anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłąta za wysyłke bez allegrosmart!

Hydrovep_pl
#7 Wielbiciel#

Nie spełniłem jeszcze warunków AllegroSmart! Jednym z wymogów w regulaminie jest utrzymanie cennika dostaw ustawionych przez allegro, gdzie paczka InPost to 8,99 zł. Normalnie płaciłem za wysyłke 12,99 zł (gabaryt B) Dzięki allegro będę mógł wysłać paczkę za 8,99 zł, które zapłaci kupujący czy ja muszę pokryć różnicę?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

daniel_net_pl
#11 Animator#

Po pierwsze, od 1 czerwca smart jest wyłącznie dla sposobów dostawy, które mają przedrostek Allegro, czyli np. Allegro Paczkomaty 24/7 InPost (nawet jak przy własnej umowie z InPostem zrobisz Paczkomaty 24/7 za 5 zł to i tak nie pojawi się już przy nich znaczek smart), po drugie nie masz możliwości dla Allegro Paczkomatów ustawienia wyższego kosztu niż 8,99 (możesz mniejszy, ale oczywiście do Allegro zapłacisz pełne 8,99, jeśli klient nie kupi ze smartem), po trzecie, również od 1 czerwca, jeśli klient nie skorzysta ze smarta (dowolnie czy powyżej, czy poniżej 40 zł), to zapłacisz prowizję od tych 8,99 z tym samym procentem, co towary, czyli jak towar za 10 zł z prowizją 8%, to od 8,99 Allegro potrąci ci także 8%, czyli dopłacisz (jak kupi ze smartem, to siłą rzeczy prowizji od wysyłki nie ma). Podsumowując, od 1 czerwca sprzedawcy (oprócz własnego sklepu Allegro), którzy nie mają wliczonego kosztu wysyłki w cenę towaru (co ma sens tylko przy bardzo drogich towarach) kompletnie nie jest w stanie przewidzieć ile zapłaci prowizji. Taka przewidywalność biznesu, to tylko z Allegro - i bądź tu mądry (po ang. smart).

oznacz moderatorów