anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata pieniędzy z allegro lokalnie

happylife3387
#8 Zapaleniec#

Witam

Wystawiłem niedawno frytkownice na sprzedaz na allegro lokalnie. Pewna pani odemnie ja kupila. Ja nie wiedzialem, ze trzeba aktywowac konto do wyplat wiec bylo nie aktywne. Dzis wzialem je do aktywacji, na mailu przyszedl mail ze aktywne, na stronie pisze ze nie jest aktywne. Czy srodki ktore byly przelane na niekatywne konto trafia do mnie czy trzeba pisac do allegro ? Bo nie wiem czy pisac do tej pani, aby pisala do allegro o zwrot kasy.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@happylife3387 Ale wypłaciłeś te pieniądze na konto, czy nie? Masz je na koncie Allegro, czy jest tam zero?

Jeśli nie wypłaciłeś, to nigdzie nie musisz pisać, wypłaty staną się aktywne, wtedy wypłacisz. Jeśli miałeś tam podane nieprawidłowe, zamknięte konto bankowe, wtedy pieniądze wrócą do Twojej zakładki Allegro Finanse po kilku dniach. Po aktywacji prawidłowego rachunku bankowego wypłacisz je ponownie.

Do pani nic nie pisz, to nie jej problem. Jeśli pieniądze były i jej wypłaciłeś na prawidłowy nr konta, wpłata dotrze na to konto.

oznacz moderatorów

happylife3387
#8 Zapaleniec#

Nic nie wypłaciłem bo nie doszły bo konto do wypłat były nie aktywne. Jest zero. Napisałem do pani o potwierdzenie przelewu i wyślę jej frytkownice a z kasą uzgodnie sobie z allegro. Konto bankowe mam aktywne od dawna. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@happylife3387 Mylisz się. Niczego nie wysyłaj, jeżeli nie masz pieniędzy tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ Jeżeli wyślesz, stracisz towar, nikt Ci później nie zapłaci, to może być próba oszustwa. Ona Ci wyśle fałszywe potwierdzenie przelewu.

Nawet gdy masz wypłaty nieaktywne, pieniądze powinny dojść do zakładki pod wyżej wskazanym linkiem.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@happylife3387, z tego, co widzę, wystawiłeś dwie oferty z frytkownicą i obie są nieopłacone - jedna płatność jest rozpoczęta, druga anulowana. Zgodnie z radą @xyz96 nie wysyłaj przedmiotu, jeśli nie widzisz przedmiotu w tej zakładce.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

happylife3387
#8 Zapaleniec#

Już pieniądze wpłynęły. Dzięki wam wszystkim za pomoc. Pozdrawiam i miłego dnia życzę. 

oznacz moderatorów