałam że mam uzupełnić dane na koncie prywatnym na którym miałam kilka sprzedaży ponieważ na koncie firmowym mam obrót który przekracza limit. Co ma piernik do wiatraka. 

oznacz moderatorów

Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

Witam

1) Mam np: kilka transakcji anulowanych:

Kupujący nie zapłacił za przedmiot w regulaminowym terminie - do 5 dni po zakupie, Gdyby zsumować transakcje, za które kupujący nie zapłacili zebrałoby się kilka tysięcy. 

2) Dodatkowo jakiś czas temu sprzedałem używanego laptopa za ok. 1650,00 zł, którego już nie miałem, sprzedał się na innym portalu, a nie zdążyłem zdjąć go z Allegro Lokalnie. Sprzedającemu napisałem informację, że już nie jest dostępny i zrobiłem zwrot środków.

3) Co z transakcjami tzw. reklamacyjnymi, ktoś coś kupił, potem się rozmyśli i oddał, też mam parę takich.

Za same takie transakcje jak napisałem wyżej łatwo można przekroczyć 2000 euro. 

Z tego co tu czytam te punkty: 1,2,3 które napisałem wyżej Allegro też uwzględnia w raporcie ?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Adrian_GTW ale czym Ty się przejmujesz? Że przekażą do US dane dotyczących legalnie przeprowadzonych transakcji? 

Co do sprzedaży używanego laptopa który jest w Twoim posiadaniu dłużej niż 6 miesięcy to obowiązek podatkowy jest po stronie kupującego (PCC). 

oznacz moderatorów

Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

Tylko pytam 🙂

oznacz moderatorów

agarez
#7 Wielbiciel#

Przyjmować się nie ma czym aczkolwiek w razie konieczności jest niepotrzebna procedura , być może nie ma już dokumentów zakupu, być może kupiło się od kogoś kto nie dał dokumentów zakupu i wtedy robią się problemy 

oznacz moderatorów

Thomas.77
#8 Zapaleniec#

Niedawno straszono mnie, że nie otrzymam wypłat jak nie wypełnię deklaracji DAC7 (ciekawe na jakiej podstawie, w KC i KK to będzie zabór mienia, bezpodstawne wzbogacenie się i nieuprawniony depozyt, etc, etc, etc).

Dziś otrzymałem e-maila, że to była pomyłka i są w nim PRZEPROSINY !

 

Ależ nie ma co przepraszać, po prostu przestanę sprzedawać na "allegro", po 22 latach. Jakoś sobie poradzę...
 
Nie zapłacę wam ani grosza wyrachowanej prowizji a wy nie będziecie mogli na mnie donosić do poborców i gnębicieli.
 
Powodzenia !!!
 
 
Post scriptum:
 
Podobnie zrobi wiele tysięcy innych użytkowników.
oznacz moderatorów

Mateo69n
#7 Wielbiciel#

Witam. A co w sytuacji gdy się wystawi zwykle ogłoszenie nie kup teraz? Chodzi mi o sytuację gdy się wystawi ogłoszenie lokalnie i dojdzie do odbioru osobistego bez kup teraz ani zakupu na allegro, wyłącznie wystawienie ogłoszenia

oznacz moderatorów