anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wojna cenowa i kontakt z klientem poza allegro

zimen94
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Mam 2 pytania, będę wdzięczny za wszelką pomoc:

1. Wojna cenowa - Na innym koncie firmowym mam problem z konkurencją. Mój redystrybutor z którym jestem związany umową na konkretne kwoty, wszedł ze mną w wojnę cenową. Przebija moje ceny, przez co żaden z nas nie zarobi na produktach. Nie jestem w stanie zwiększyć mu cen na zakup produktów ode mnie, ponieważ jestem związany umową, ani nie mam możliwości zabronić mu sprzedaży na Allegro. Gdybym był w stanie udowodnić, że moje aukcje były pierwsze na allegro, to mógłbym tym argumentem zakończyć wojnę, natomiast nie znalazłem informacji, aby dało się dojść do daty pierwszej publikacji aukcji danego produktu. Będę wdzięczny za każdą informacją, jak mogę to sprawdzić, oraz za praktyce porady jak zakończyć wojnę cenową, lub jakiekolwiek pomysły.

2.Jak wygląda sprawa z kontaktem z klientem poza allegro? Oczywiste jest, że sprzedaż jako obchodzenie allegro jest niedozwolona. Co w przypadku, jeżeli mam na allegro 200 produktów, a poza allegro obracam produktami w ilości 2000. Czy mogę kontaktować się z klientem w celu sprzedaży innych produktów? Czy pozyskawszy klienta z allegro nie mogę go dotknąć poza allegro ? jak to wygląda regulaminowo, czy jest na to jakiś zapis? 

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne komentarze!

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zimen94 w pierwszej sprawie nie będę mogła pomóc, być może społeczność będzie mogła okazać wsparcie i podzielić się radami. 
Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż poza Allegro to działania jakie opisałeś nie są zgodne z naszym regulaminem (pkt 10.10). Nie można wykorzystywać danych klientów w taki sposób, nie można też promować innych miejsc, w których kupujący mogą dokonać zakupu poza Allegro w naszym serwisie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zimen94
#7 Wielbiciel#

Dzięki, jeżeli dobrze rozumiem to klienta nie można dotykać poza allegro. 

Co w przypadku jeżeli klient znajdzie mój sklep lub dane kontaktowe do firmy i będzie chciał złożyć zamówienie bezpośrednio, a nie jestem w stanie przekierować go do Allegro nawet gdybym chciał, bo na sklepie firmowym posiadam inne produkty. Czy mam mu odmówić sprzedaży czy jak się w takiej sytuacji zachować? 

Będę wdzięczny za wskazanie punktu na to jeżeli jest zapis doprecyzowujący taką sytuację

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zimen94 Jeśli kompletnie bez związku z Allegro i bez Twojego bezpośredniego udziału związanego z działalnością w Serwisie klient trafi do Twojego sklepu, nie będzie to naruszało naszych zasad.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@zimen94 > Gdybym był w stanie udowodnić, że moje aukcje były pierwsze na allegro [...]

Teoretycznie możesz to zrobić porównując numery ofert - im wyższy tym młodsza oferta, ale to tylko teoretycznie, bo w przypadku braku jakiejkolwiek sprzedaży w ofercie można zmienić wszystkie dane, ale wtedy druga musiałaby znać Twoje zamiary, żeby w taki sposób zareagować.

Może też zajść konieczność szukania kogoś po Administracji, co może przesłać zapytanie o sprawdzenie dat wystawienia/edycji. Jeżeli edycji nie było w ofercie, wtedy taki dowód moim zdaniem by się zaliczał.

 

Jeżeli chodzi o 2., to może na wszelki wypadek wspomnę, żeby nie ściągać ruchu z Allegro linkami do swojego sklepu czy ulotkami w paczce, jeżeli już o tym myślałeś. Ponoć jest to niezgodne z regulaminem, ale z drugiej strony taki Mediamarkt ma je wszędzie, chyba że na Allegro mają jakieś specjalne pozwolenie na linki do swojej strony 🙂

oznacz moderatorów

zimen94
#7 Wielbiciel#

Dzięki! Na sprawdzenie numerów aukcji nie wpadłem, może to być pomocne! Czy w przypadku wprowadzenia zmian na ofercie jej numer aukcji się aktualizuje? Tak samo, czy numer nie ulega zmianie jeżeli akcja jest ponownie wystawiana lub wznawiana - nie chodzi mi o duplikowanie jej. 

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

@zimen94 a myślałeś o archiwum Allegro i o archiwerach stron?

@la_nika podłączę się do tematu z zapytaniem:) Czyli np jeśli będę chciała sobie stworzyć sklep internetowy to mogę używać emaila w domenie sklepu do obsługi klientów z Allegro? 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@cd-keye_pl możesz. Allegro nie interesuje w jakiej domenie masz pocztę

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cd-keye_pl Jeśli chodzi o korespondencję prowadzoną w ramach Allegro, adresy mailowe kontrahentów wyświetlamy jako ciąg znaków w domenie "allegromail.pl".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

HigienaTop
#8 Zapaleniec#

 Dobry pomysł z archiwum, na to nie wpadłem, dzięki! W zasadzie to wykazało, że jednak nie byłem pierwszy niestety, ale przynajmniej są twarde dane. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@zimen94 edycja oferty nie zmieni jej numeru - wznowienie również

Opcja "wystaw podobną" stworzy nową ofertę - na nowym numerze,

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@zimen94 
Gdybym był w stanie udowodnić, że moje aukcje były pierwsze na allegro

Primo: To nie ma najmniejszego znaczenia i nic nie zrobiłbyś z tym "problemem".
Secundo: Ograniczanie konkurencji może być uznane za przestępstwo.
Tertio: Co z Ciebie za producent/dystrybutor/etc. - który prowadzi sprzedaż detaliczną konkurując ze swoimi Klientami ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

HigienaTop
#8 Zapaleniec#

Możesz odrobine za szybko wyciągać wnioski, nieraz sytuacja jest bardziej złożona niż się wydaje.  

 

oznacz moderatorów

marus-meble
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź na Twoje pytanie to "Wolny rynek". Jeżeli jemu się opłaca, Tobie też powinno 😄

oznacz moderatorów