anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie na allegro a urząd skarbowy

Pafiki_dotarly
#7 Wielbiciel#

Cześć, mam pytanie poniewaz pomagam różnym osobą z rodziny i znajomym składać np. nowy komputer za drobną opłatą i teraz jeżeli chciałbym pomagać innym w tym co robię i wystawił bym ofertę (jeżeli byłoby to możliwe) pomocy to:

1. Czy muszę zakładać działaność gospodarczą ?

2. Czy mogę wystawić paragon np. na jakimś portalu który mi na to pozawala, czy tylko potwierdzenie z allegro wystarcza?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Jako prywatny sprzedajacy nie musisz niczego wystawiać, ale US to już inna sprawa, jak przekroczysz kwotę która możesz zarobić to powinieneś zapłacić podatki.

oznacz moderatorów

Pafiki_dotarly
#7 Wielbiciel#

a ile wynosi maksymalna kwota jaką mogę zarobić i skąd np. US będzie wiedział że przekroczyłem limit.

oznacz moderatorów

Pafiki_dotarly
#7 Wielbiciel#

Istnieje gdzieś strona aby zobaczyć ile maksymalnie mogę zarobić bez płacenia podatków i bez zakładania działalności 

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Jestem przekonany, ze brakuje ci wiedzy i doswiadczenia w tym zakresie (składanie komputerów). Od jakiegos czasu komputer trzeba skladac z glową. Nie wystarczy kupic podzespoly i poskladac na sztuke. I wiem co mowie. Wystarczy wejsc do pierwszego lepszego sklepu czy elektromarketu i zadac dwa proste pytania. Krotko pracujacy sprzedawcy wykladają sie od razu na podstawach. A jak mi gosciu tlumaczy, ze gniazdo USB w telewizorze sluzy tylko i wylacznie do aktualizacji oprogramowania to rozwalam go smiechem.

Jesli zas chodzi o podatki to udaj sie do biura rachunkowego ktore temat ogarnie za ciebie. Jest za duzo zmiennych. Jak sam nic nie wiesz teraz to kiepsko.

Takie sa niestety realia.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Poczytaj w necie o działalności nierejestrowanej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pafiki_dotarly tu masz wszystko ładnie opisane https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115

Tylko dopytaj się jak ugryźć zakup części, bo jak weźmiesz na siebie i sprzedasz jako cały komputer to szybko przekroczysz przychód 😞 a i elektronika od razu w Vat i chyba kasę fiskalną 😞 Może lepiej jak byś sprzedawał usługę a części niech kupują sami 🙂

a ile wynosi maksymalna kwota jaką mogę zarobić i skąd np. US będzie wiedział że przekroczyłem limit.

Tu nie liczy się zarobek ( dochód ) tylko przychód cała sprzedaż po której masz obowiązek założyć DG ale wszystko masz w linku 🙂

Skąd będzie wiedział US bo za ten rok wszystkie portale muszą raportować US kto sprzedał za ile 😞 a Ty musisz prowadzić ewidencję w razie kontroli poproszą np. allegro o Twoją sprzedaż i porównają z tym co masz w papierach do rozliczenia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów