anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie oferty podobnej do innej na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
wicekdw
#12 Orędownik#

Cześć. Czy wiecie może czy da się wystawić na Allegro w prosty sposób ofertę podobną do już istniejącej ale nie mojej? Tak żeby to zadziałało podobnie do funkcji "wystaw podobną" dostępnej na liście własnych ofert. Chodzi mi o uniknięcie żmudnego wypełniania wszystkich parametrów przy sprzedaży takiego samego produktu, który już istnieje w katalogu produktów Allegro. Niestety nie wszystkie parametry uzupełniają się automatycznie (np. w przypadku części samochodowych nie uzupełnia się sekcja "pasuje do").

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@wicekdw Nie, nie ma takiej opcji. Najbliższa Twojemu pomysłowi jest właśnie możliwość wystawienia oferty przy użyciu katalogu produktów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

Dzięki @nat_not  O ile pamiętam to kiedyś była taka podobna opcja ale ograniczająca się chyba tylko do "wystaw swój przedmiot w tej kategorii". Przy okazji zapytam - skąd powinienem zaczerpnąć listę modeli samochodów, do których pasuje moja sprzedawana część i mógłbym ją wkleić do formularza za pomocą funkcji "wklej listę modeli"? Nie wiem tego, bo nie jestem profesjonalnym sprzedawcą. Podejrzewam jedynie, że profesjonalni sprzedawcy używają do tego jakiś zewnętrznych katalogów typu np. TecDoc lub inne podobne i z nich eksportują sobie taką listę w odpowiednim formacie, ale pewnie taka usługa jest płatna. Wiecie może jak to działa?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wicekdw Cześć. Są dwie możliwości uzupełnienia sekcji "Pasuje do": w wersji tekstowej i w wersji zintegrowanej z bazą danych. 

We wszystkich podkategoriach "Części samochodowe" masz możliwość skorzystania ze zintegrowanej bazy danych.

Wystarczy, że formularzu wystawiania w sekcji "Pasuje do" wpiszesz co najmniej 2 znaki i wyświetli Ci się lista modeli pasujących do wystawianego przez Ciebie przedmiotu. Jeśli na liście nie znajdziesz wszystkich pasujących modeli, to możesz zgłosić nam prośbę, aby taki model dodać. 

Wszystkie kategorie, dla których możesz dodać uzupełnienie sekcji "Pasuje do" znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/sekcja-pasuje-do-w-formularzu... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@ko_alka dzięki ale to o czym mówisz tzn. praca na formularzu zintegrowanym wymaga dodawania ręcznie każdego z pasujących modeli osobno. Bardziej zastanawiam się nad formą tekstową tzn. skąd wziąć odpowiednio sformatowaną listę modeli, która będzie można w całości wkleić do formularza tekstowego tak aby system to rozpoznał po jednym kliknięciu. Zazwyczaj jest tych modeli kilkaset. Przy okazji zapytam: czy w formularzu tekstowym da się od razu wprowadzić pole "szczegóły" modelu? W zasadzie dalsza rozmowa nadaje się do odrębnego tematu ze wskazaniem na części motoryzacyjne.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wicekdw W sekcji "Pasuje do" możesz grupowo dodać pasujące modele poprzez pole tekstowe.
Możesz tam też uzupełnić szczegóły modelu. Każdy wiersz na liście odpowiada pojedynczemu modelowi na stronie oferty

Jeśli chodzi o sformatowaną bazę z listą samochodów, to każdy sprzedający uzupełnia najpierw taką listę ręcznie i na niej później bazuje lub mają swoje inne źródła - tak jak podejrzewasz - zewnętrzne katalogi. Na formularzu wystawiania jest przycisk [Skorzystaj z sugestii X modeli] i w ten sposób możesz zobaczyć, jakie modele sugerujemy (ale nie jest to wymagane). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@ko_alka wytłumacz proszę jak w polu tekstowym przy danym modelu wprowadzić dodatkowo szczegóły. Chodzi mi o pole "szczegóły" pojawiające się przy każdym wprowadzonym modelu w wersji zintegrowanej. Da się to wprowadzić z poziomu pola tekstowego, do którego wklejamy listę modeli? Jak to zrobić?

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

O to mi chodzi:

20220217_121052.png

20220217_120949.png

Tak aby po przekonwertowaniu przez system listy tekstowej na formę zintegrowaną obok danego modelu pojawiło się wypełnione pole "szczegóły". Tak abym nie musiał znowu szukać odpowiednich modeli i przy każdym dodawać ręcznie pola "szczegóły".

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wicekdw Pisząc "Możesz tam też uzupełnić szczegóły modelu" chodziło mi o to, że szczegóły można uzupełnić w sekcji "Pasuje do".

W polu tekstowym nie można dodać szczegółów, żeby po przekonwertowniu na formę zintegrowaną z automatu dodało te szczegóły, trzeba to robić niestety po kolei do każdego modelu pojedynczo. Lista modeli w polu tekstowym służy tylko, żeby zbiorowo dodać modele.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@ko_alka Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

Cześć,

Przy wystawianiu oferty sprzedaży części samochodowych w formularzu można szczegółowo wskazać modele samochodów, do których pasuje oferowana część. Nie jest to obowiązkowe ale warto to zrobić. Zazwyczaj część pasuje do kilkudziesięciu - kilkuset wersji pojazdów, dlatego wypełnianie tej listy (na podstawie katalogu producenta) jest bardzo żmudne i czasochłonne.

Jest też możliwość wklejenia w wersji tekstowej swojej listy pojazdów ale musi ona być odpowiednio sformatowana, żeby system ją rozpoznał. Ponadto nie ma chyba możliwości dopisania na tej liście szczegółów danej wersji pojazdu.

Dlatego chciałem Was zapytać skąd powinienem zaczerpnąć listę modeli samochodów, do których pasuje moja sprzedawana część i mógłbym ją wkleić do formularza za pomocą funkcji "wklej listę modeli"? Nie wiem tego, bo nie jestem profesjonalnym sprzedawcą, czasem sprzedaję prywatnie własne rzeczy. Podejrzewam jedynie, że profesjonalni sprzedawcy używają do tego jakiś zewnętrznych katalogów typu np. TecDoc lub inne podobne i z nich eksportują sobie taką listę w odpowiednim formacie, ale pewnie taka usługa jest płatna. Wiecie może jak to działa?

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

Co ciekawe u waszej konkurencji (z nazwą na literę O...) wprowadzonono już automatyczne dopasowanie listy pasujących modeli do danej części po jej numerze fabrycznym. Allegro postarajcie się bo zostajecie w tyle.

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@nat_not dzięki.

Dla jasności dla innych forumowiczów podsumuję: Nie ma możliwości wystawienia w sposób automatyczny oferty podobnej do innej CZYJEJŚ oferty, natomiast jak najbardziej można wystawić ofertę podobną do SWOJEJ już wystawionej wcześniej. Taka opcja znajduje się przy ofercie na liście wystawionych ofert i wtedy większość wypełnionych już parametrów wskakuje ładnie do nowo wystawionej oferty, w razie potrzeby można je edytować.

oznacz moderatorów