anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakładanie sklepu na Allegro

wjcust
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Planuje założyć sklep internetowy, który będę prowadził po godzinach. Z racji tego z to ma być - przynajmniej na początku dodatkowy dochód, zdecydowałem, że chyba najlepiej będzie sprzedawać na allegro. 

Prosiłbym o porady jak zacząć. Jakich kosztów muszę się spodziewać ze strony allegro? Gdzieś czytałem, że nie dość że allegro nalicza prowizje od sprzedaży, która na kalkulatorze wyszła mi 10%, to jeszcze dodatkowo muszę płacić za wystawienie samego produktu na allegro a dodatkowo są różne opłaty w zależności od ilości sztuk. 

Jeśli chodzi o allegro Smart to muszę jakieś warunki spełnić żeby jako sprzedawca móc być Smart ?

 

Będę wdzięczny za każdą informację, która może mi się przydać podczas zakładania sklepu na allegro.

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@wjcust Oprócz prowizji od sprzedaży tylko w niektórych przypadkach płacisz za wystawienie przedmiotu - wszystkie opłaty i prowizje masz opisane tu; https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

Prowizją od sprzedaży są objęte także koszty wysyłki.

Aby sprzedawać ze Smart, musisz spełnić warunki opisane tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@wjcust Duże koszty obsługi to nie jedyny problem ,poczytaj dobrze zasady wystawiania w regulaminie Allegro bo coraz trudniej coś wystawić by spełniało wymagania regulaminowe .Dobra wiedza jest nieodzowna na starcie by zbyt szybko nie upaść. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wjcust zachęcam Cię do korzystania z bezpłatnych kursów Akademii Allegro. Znajdziesz tutaj kursy stworzone przez Ekspertów w konkretnych dziedzinach między innymi o opłatach na Allegro, katalogu produktów czy zasad dotyczących poprawnych opisów ofert. A z naszą pomocą poznasz trzy kroki do skutecznej sprzedaży. W razie pytań, chętnie Ci pomożemy 🙂   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów