anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłac czy nie - dziwny adres kupujacego

Skwara007
#2 Obserwator#

Mam zagwozde i pomyslalem,ze spytac bardziej doswiadczonych allegrowiczow.

Kupujacy zakupil przedmiot poprzez kup teraz na allegro lokalnie z opcja wysylki kurierem. Pieniedze juz sa na moim koncie Allegro i paczka spakowana i gotowo do nadania.

Jedyny problem jaki mam to adres do wysylki - jest to adres firmy z pomoca huminitarna dla Ukrainy oraz prawdopodobnie nieaktualny numer infolini do tejze firmy. Poprosilem o numer telefonu do kupujacego to odpisal mi z tym samym numerem. Zapytalem wiem zeby potwierdzil czy adres do wysylki jest poprawny... no i cisza.

Moje pytanie jest, czy wysylac przedmiot czy nie? I czy ryzykuje tu czyms w rodzaju, ze kupujacy zglosi, ze przesylki nie otrzymal itp? Pytam, bo pierwszy raz sie spotykam,zeby ktos płacil za cos a potem nie byl choc troche zainteresowany kontaktem w celu usprawnienia transakcji.. do tego ostatnio mnostwo oszustów na portal kupna/sprzedazy.

Dzieki za wszelkie podpowiedzi

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zapłacił powinieneś wysłać, oczywiście zawsze jest jakieś ryzyko, że np: nie odbierze.

oznacz moderatorów

Skwara007
#2 Obserwator#

O ile nie odbierze to chyba pól biedy, bo ewentualnie przedmiot dostane sprowrotem... bardziej sie obawiam, ze paczke odbierze, ktos pracujacy w tej firmie - przesylka nie dotrze do docelowego odbiorcy, a ten zglosi, ze przesylka nie zostala dostarczona i allegro stanie po stronie kupujacego.


oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Skwara007  Wysyłałem kilka razy to różnych "dziwnych" miejsc na dane osobowe. Np. do sądu czy szpitala ^^, no jakoś doszło i nie było problemów 🙂

Jeżeli boisz się o to, że ktoś nieupoważniony przechwyci tą przesyłkę a nie docelowy odbiorca to możesz nadać ją z opcją potwierdzenie dostarczenia. Oczywiście jest to usługa dodatkowo płatna...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Skwara007  jeżeli wysyłka będzie realizowana kurierem a kupujący jej nie odbierze to zwrot będzie płatny. Kurier wróci ją do ciebie i będziesz przy odbiorze musiał zapłacić 14 czy tam 16zł.

W listopadzie zeszłego roku miałem podobną sytuację. Paczka szła kurierem. Okazało się, że zły adres w zamówieniach był, podany numer telefonu był wyłączony, paczka wróciła i musiałem zapłacić za ten zwrot. Co więcej drugi raz wysłałem za swoje na inny adres który podał 3tyg. po powrocie paczki (w końcu się odezwał aczkolwiek tylko podał adres i tyle z kontaktu)) 😂 Na szczęście drugim razem zostało odebrane. Nie zarobiłem dodatkowych 30zł aczkolwiek przynajmniej wystawił pozytywa później 😅

oznacz moderatorów

Skwara007
#2 Obserwator#

Zgodze sie... ryzyko istnieje zawsze. Tylko poprostu nie sprzedaje allegro jakos zawodowo i jeszcze nie przywyklem do takich sytuacji. A jak czlowiek sie naczyta ile roznego rodzaju oszustw oraz na jakie sposoby te osoby probuja ludzi "przekrecic" to az strach cos wystawic 🙂

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jak się boisz to zrób zdjęcia z wysyłki czy filmik z pakowania i zachowaj potwierdzenie. Wtedy masz podkładkę, a jak nie wyślesz to Ty będziesz ten zły...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Skwara007 Nie jesteś wstanie na100% się zabezpieczać przed wszystkimi ewentualnymi oszustwami, zapłacił należy zrealizować zamówienie.

oznacz moderatorów