anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy w licytacjach i jedna wysyłka

xzcom
#7 Wielbiciel#

Witam.

Czy jako sprzedający mogę coś ustawić w ustawieniach sprzedaży, aby osoba, która wygra np. 3 moje licytacje, mogła w prosty sposób opłacić te trzy przedmioty i JEDEN koszt wysyłki ? 

Pracownik Allegro podał mi przepis dla kupującego z anulowaniem płatności, ale przecież to nie ma żadnego sensu - wysyłanie kupującemu takiej instrukcji. Kiedyś działało to łatwo i inituicyjnie, teraz jest problem, bo kupujacy ma do opłacenia każdy przedmiot osobno wraz z osobną przesyłką. Sprzedaję jakieś drobiazgi i czasem koszt wysyłki jest wyższy niż cena pojedynczego przedmiotu - wysyłka wszystkiego jedną paczką jest logiczna. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli kupujący wygra 3 oddzielne licytacje, to musi w zakładce Kupione zaznaczyć te przedmioty i na samym dole kliknąć Zapłać. Inaczej do każdego zakupu doliczy mu koszt wysyłki.

Poza tym widzę, że masz ustawione w paczce maks. 1 sztuka i dopłata do kolejnej sztuki, zmień to.

Ustaw maks w paczce wiele sztuk i nie doliczaj dopłaty do kolejnej sztuki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xzcom z Twojej strony tylko możesz ustawić jedną wspólną opcję dostawy dla wszystkich produktów oraz ilość w paczce nie mniej niż 3szt. Ważne abyś w ustawieniach dostawy miał ustawione

Ustaw sposób obliczania kosztów dostawy

Jeśli klient kupi u Ciebie przedmioty z ofert, w których ustawienia metod dostawy różnią się od siebie, to:
zapłaci kwotę najdroższej dostawy

Kupujacy może połączyć zakup w panelu ,, moje zakupy poprzez kliknięcie zielonaego napisu ,, ZAZNACZ ,,

oznacz moderatorów

xzcom
#7 Wielbiciel#

Czyli rozumiem, że jeżeli w cenniku dla licytacji pojedynczego przedmiotu zaznaczę "maksymalnie w paczce" np. 5, to jesli kupujący wygra u mnie dwie licytacje (dwóch różnych przedmiotów z tym samym cennikiem dostawy), to wtedy zostanie mu naliczony jeden wspólny koszt dostawy, a jeśli przedmioty będą miały różne cenniki dostaw, to zostanie policzona najdroższa opcja (ale też tylko jeden koszt). 

Czy poprzez ZAZNACZ do się połączyć płatność za zakupy z licytacji i KupTeraz czy już nie będzie tak łatwo ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xzcom Tak , tu -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

,,Sposób obliczania kosztów dostawy ,,

musisz jeszcze zajrzeć czy masz prawidłowo ustawione .

oznacz moderatorów

xzcom
#7 Wielbiciel#

Nawet nie pytam po co i dla kogo takie "ułatwienie", kiedyś działało to wszystko intucyjnie.

Od obsługi dostałem taką odpowiedź: "W przypadku licytacji, bez względu na ustawiony cennik, nie ma możliwości automatycznego połączenia dostaw. Należy postąpić zgodnie z wcześniej przesłaną instrukcją. Bardzo mi przykro. "

Dziwne, że nie można było napisać tego tak jak tutaj, pytanie powtarzałem ze trzy razy i dalej to samo "nie da się"...

Dziękuję za podpowiedzi, będzie trochę łatwiej.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów