anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Nie mogę wypłacić środków z allgro

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. Sprzedałem na allegro lokalnie przedmiot,i mam problemy od czwartku z wypłatą środków na mój rachunek bankowy. Cały czas pojawia się komunikat ,,rachunek w trakcie weryfikacji". Jak próbuje zrealizować wypłatę wyskakuje komunikat ,,wypłata niemożliwa gdyż rachunek bankowy jest w trakcie realizacji". Sam rachunek bankowy mam niezmienny od lat,aczkolwiek allegro wpisało mi że rachunek jest na firmę,co nie jest prawdą gdyż dzialalnośćod kilku lat jest zawieszona. Proszę o odpowiedz co zrobić z tym fantem. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Skontaktuj się z operatorem płatności, może coś da.

oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

W sensie banku? Nie da się. Jak aktywowałem allegro płatność,wymagane było wpłacenie zdaje się 1zł. I pieniążki poszły. Nadal widnieje opcja ,,weryfikacja rachunku bankowego"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@baenabanieak napisz proszę czy wcześniej wypłacałeś środki z tego konta? Kiedy "allegro wpisało mi że rachunek jest na firmę"? Rozumiem, że chcesz, aby Twoje konto było kontem zwykłym?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedz. Więc tak,konto bankowe które jest w serwisie allegro posiadam około 15 lat. Na allegro zdarzy mi się coś sprzedać,obecnie nieco mniej,ale czasami korzystam ze sprzedaży. Jeśli zaś chodzi o kwestię formy mojego konta-tak, chciałbym aby było zwykłe. Kupując mam dodaną opcje faktury,na firmę w której pracuje. Aczkolwiek ja jestem podmiotem prywatnym.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@baenabanieak już wszystko rozumiem, dziękuję! Być może przypadkiem zmieniłeś konto na firmowe, ponieważ ta zmiana nastąpiła 4 października, otrzymałeś od nas wiadomość e-mail w tej sprawie i to spowodowało, że konieczna jest ponowna weryfikacja danych do wypłat. 
Poproszę Cię o chwilę cierpliwości, poproszę o zmianę Twojego konta z powrotem na zwykłe i zobaczymy, czy potrzebne będzie ponowne weryfikowanie danych do wypłat.
Dam znać gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję że zajęłaś się moją sprawą. Jest to wielce prawdopodobne że tak właśnie było,i omyłkowo zmieniłem konto na firmowe. Nieco się to pokomplikowało. Niemniej jednak mam nadzieję że rozwiązemy ten problem. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy coś udało się w mojej sprawie zdziałać?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@baenabanieak jeszcze nie mam odpowiedzi, gdy tylko ją dostanę, dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @baenabanieak! Nie mam niestety dobrych wiadomości 😞
Nie możemy zmienić konta z powrotem na zwykłe.  W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wypowiedzenie umowy i zlecenie jednorazowej wypłaty. Rozumiem, że mając konto tak długo może to być problematyczne, więc możemy uwolnić adres e-mail i login, abyś mógł założyć nowe konto z takimi samymi danymi.
Bardzo mi przykro, ale otrzymałam informację, że nie ma innej możliwości. Konsultacja trwała tak długo, ponieważ dopytywałam czy na pewno nie możemy nic zrobić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Nic z tego nie rozumiem. Mam zamknąć konto które mam jakieś 20lat i otworzyć je na nowo? To jakoś absurd. Mam na koncie allegro środki które chce wypłacić ,więc chciałbym to zrobić. 

oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

To co mi napisałaś nawet nie brzmi logicznie. Mam zamknąć konto,i wypłacić pieniaKi,żeby otworzyć konto z tymi sumie.danymi. a co z np smart.mam go opłaconego,i ma mi przepaść?!

oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Mam historię na tym koncie. Musi być inny sposób 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@baenabanieak Bardzo mi przykro, ale nie ma innego sposobu. W kwestii Smarta możesz zrezygnować z subskrypcji usługi, a my zwrócimy Ci środki proporcjonalnie do wykorzystanego przez Ciebie okresu. Zrobisz to tutaj

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Nigdy nie miałem konta firmowego,nie mam pojęcia jak to się stało że nagle zrobiło się firmowe. Mam konto na allegro od około 20 lat . Mam stracić teraz całą historię sprzedaży,komentarze,historię zakupów(niezwykle ważna bo często wracam kolejny raz do tego samego sprzedawcy) tylko dlatego że macie jakiś błąd i siebie? Nie bardzo rozumiem też w czym jest problem? Czemu nie można przejść z konta firmowego (gdzie ja go nie robiłem) na prywatne. Czy mogę porozmawiać w tej kwestii z kimś telefonicznie ? Nie zamierzam rezygnować ze swojego konta,jak i z pieniędzy które są do wypłacenia. 

oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

W tym przypadku się udało: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-mog%C4%99-zmieni%C4%87-konto-firmowe-... . Więc czemu mój miałby być inny. Jak sprzedaż dochodziła do skutku byłem prywatnym,nie miałem nigdy firmy a omyłkowo zmieniłem to wtedy kiedy chciałem konto bankowe potwierdzić. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@baenabanieak rozumiem Twoje rozżalenie. Post, który wskazałeś jest z zeszłego roku, obecnie procedura przekształcania konta wygląda inaczej i nie ma już możliwości zmiany konta firmowego na zwykłe. Konsultowałam to z kilkoma Doradcami i Ekspertami i odpowiedź jaką otrzymałam jest ostateczna. Przykro mi, ale nie jesteśmy w stanie nic tutaj poradzić 😞 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

baenabanieak
#7 Wielbiciel#

Już wszystko wiem. Konto moje zostało zamknięte,po 21 latach współpracy , z tak głupiego powodu. Takie rzeczy tylko w Polsce. Nie spotkałem się z takim absurdem nigdzie wcześniej,i owszem jestem rozżalony. To naprawę mocno nie jest ok. 

oznacz moderatorów