anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fakturować koszt przesyłki, jeśli kupujący ma Smart?

ptrzone
#2 Obserwator#

Witam,

mam pytanie - czy sprzedający powinien zawrzeć na fakturze, którą wystawia klientowi koszt przesyłki, jeśli była ona realizowana przez Smart?

Spotkałem się z różnym podejściem - niektórzy dodają tą pozycję na FV w wysokości takiej, jaką by normalnie zapłacił kupujący który nie korzystałby ze Smart, a inni nie.

Dziękuję za odpowiedzi.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@ptrzone jak nie dostałeś kasy to jak chcesz to ująć na FV ?

Wystawiasz na to co dostajesz, to tak jak byś miał wysyłkę gratis co byś wtedy dał na FV ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Na razie allegro refunduje smart dla przesylek pocztowych / odbiór w punkcie , kurier / i to musisz ufiskalnić

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria czytać ze zrozumieniem nabijasz co dostajesz jak 0 zł paczkomat to nic jak 8 zł poczta to 8 zł nabijasz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Musisz ująć na fakturze wszystkie środki jakie otrzymałeś .Bywa w przypadku gdy klient prowadzi księgi handlowe i w takim przypadku występuje niezgodność pomiędzy fakturą ,a rozchodem . Klient w takim przypadku powinien Cię poprosić o nie umieszczanie kosztów przesyłki na fakturze , w tym przypadku koszt transportu jeśli u Ciebie występuje / refundacja od allegro / koszt przesyłki załączasz na paragonie 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a co w takim przypadku z ustawowym odstąpieniem od umowy, zaraz wchodzi również od firm, mam oddawać co na fv czyli jestem w plecy z kosmosu wzięte koszty wysyłki za które nie dostałem 😞 a co mam ująć w przypadku inposta gdzie nie płacę za wysyłkę mam 0 zł również w kosztach a zaraz dojdzie do tego poczta gdzie to allegro w smarcie się rozlicza z przewoźnikami 🙂

Na paragonie i FV piszemy to co dostaliśmy !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Koszty przesyłki zwracasz tyko konsumentowi . faktura =firma 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Dokładnie jak pisze @kostas11 . Uściślę tylko: klient dostaje fakturę/paragon na to co zapłacił. 

oznacz moderatorów

ptrzone
#2 Obserwator#

@kostas11  @akcesoria-net-pl @mdrogeria  praktycznie za każdym razem kiedy coś zamawiam z darmową przesyłką (Smart) to sprzedający uwzględniają na wystawianej FV koszt przesyłki w wysokości takiej jakbym nie miał Smart (np. to 8 zł). Czy rozliczenia pomiędzy sprzedającymi a Allegro (wyrównania za poniesione koszty wysyłki) wyglądają różnie i stąd biorą się takie różnice w podejściu?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Od 1 czerwca się wszystko zmienia , smatr pocztowy 0zł , rozliczenia tylko z allegro

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja zawsze wystawiam dokument na kase jaką otrzymuję od allegro

jeżeli allegro sobie coś dokłada do przelewu Kupującego to jest problem Kupującego i allegro nawet jeżeli prowadzi księgi handlowe

wiele firm z pełną księgowością Kupujących na allegro prosi mnie o faktury proforma za towar

i wtedy unikają tego problemu

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@ptrzone  na fakturę/ paragon nabijasz to co dostałeś. Nic więcej ani mniej. 

Endrju
oznacz moderatorów