anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówienie na 3 produkty z dwóch hurtowni

kup__to
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Proszę o wyjaśnienie, bo pierwszy raz to robię.

Zamówienie nr 4edf8e13-c9da-11ec-adfc-e70d8bc00b1a.
1) udało mi się w końcu wygenerować etykietę dla DPD w formacie A6, tak jak chciała hurtownia, jednak na etykiecie są pełne dane kupującego, imię, nazwisko, adres i telefon, nie ma za do kodowanego adresu email wg wzoru "kod kupującego i sprzedającego + kod transakcji @ allegromail.pl".

Czy to oznacza, że w tym przypadku koszt kuriera DPD spada na mnie? Czy po prostu adres email kodujący kupującego i nr aukcji przyporządkowuje się tylko do paczek Inpost?
Jeśli w etykiecie DPD również powinien znaleźć się kodowany adres email zamiast danych kupującego, to jak to zrobić? Wysyłałam tą przesyłkę spod Allegro.

2) Ww. zamówienie jest na 3 produkty, z czego 2 mogę spakować do jednej paczki (idzie z hurtowni nr 1), a trzeci produkt idzie z hurtowni nr 2. Czy mogę wygenerować 2 listy przewozowe z dwoma oddzielnymi adresami odbioru? (odbiór kurierem DPD)

Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@kup__to 

1. nie każdy przewoźnik ma takie same etykiety, tak mail jest na etykietach paczkomat inposta DPD z tego co kojarzę nie ma maila 🙂

2. jeśli to smart to masz tylko jedną darmową etykietę, drugą jak potrzebujesz możesz wygenerować ale płatną 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kup__to
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedź, ale powiedz - ile kosztuje ta druga i kolejna etykieta?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kup__to jak nadajesz przesyłki allegro DPD - to masz wszystkie opłaty w cenniku https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iv-oplaty-za-opcje-dodatkowe

Allegro Kurier DPD (paczka do 31,5kg wagi rzeczywistej lub gabarytowej; najdłuższy bok max 150cm; suma szerokości, długości i wysokości max 300cm) [1] [2]
DPD_P1_KURIER
12,99 zł
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup (paczka do 20kg wagi rzeczywistej lub gabarytowej, najdłuższy bok max 100 cm; suma wysokości oraz obwodu (tj. 2x długość + 2x szerokość) max 250cm))
DPD_P1_PUNKTY
8,99 zł

 

A jeśli nadajesz przez własne narzędzia czy umowy to według umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kup__to
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂
Jednak potrzebuję na obecnym etapie wyjaśnienia jak "krowie na rowie" 😉
Wiem że w ramach Smarta za każdą paczkę Allegro potrąca sobie opłaty, wg cennika.

Czy jednak oprócz tego wygenerowanie kolejnej etykiety dla DPD pociąga jakąś jeszcze dodatkową opłatę?

Napisałeś
"2. jeśli to smart to masz tylko jedną darmową etykietę, drugą jak potrzebujesz możesz wygenerować ale płatną" <-- zrozumiałam, że oprócz opłaty wg załącznika 4 coś się jeszcze dodatkowo płaci?

Dodam, że mam 3 przedmioty w jednym zamówieniu, a cenniki ustawione tak, by w 1 paczkę wchodził 1 przedmiot. Mam więc teoretycznie możliwość wygenerowania 3 etykiet, jednak 2 przedmioty zmieszczą się w 1 paczkę, stąd na te 2 przedmioty mam jedną etykietę.
Pozostał do wysłania ostatni, trzeci przedmiot za wyrywającą z butów cenę 6zł.
Czy oznacza to, że oprócz 1,99 zapłacę za toto jeszcze coś więcej?

Uf.

Dziękuję za cierpliwość 🙂

oznacz moderatorów