anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy od osoby fizycznej, a brak wpłaty

death-company
#7 Wielbiciel#

Witam 

sprzedałem rzecz przez kup teraz a kupujący teraz ani się nie odzywa oraz nie zapłacił za produkt co mogę teraz zrobić?

podejmowałem próby kontakty przez maile oraz telefonicznie.

sprzedaż odbyła się miedzy dwiema osobami fizycznymi.

proszę o info co mogę zrobić w tej sprawie.

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

gpz500
#12 Orędownik#

Po regulaminowych 7-miu dniach od zakupu wysłać do kupującego email informujący o rozwiązaniu umowy kupna-sprzedaży i wystąpić do Allegro o zwrot prowizji. 

Nic więcej.

oznacz moderatorów

death-company
#7 Wielbiciel#

średnio mnie to urządza, wolałbym przeprowadzić transakcje do końca,

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@death-company - i na tym Twoim pobożnym życzeniu się niestety kończy...

Tu masz jeszcze https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/problemy-transakcyjne/co-zrobic-gdy-kupujacy-nie-finalizu...

oznacz moderatorów

death-company
#7 Wielbiciel#

czyli jak ktoś kupi a Ty jako sprzedający np nie chcesz juz sprzedać to można poważne problemy ale jak kupujący się uchyla od wpłaty to nic mu nie można zrobić? 

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

Z grubsza jest tak jak piszesz.

oznacz moderatorów

death-company
#7 Wielbiciel#

rozumiem gdy sprzedawca jest firma ale nie osoba prywatna.

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@death-company - a to dlaczego? W obu przypadkach sprzedający jest tak samo bezsilny.

oznacz moderatorów

death-company
#7 Wielbiciel#

no tak ale w przypadku Firmy która sprzedaje przepisy określają iż można odstąpić od umowy zawartej na odległość natomiast te przepisy nie tycza się osób fizycznych z tego co czytałem.

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@death-company - tak, masz rację.

Ale pozostaje Ci tylko droga sądowa. Daj znać, jak otrzymasz wyrok. O ile to forum będzie jeszcze istniało...

oznacz moderatorów

death-company
#7 Wielbiciel#

dobre poczucie humoru z rana 🙂 spoko pewnie nic z tego nie wyjdzie bo kwota poniżej 200zł 

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@death-company - kwota nie ma znaczenia, ani to kradzież, ani oszustwo. Zapewniam Cię, sąd zajmie się tym przypadkiem z najwyższą możliwą powagą.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@death-company Jeżeli sprzedałeś na Allegro, wystąp o zwrot prowizji i zapomnij. Kupującego dodaj do Czarnej listy. Jeżeli na Lokalnym, nic nie zrobisz, bo tam prowizji nie ma. Jest opłata transakcyjna, a tej nie zwracają.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

death-company
#7 Wielbiciel#

czyli co, taka osoba jest bezkarni może bezmyślnie kupować co popadnie a później allegro nie ma żadnych narzędzi żeby zrobić z takim użytkownikiem cokolwiek? teraz wg mnie czarna lista za wiele nie wnosi bo i tak ludzie kupują bez założonych kont. 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Możesz skierować sprawę do sądu. Umowa została zawarta i trzeba się z niej wywiązać.

Tylko pytanie czy to wszystko warte tego zachodu? Chociaż może e-sąd wcale nie byłby taki straszny. Nie wiem, nie korzystałem.

Poczytaj/popytaj może na https://forumprawne.org/ - bardziej się czegoś dowiesz niż tutaj.

 

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@death-company dziękuję za Twoją sugestię, zachęcam do odczekania regulaminowych 7 dni i wystawienia przedmiotu ponownie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@death-company, jakbyś miał kontakty z sebixami to oni by wiedzieli co zrobić, kiedy ktoś kupuje i nie płaci 😂

oznacz moderatorów