anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto

monikor75
#7 Wielbiciel#

Jestem osobą prywatną i sprzedałam używaną drukarkę, kupujący po prawie miesiącu stwierdził że jest "niezgodna z opisem" i otworzył dyskusję (nie wiedzieć czemu między czasem allegro zablokowało mi konto na sprzedaż). Po długim czasie drukarka do mnie dotarła ale ZALANA TUSZAMI, ewidentnie widać że kupujący w niej "grzebał" a na koniec źle zabezpieczyła ją do transportu (mam zdjęcia) paczka nie była uszkodzona. Odmówiłam mu zwrotu gdyż na ten moment jest ona warta 0,00zł. Pisałam że mu odeślę do czyszczenia i wówczas zwrócę pieniądze lecz nie raczył się odezwać. Na ten moment dyskusja jest zamknięta a ja nadal mam blokadę. Co robić? Dodam, że mam konto 15 lat na allegro i nigdy takiego cyrku nie miałam.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

az1rael
#21 Demiurg#

Po 1 rozpatrzyć reklamację z niezgodności z opisem (czy klient zgłosił niezgodność z opisem pt nie działa?) Zeby to stwierdzic to musimy znac tresc oferfy oraz co napisal kupujacy w wiadomosci do ciebie bo nie jestesmy wrozki. Niezgodnosc z opisem np to: w aukcji towar nowy w realu uzywany, w aukcji kolor bialy w realu szary, w aukcji drukarka model w realu model y etc. Jezeli stwierdzasz odstepstwo miedzy trescia oferty a produktem to reklamacje nalezy rozpatrzec pozytywnie i uwaga po odeslaniu towaru oddac kase za towar i wysylke paczki do ciebie ale poniewaz towar ulegl uszkodzeniu zniszczeniu etc nalezy napisac pismo do kupujacego w ktorym argumentujesz pomniejszenie kwoty zwrotu o x% ze wzgledu na nieprawidlowe zabezpieczenie przedmiotu ktory w transporcie ulegl uszkodzeniu ( wygooglaj sobie odpowiedni artykul np z prawa transportowego, kodeksu cywilnego etc przy okazji na przyszlosc sie nauczysz co wolno kupujacemu i sprzedajacemu)  w miedzyczasie masz 7 dni od odebrania drukarki od przewoznika by sporzadzic protokul szkody i wyslac go kupujacemu bo to on sobie moze zlozyc reklamacje ktora mu przewoznik po 30dniach odrzuci raczej bo powola sie na niedostateczne zabezpieczenie towaru

oznacz moderatorów

monikor75
#7 Wielbiciel#

Opis był: Drukarka canon g3400 głowica do czystki a wg kupującego "Opis problemu: Zgodnie z opisem miała działać tylko zostawiać paski na wydruku. A drukarka świeci na kolorowo zgłaszając błędy." Do głowy mi nie przyszło że ktoś może źle zapakować drukarkę (karton był cały). A drukarka niestety działa przez zalanie nie chce się uruchomić nawet.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

odrzucić reklamację ze względu na brak możliwości weryfikacji roszczenia kupującego ponieważ nie zabezpieczył on drukarki w dostatecznym stopniu i uległa ona zniszczeniu (nie drukuje tak jak trzeba roszczenie kupującego, a teraz nie drukuje wcale)

oznacz moderatorów