anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrana licytacja a zaplata

sylwek454
#7 Wielbiciel#

Witam, doradzi ktos bardziej doświadczony, mianowicie wczoraj wieczorem moje 2 aukcje wygrała 1 osoba, telefony za 155 i 200zl tym samym osiągnęła próg ceny minimalnej,  dziś rano pisze mi że rezygnuje ponieważ oby 2 aukcje przypadkiem wylicytowało jej dziecko, oczywiście twierdzi że nic się nie stało i może mi zaproponować całe 70zl za telefon jezeli jest zainteresowany, co w takim przypadku? Kasa za licytacje poszła, produkt niesprzedany 

Dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Odczekaj 7 dni, bo tyle ma na zapłatę kupujący, potem wystąp o zwrot prowizji i wystaw towar ponownie. Do zapłaty nikt oprócz sądu kupującego nie zmusi, a do sądu raczej nie pójdziesz. Opłata za cenę minimalną niestety zwrócona nie zostanie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Klient ma prawo odstąpienia bez podania przyczyny ,jeśli to było na AL to aukcja się sama wznowi po 5 dniach ,gdy nie będzie płacił a tobie nie naliczą opłat. Na normalnym allegro po 7 dniach sam możesz ją wystawić ponownie i złożyć wniosek o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

sylwek454
#7 Wielbiciel#

wystawione było na normalnym allegro , chodzi o to że za 2 aukcję łącznie naliczono za cene minimalną 35 zł, czas stracony , kasa a towar nie sprzedany , allegro zwróci mi tą kasę lub będę mógł wystawić raz jeszcze za darmo ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zwróci Ci prowizję od sprzedaży, opłaty za cenę minimalną nie zwróci. Jeżeli nie masz jeszcze naliczonej prowizji, to będziesz ją miał naliczoną.

oznacz moderatorów

sylwek454
#7 Wielbiciel#

czyli wychodzi na to że bezkarnie można kupować wszystko  na licytacji , póżniej tego nie opłacać a sprzedający musi płacić ?

co za żenada

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ustawiaj ceny minimalnej, nie będzie opłat.

oznacz moderatorów

sylwek454
#7 Wielbiciel#

i wylicytuje ktoś rzecz za 10 zł i musze sprzedac .... głupie gadanie

dziwi mnie to że allegro pozwala sobie na takie zachowania , a tym bardziej że nie nie ponosi konsekwencji tego

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@sylwek454  Nie głupie gadanie! tylko dobrze ci radzą. Chciałeś za pierwszy tel 150zł to za tyle wystaw do licytacji. Nie będzie wtedy opłaty za cenę minimalną, bo nie jest ta cena ukryta. Każdy wie że startuje od 150zł.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wystawianie z ceną minimalną jest kompletnie nieopłacalne ,lepiej wystawić  w licytacji od ceny jaką byś chciał osiągnąć lup w opcji KUP TERAZ. 

oznacz moderatorów