anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata pieniędzy z zawieszonym kontem.

reen987
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Moje konto zostało zawieszone na podstawie punktu regulaminu 2.11.

W odpowiedzi na zgłoszenie napisali, że chodzi o zaległe konto mojej firmy około 2 lata temu.

Nagle po 2 latach allegro przypomniało sobie o czymś takim i zawiesiło mi to konto.

Problem w tym, że na tym koncie sprzedałam kartę graficzną, ale muszę zweryfikować swoje konto przez wpłacenie 1 zł aby wypłacić pieniądze na swoje konto, więc pytanie moje jest takie:

Czy z zablokowanym kontem zweryfikują mi to i będę mogła wypłacić pieniądze?

Szczerze mówiąc nie chce mi się wyjaśniać tej całej sytuacji, a nawet jakbym chciała to by się nie dało z racji na to, że nawet nie mam dostępu do tamtego konta.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@reen987 To zależy, czy razem z zawieszeniem konta zablokowano Ci wypłaty, zobacz tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zawieszone-konto/z-jakich-funkcji-serwisu-moge-korzystac-jes...

oznacz moderatorów

reen987
#7 Wielbiciel#

W teorii, napisane jest, że:

 

  • płatność i odbiór wpłat przez Allegro Finanse

Lecz no nie wiem jak to będzie z tą weryfikacją konta za 1 zł, czy mi to zweryfikują czy odrzucą...

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pod linkowanym artykułem masz kontakt do allegro, zapytaj.

Zwróć też uwagę na to; W szczególnych sytuacjach - związanych z biezpieczeństwem - możemy też zablokować możliwość wypłaty środków z Allegro Finase.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@reen987   Podejrzewam ze będziesz musiała  to wyjasnić, w przeciwnym razie  nie  pozwolą Ci funkcjonować.

Prawdopodobnie na  starym koncie  zostały jakieś  zapomniane  nierozliczone płatności, więc  serwis  ściga  kazdego  kto miał jakikolwiek  udział w  takim koncie.  Oprócz ciebie mogą   blokować  też inne osoby które  na tym koncie  z Tobą  współpracowały.

 Najlepiej zapytac o jaką winę  się rozchodzi,  uregulować i po  sprawie.

oznacz moderatorów

reen987
#7 Wielbiciel#

No to, to jest totalnie bez sensu...

Sprzedaje przedmiot za który nie dostaje ŻADNYCH pieniędzy, i mam  komuś to wysłać za darmo tak?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@la_nika możesz zrobić coś z tytułem tego wątku, szkoda tego kota zawieszonego 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Już poprawione 🐈

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not Dzięki wielkie, moja kotka jest Ci wdzięczna 😻

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@reen987   ????

Jaki przedmiot?  Dlaczego ŻADNE  pieniądze?  Co to ma do rzeczy?

Jeżeli miałaś jakieś konto  na którym coś  sprzedawałaś  no to trzeba zapłacić prowizję do Allegro.  Nie wazne  czy  zarabiałaś  na tym czy  oddawałaś charytatywnie.

A zresztą  "róbta  co chceta"

Dobranoc

oznacz moderatorów

reen987
#7 Wielbiciel#

To ma do rzeczy, że do poprzedniego konta nawet nie mam dostępu, dwa lata temu firma została sprzedana razem z kontem na allegro. I po dwóch latach mam ścigać tego gościa żeby on napisał do allegro tak? Przecież to jest totalnie bez sensu. A jaki przedmiot to pisałam w głównym poście, chodzi o sprzedaną kartę graficzną. Pieniędzy za nią nie mam, więc wysłać tego przedmiotu też nie mogę, jak przedmiotu nie wyślę, to będzie kolejna sprawa, że komuś nie wysłałam przedmiotu..

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@reen987   Trochę teraz jaśniej.

Jeżeli  sprzedałąś  firmę  i masz na to  dokument - numer  transakcji - aukcji  to niby  masz  częściowo sprawę wyjaśnioną.  Tylko nie byłbym taki pewien  czy można  sprzedać konto,  ale  to inni fachowcy zaraz Ci  wytłumaczą.

Obecna aukcja - sprzedaż  grafiki  nie ma z tym  wiele wspólnego. Jeżeli  ktoś kupił i zapłacił, a masz potwierdzenie  od  Allegro finanse  to wysłać mu musisz.  Kupującego nie obchodzi  czy masz  na głowie komornika  czy  inne kłopoty, zapłacił, wiec  rób co powinnaś  czyli  wyślij.

Tak jak napisałem wcześniej  jest możliwe że obecny "właściciel"  Twojego starego  konta  coś przeskrobał, a ponieważ  jest  to konto  połaczone  z Tobą  to musisz to wyjaśnić z Allegro.

Wiec  rób co każą, wysyłaj tą złotówkę, ale nie mieszaj w to  klienta który teraz kupił kartę graficzną bo narobisz sobie kolejnych kłopotów.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@reen987 Na koncie, z którego tu piszesz, nie masz żadnych środków do wypłaty z Allegro Finanse.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

reen987
#7 Wielbiciel#

Bez tytułu.png

Pokazuje mi, że mam.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@reen987 Te środki są do wypłaty na innym koncie. Nie na tym, z którego tu piszesz. Widzimy powiązania z tym kontem, ale zostało ono zarejestrowane na inną osobę, więc nie mogę Ci udzielić żadnych informacji w tym temacie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not ,@reen987   Jeśli nie wpłynęły pieniądze za sprzedaż karty graficznej  to znacznie upraszcza sprawę. Nie musisz,  a nawet nie powinnaś  wysyłać tej karty,  a  o jej sprzedaży na razie zapomnij  dopóki nie wyjaśnisz odblokowania konta.

Sprawdziłem w regulaminie Allegro i  rzeczywiście jest zapis  że  można  sprzedać konto firmowe.   Trochę dziwny ten zapis,  moralnie  też wątpliwy  bo  dotychczasowy użytkownik  pracuje latami na dobrą opinię,  ma  zaufanie klientów i nagle ktoś to wszystko kupuje  i niszczy  w krótkim czasie.

Czy  dotychczasowi klienci wiedzą o takiej zamianie?  A co z danymi osobowymi klientów?  Przecież tam jest  lista  transakcji, adresy  i inne dane.

Czy opinie klientów można tak sobie sprzedać, kupić?

A skutki  takiej sprzedazy  masz właśnie teraz,  zablokowali  ci konto i  pewnie nie z Twojej winy.

Życzę  szybkiego  wyprostowania sprawy.

oznacz moderatorów

reen987
#7 Wielbiciel#

Problem jest w tym, że dzwoniłam do kupującego aby cofnął zakup karty bo dzieje się taka a nie inna sytuacja, powiedział, że nie da się już cofnąć a zapłacił już za kartę.

Co w tym momencie zrobić?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@reen987  W takiej sytuacji są dwa wyjścia:

1.  Wysłać kartę, skoro pieniądze są  na koncie  to  pewnie  kiedyś zostaną  odblokowane  i je sobie odbierzesz.

2.  Zwrócić pieniądze  kupującemu normalnym przelewem z  własnego konta bankowego.  Zostanie ci karta.  Tylko po co ją trzymać?

Decyzję musisz podjąć sama,  ja bym wysłał kartę,  przynajmniej jeden kłopot miałbym z głowy.

oznacz moderatorów