anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłałam towar i kontrahent nie chce mi zapłacić

irena217
#10 Popularyzator#

Wysłałam towar zanim otrzymałam zapłatę a teraz kontrahent nie chce zapłacić i czekam już 3 tygodnie

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Knowhere
#21 Demiurg#

@irena217 Zasugeruj więc kontrahentowi żeby dla własnego dobra jak najszybciej zapoznał się z treścią art. 286 kodeksu karnego, bo jeśli nie zapłaci Ci za towar w ciągu powiedzmy 3 dni, to z tego właśnie artykułu złożysz zawiadomienie na policji.
Jeśli ma choć trochę oleju we łbie, to raczej nie będzie ryzykował niekorzystnego dla siebie wyroku.

A tak na przyszłość - nigdy nie wysyłaj towaru przed otrzymaniem wpłaty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Nie wiem czy policja zechce się zająć tym przypadkiem bo kwota jest mała (49zł)

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@irena217 Policja ma zakichany obowiązek przyjąć zgłoszenie. A sprawę cywilno-karną możesz komuś założyć nawet w za przysłowiową złotówkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Dzięki

oznacz moderatorów

geniusm
#9 Pomysłodawca#

W przypadku wyłudzenia (art. 286 KK) nie ma czegoś takiego jak "niska szkodliwość społeczna czynu". Nawet jak transakcja opiewałaby na kwotę 1 grosza nie mogą odmówić wszczęcia postępowania.

Jest wręcz przeciwnie - Policja chętnie przyjmuje takie sprawy bo ma wszystko na dłoni ( dane delikwenta ) który niespecjalnie się chowa myśląc tak jak Ty ( że za parę złotych nikt nie będzie się bujał po komisariacie). Często nawet nie dochodzi do wszczęcia postępowania bo wystarczy telefon z komendy do janusza.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Potwierdzam. Ja miałem przypadek gdzie mimo zapłaty nie wysłano mi przedmiotu z aukcji. Wystarczyły dwie wizyty na pobliskim komisariacie. w zeznaniach pani odpowiadała że zapomniała wysłać. Do dziś ma zawieszone konto, a to świadczy, że nie byłem jedynym którego chciała oszukać.

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Czy ja mam to zgłosić osobiście na komisariacie w swojej miejscowości?

oznacz moderatorów

geniusm
#9 Pomysłodawca#

Tak jak już ktoś napisał wcześniej - wyślij wezwanie do zapłaty. Im więcej będziesz mieć "papierów" tym lepiej. Poza tym mając wezwanie do zapłaty można by chyba pomyśleć o EPU ( ale nie jestem pewien, tu by się musiał prawnik wypowiedzieć). Jeżeli chcesz jednak "tradycyjnie" to możliwości są dwie:

1) złożenie doniesienia na najbliższej "komendzie" - z tym że często powiatowej. Lokalne posterunki nie bardzo chcą przyjmować takie sprawy, ale to mogło się zmienić - dawno już nie miałem takich "kwiatków".

2) wysłanie zawiadomienia do prokuratory rejonowej właściwej ze względu na miejsce zamieszkania "podejrzanego". Tu trwa to trochę dłużej ale jest prościej na dalszym etapie postępowania.

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Dzięki😐

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@irena217  Napisz do tej osoby list zatytułowany WEZWANIE DO ZAPŁATY. Masz jej dane możesz ścigać ją sądownie. Zgłoś problem z użytkownikiem do allegro poprzez Pomoc. Być może jest recydywistą.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@irena217 Tak, jak pisze @__RPM_ zgłoś nam ten przypadek przez formularz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Kontaktowałam się z Działem Bezpieczeństwa Transakcji ale po upomnieniu kontrahenta brak reakcji i nie ma możliwości wyegzekwować wpłatę od kupującej.Zasugerował wysłać ,,wezwanie do zapłaty,,

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Zgłosiłam ten fakt na policję i po 2 tygodniach odzyskałam pieniądzesmile

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

yeeeeey 😄

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

chyba zbyt nisko cenisz swój czas ja 49 zł bym odpuścił i skoncentrował się na wystawianiu nowych rzeczy i w tym czasie więcej zarobił niz to zakichane 49 zł , ewidentnie trafiłeś na złodzieja i raczej go nie zmienisz w uczciwego obywatela,

miałem wielokrotnie przypadki że pomyłkowo wysyłałem bez pobrania to do mnie dzwonili jak maja kasę zwrócić bo kurier nie chciał od nich żadnych pieniędzy, tak się zachowuje 90% kupujących, ty miałeś pecha  

 

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Mam nadzieję,że Allegro zablokuje konto tej osobie.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Bzdury piszesz i dajesz przyzwolenie oszustom na okradanie ludzi!!! Zgłoszenie sprawy na policję uświadomiło złodziejce, że nie każdy da się okradać.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@irena217 Brawo Ty! Fajnie, że tu przyszłaś i powiedziałaś o tym.

Ula

Ula
oznacz moderatorów