anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysokość prowizji

czesci_mazury
#1 Nowicjusz#

Skąd się wzieła tak wysoka prowizją za transakcję

8 sie 2023, 11:02
Prowizja od sprzedaży

Identyfikator zamówienia:

471b4720-35ca-11ee-b7e1-2718754e32be
-162,06 zł
 
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Prowizja jest liczona według tabeli produktów wraz z kosztem dostawy jaki wybrał klient .Dodatkowo są prowizje od wyróżnienia oferty jak takie miało miejsce.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@czesci_mazury w podkategorii ,, pozostałe ,,, naliczana jest prowizja 20% ......ot taki smaczek od allegro .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@czesci_mazury Cześć. 🙂 Wysokość prowizji wynika z podstawy naliczenia + kosztów dostawy (755 zł + 20 zł) w podkategorii "Pozostałe" (https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iii-prowizje-od-sprzedazy-allegropl)

ko_alka_0-1693808803448.png

Możesz to sobie również sprawdzić w kalkulatorze prowizji: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat# 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka ciekaw jestem ilu sprzedawców w dalszym ciągu nie zadaje sobie sprawy z wysokości prowizji we wspomnianej  podkategorii .

To pytanie już tu było i jakoś odpowiedzi nie zatrybiłem , a mianowicie chodzi o to czym podyktowana jest tak wysoka prowizja bo jedyne co mi przychodzi do głowy to wprowadzenie sprzedawców w ślepy zaułek gdyż dojście to tej informacji wymaga głębszego grzebnięcia w tabelę opłat .

i teraz ....jak szybko @ko_alka udzielisz mi sensownej odpowiedzi , liczę czas , jest 8:47 4-09- 2023r

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Jest to decyzja biznesowa. Wysokość opłat nie jest przed nikim ukryta, stworzyliśmy nawet kalkulator, żeby każdy sprzedający mogli łatwo obliczyć wysokość prowizji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka dobra , źle to ująłem  ,ale sens mojego pytania pozostaje ten sam  ,czym podyktowana jest tak wysoka prowizja bo wrzucenie do garnka z napisem ,, decyzja biznesowa ,, jakoś mnie nie satysfakcjonuje .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Przykro mi, że ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonowała, ale to są decyzje wewnętrzne i nie mogę wchodzić w szczegóły 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka czyli rozumiem , że moja sugestia jest jak najbardziej poprawna ,,.....to wprowadzenie sprzedawców w ślepy zaułek , gdyż dojście to tej informacji wymaga głębszego grzebnięcia w tabelę opłat .,, a jestem przekonany ,że 1/3 sprzedawców nie ma pojęcia o wynalazku o nazwie ,, kalkulator opłat ,, 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

„Decyzja biznesowa” to uniwersalna odpowiedź która nic nie wyjaśnia i którą można udzielić w zasadzie na każde pytanie. 
Takie same odpowiedzi na niewygodne pytania otrzymywaliśmy od zarządu w mojej poprzedniej pracy - decyzja biznesowa. 

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

jeszcze jedna ważna inf. 

często ta wspomniana podkategoria jest ustawiona w kodach EAN

ja tak miałem ze kredka do ust była pod EAN  w pozostałe i zabierali mi 21 % OCZYWIŚCIE ALLEGRO otrzymało moją reklamacje odnośnie tego ze ich katalog ma błąd to nie oddali mi prowizji po mimo ich oczywistego błędu 

zanim się zorientowałem kilkaset sztuk sprzedałem 

masakra 

oznacz moderatorów