anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakończyłem aukcję a klient twierdzi że kupił towar i przesłał pieniądze

Morou
#8 Zapaleniec#

Witam. Jak w temacie: Zakończyłem aukcję przed czasem... i taki dostałem komunikat, że akcja zakończona. Po czym następnego dnia dostałem środki na konto z payu. Dzwoniłem do banku skąd kasa to powiedzieli mi, że chyba za allegro (ale ja nie dostałem żadnego maila, że ktoś kupił towar, chociaż kwota się zgadza). Gdzie i do kogo napisać, zadzwonić, aby to sprawdzili... bo może jakiś błąd w synchronizacji nastąpił i klient kupił, zanim akcję zamknąłem ( zmieniałem parametry akcji w stosunku do tego produktu z katalogu i było, że zmiany czekają na autoryzację, i może coś się przywiesiło)

Proszę o szybką radę  bo klient wysłał środki 12stego a już jest 15ty a chciałbym jakoś sprawę właściwie rozwiązać, bo towar został sprzedany na innym portalu (mam podobny, ale droższy i nie wiem, czy klient będzie zainteresowany)

Dziękuję

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak kończyłeś tę aukcję a były już złożone oferty to wygrał ten co miał w danej chwili najwyższą ofertę i to do niego należy zakupiony przedmiot . Musisz z nim prowadzić dialog by nie robił ci problemów.

oznacz moderatorów

Morou
#8 Zapaleniec#

Sprawdzilem maile i wyglada na to że sprawa wyglądała tak:

Wystawiałem akcję na laptopa o konkretnych parametrach w standardowy sposob a nie przez allegro lokalnie. Wpisałem poprawne parametry i chciałem wystawić ale allegro zaczeło na mnie wymuszać dołaczenie do aukcji takiego samego produktu z katalogu. Ponieważ nie znalazłem identycznego kliknąłem najbardziej pasujący i wystawiłem akcję nie widzą że owy produk z katalogu podmienił mi parametry na znacznie mocniejsze co powodowało wysoką atrakcyjność oferty. Gdy się zorientowałem, poprawiłem parametry i oferty i zmieniłem dane w ofercie dołączonej z katalogu (żeby już mi nie podmieniło parametrów)... z maili wynika, że klient kupił model z tymi "zmienionymi na wyższe parametrami" ale to dziwne z aukcja dalej widniała, bo jestem pewny, że ją zamykałem. W każdym razie nie rozumiem tego wymuszania dodawania jakieś "podobnej oferty" z katalogu do wystawianego towaru. Tak czy siak, zamierzam powiedzieć klientowi, że wkradł się błąd i kupił towar, gdy allegro aktualizowało zmiany ( bo miałem wtedy status: czekaj na zaktualizowanie danych czy dane są weryfikowane) które same mi zmieniło na niewłaściwe... i zwrócić mu środki. Bo towar poszedł na innym portalu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/kiedy-jako-sprzedajacy-moge-odwolac-of...

jak tak bez powodu zakończyłeś to wygrywa ten co w danej chwili dał najwięcej, teraz dogadaj się z kupującym, przemyśl argumenty, zwróć kasę i czekaj co zrobi kupujący.

oznacz moderatorów

Morou
#8 Zapaleniec#

Akcuja była na "kup teraz"

oznacz moderatorów