anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupu w aplikacji allegro - problem przy płatności i podaniu danych do faktury

lianke
#7 Wielbiciel#

Od jakiegoś czasu zauważyłam problem z zakupami w aplikacji i na stronie allegro. Mam konto firmowe, większość produktów kupuję na fakturę podając dane firmy i NIP. Sprawdzam to przy wypełnianiu danych. Ewidentnie zaznaczam, że chcę fakturę na firmę z NIP. Później okazuje się, że sprzedawca dostaje informację "zakup bez faktury", traktuje mnie jako osobę fizyczną, fakturę wystawia na dane firmy bez NIP. Chyba aplikacja ma jakiś błąd, coś się pochrzaniło? To jest bardzo istotna sprawa, bo jeśli przy zakupie nie podamy nr NIP, to później takiej fv nie dostaniemy (niestety takie są przepisy w Polsce).

W związku z tym, że nie można skontaktować się z nikim z allegro, wysłać do nich jakiegoś maila na biuro obsługi, pisze tutaj.

Bardzo proszę o naprawienie tego błędu w systemie allegro.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lianke Cześć. 🙂 Podaj mi proszę przykładowy numer zamówienia, podczas którego składania podałeś dane do faktury, a sprzedający nie otrzymał takiej informacji. Zweryfikuję tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

lianke
#7 Wielbiciel#

Kilkukrotnie mi się to zdarzyło w przeciągu ostatnich 2 tygodni.

3e4aa960-977d-11ed-95d0-e1802b8ad5c6

0a2ba050-91db-11ed-9f30-1bf020ba6fb5

c74ada30-96b2-11ed-ae81-f1742cce7943

94767650-96b2-11ed-95ff-53cfc613e037

 

oznacz moderatorów

primates
#7 Wielbiciel#

W aplikacji zakup ponowny nie kopiują się dane do faktury - nawet apka się nie spytała czy skopiować dane do faktury

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lianke @primates Dziękuję za zgłoszenie, pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

lianke
#7 Wielbiciel#

Najgorzej, że teraz sprzedawcy nie chcą wystawić faktury z NIP. Mam problem z wyegzekwowaniem... A zakupy są do firmy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lianke coś mi tu nie pasuje 😞

że sprzedawca dostaje informację "zakup bez faktury"

Skoro zakup bez faktury to jakim cudem wystawiają fakturę ???

traktuje mnie jako osobę fizyczną, fakturę wystawia na dane firmy bez NIP

Kilkukrotnie mi się to zdarzyło w przeciągu ostatnich 2 tygodni. 

Ale nie zawsze ? może coś przeoczyłeś zamawiając, nie podałeś NIP 😞

Jeśli to problem, to dokonaj zwrotu konsumenckiego i dokonaj ponownie zakup podając dane do faktury 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

czarniutki2408
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem, dostałem teraz cztery paragony kwota łączna kilka tysięcy złotych i brak faktury. Proszę o pomoc w temacie 

oznacz moderatorów

primates
#7 Wielbiciel#

NUMER ZAMÓWIENIA

c86a82d0-9635-11ed-801b-49d70c3089f0
oznacz moderatorów

primates
#7 Wielbiciel#

Mnie na szczęście dostawca zna od lat więc wystawił bez problemu fakturę, ale musiałem o nią poprosić - dobrze, że zwróciłem na to uwagę, ponieważ przy kilkudziesięciu zakupach miesięcznie nie mam czasu na weryfikację, czy dane do faktury się skopiowały, czy nie

oznacz moderatorów