anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka paczkomatem bez umowy własnej

protech_bielsko
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o wskazówkę - jak nadać przesyłkę do kupującego , gdy nie mam umowy z Inpost a kupujący taką właśnie metodę wybrał i taką opłacił ? To dawno wystawiana aukcja gdzie mogłem zaznaczyć wysyłkę ze standardowym narzuconym cennikiem InPost (8,99 zł) i tak to było kontynuowane. Ostatnio ktoś kupił mi towar z taką dawno ustaloną metodą wysyłki i jest kłopot : próbuję mu to nadać do wysyłki, to wasz system żąda ode mnie umowy własnej z InPostem - której nie mam, zakładałem że tu w allegro nadam prosto swoją przesyłkę w tej waszej cenie. A teraz nie mogę tak zrobić. Jak to rozwiązać ? Gdybym to zlecał poza allegro to zapłacę znacznie więcej niż narzucona niegdyś cena za usługę transportu, czyli dopłacam do interesu. Proszę o info, pozdrawiam : Adrian

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

protech_bielsko
#7 Wielbiciel#

Niestety, to jest dostępne tylko dla kont zwykłych, firmowe nie ma takiej opcji i przekierowuje mnie od razu do formularza umowy własnej, klucza API itp etc

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@protech_bielsko mając konto firmowe możesz skorzystać z Managera przesyłek InPost. Żeby nadać w narzędziu Wysyłam z Allegro konieczna jest umowa z przewoźnikiem, ale w Managerze nie ma tej konieczności 🙂
Wystarczy, że powiążesz konto Allegro i konto w Managerze. 
Aby to zrobić wejdź proszę tutaj, utwórz konto, następnie (upewnij się, że jesteś zalogowany na koncie Allegro, które chcesz połączyć oraz sprawdź proszę czy nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up)).
W Managerze przesyłek wybierz Allegro >  Import Allegro InPost. Na ekranie pojawi się przycisk "zarządzanie kontami", kliknij "dodaj nowe" określ dowolną nazwę dla konta i potwierdź klikając "powiąż". InPost przekieruje Cię na Allegro, gdzie dokończysz proces.
Na kolejnym ekranie wpisz kod autoryzacyjny (zostanie podany automatycznie) i wybierz "dalej", możliwe, że konieczne będzie ponowne zalogowanie do konta Allegro. Pojawi się komunikat "Udało się!", a gdy zamkniesz okno z kontem Allegro, powrócisz do Managera przesyłek. Kliknij tam proszę "gotowe". Powiązanie może potrwać kilka minut. W tej zakładce będziesz miał informacje o wszystkich powiązanych aplikacjach. 
Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję nadawania przesyłek, w razie problemów, napisz ponownie, chętnie pomogę 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów