anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wpłaciłem pieniądze w allegro lokalnie przez PAYu poprzez BLIK

MAMY ROZWIĄZANIE!
radomir966
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, dzisiaj rano wpłaciłem pieniądze za wygraną aukcję w allegro lokalnie poprzez PAYu. Sprzedający poinformował mnie właśnie, że nie otrzymał przelewu i nie podawał na allegro nr konta. Zatem prawdopodobnie przelew wisi u Was, bo nie ma możliwości przekazania pieniędzy sprzedającemu. Czy jest możliwość cofnięcia mi przelewu? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@radomir966 Przelew nie wisi na Allegro, tylko sprzedawca ma pieniądze u siebie w zakładce Allegro Finanse, skąd może je sobie wypłacić na konto bankowe - ma obowiązek o tym wiedzieć wystawiając towary, ponieważ akceptuje regulamin. Tak jest, jeżeli w zakładce Kupione masz status wpłaty Zakończona. Nie może z tego powodu blokować Ci wysyłki. Jeżeli blokuje, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poproś tam o pomoc Allegro, wtedy szybko wyśle. Nie cofniesz przelewu.

oznacz moderatorów
radomir966
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak, ja już mam status wpłaty zakończona. Wygląda na to, że sprzedający nie przeczytał regulaminu. Zapewne poczekam dość długo na wysyłkę, bo będzie jeszcze potrzebna weryfikacja konta przelewem i pewnie cała seria rozmów z mojej strony, żeby wytłumaczyć jak te pieniądze ma teraz wypłacić 🙄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@radomir966 sprzedający spokojnie może wysłać zamówienie nie czekając na weryfikację konta, te pieniądze już są jego i nie znikną. To nie twój problem, zapłaciłeś i powinieneś jak najszybciej dostać zamówienie.🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@radomir966 Nie musisz czekać na jego weryfikację, on ma obowiązek już teraz wysłać towar. Otwórz spór, bez tego będzie Cię zwodził w nieskończoność.

oznacz moderatorów
radomir966
#8 Zapaleniec#

Założyłem spór na swoim koncie. Sprzedający stwierdził, że chce anulować transakcję, ale nie będzie tracił prowizji i mam mu zapłacić naliczoną prowizję. W dodatku stwierdził, że nie wie jak wypłacić te środki. Niewiedza i brak konsekwencji spowodowała, że mam zamrożoną teraz bardzo dużą sumę u kogoś kto przed zwrotem pieniędzy rząda ode mnie zapłacenia za siebie prowizji allegro. Chciałbym odzyskać chociaż pieniądze, już pal licho ten towar. Czy może ktoś pomóc w sporze? 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@radomir966  Allegro wypowie się w dyskusji jak ich poprosisz😀

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@radomir966 Niczego nie musisz płacić, żadnych prowizji, ten nieuczciwy sprzedawca wprowadza Cię w błąd - to niezgodne z regulaminem. On nie może też anulować transakcji. Jeżeli on nie wie jak wypłacić środki, to jego problem, nie Twój. Ma obowiązek wysłać Towar. W sporze po 24 godzinach poproś o pomoc Allegro - masz tam taką możliwość i odpowiednie komunikaty.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, po 14 dniach od zakupu zamknij spór jako nierozwiązany i wystąp o zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących - Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@radomir966  wystarczą chęci i na wszystko znajdzie się odpowiedz

oznacz moderatorów