anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłałam rzecz i ona do mnie wróciła nie odebrana co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
klara_03
#7 Wielbiciel#

Wczoraj rano kurier InPost zapukał do drzwi i dał mi przesyłkę. Sprawdziłam. Moja, którą wysłałam kilka dni wcześniej do osoby, która wylicytowała przedmiot. Nie odebrała widać na czas z paczkomatu. Co teraz? Kto pokrywa koszt powrotu paczki do nadawcy? A dalej jak mam dostarczyć paczkę skoro korzystałam z etykiety poprzez allegro i teraz już jest jako zrealizowana? Musiałabym sama opłacać, będzie drożej i w końcu to nie moja wina, że ktoś nie odbiera paczek poprawnie nadanych? Pierwszy raz taka sytuacja. Rzecz za 12 zł a sajgon się robi.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
pinsplash
#21 Demiurg#

@klara_03 No cóż trafiłaś na ........ kupującego. Bywa. Sprzedaż prywatna czy jako firma? Przy wysyłce do paczkomatu zwrot jest bezpłatny. Jeżeli sprzedajesz jako osoba prywatna - napisz do kupującego że przesyłka wróciła i że możesz ją wysłać ponownie jak wpłaci za przesyłkę. Jeżeli wysyłałaś jako firma - kupujący może po prostu napisać że odstępuje od umowy i musisz mu zwrócić pieniądze. Jeżeli masz Smarka to nawet jako osoba prywatna godzisz się na zwroty. Ale najpierw skontaktuj się z kupujacym ( poprzez wiadomości aby był ślad) i spytaj się co się stało.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
klara_03
#7 Wielbiciel#

Jestem osobą prywatną i mam smarta. Nie chodzi mi o zatrzymanie pieniędzy dla siebie tylko o to, że nie wiem co w takiej sytuacji zrobić a allegro pobiera prowizję od sprzedaży włącznie z kosztami wysyłki i potem nie chciałabym niezręcznej sytuacji skoro przedmiot wart 12 zł...

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

No i tu zaczynają się problemy przy tanich rzeczach. Powrotną przesyłkę Allegro Paczkomaty masz gratis, nic za nią nie płacisz i nie możesz obciążyć klienta. Należy się skontaktować z kupującym i poprosić o dopłatę na ponowną wysyłkę jeśli nadał ja chce

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@klara_03 Powrót przesyłki paczkomatem powinien być darmowy. Poczekaj na kontakt ze strony kupującego - jeśli będzie chciał ponownej wysyłki, musi zapłacić za kolejne nadanie bezpośrednio ze strony InPost, będzie nieco drożej. Jeśli nie będzie chciał, oddaj pieniądze za sam przedmiot, bez kosztu wysyłki.

oznacz moderatorów
klara_03
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za odpowiedź i podanie ścieżki postępowania.

oznacz moderatorów