anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłata za zamówienie

MAMY ROZWIĄZANIE!
RaWo99
#7 Wielbiciel#

Witam,

sprzedaję przedmiot w grze gdzie osoba ode mnie odkupiła natomiast w finansach allegro mam tylko prowizję ale nie widzę zapłaty ze strony kupującego. Otrzymałem maila w którym jest informacja ze płatność "sfinalizowana" natomiast boję się że może być to oszust. Czy na allegro od razu pojawia się opłata ze strony kupującego?

Proszę o szybką pomoc!

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
pinsplash
#21 Demiurg#

@RaWo99 Od kogo otrzymałeś tego emaila?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
RaWo99
#7 Wielbiciel#

h3ry3s157r@allegromail.pl

 

Dobra i wszystko jasne...

Czyli to jest oszustwo?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@RaWo99 Próba. To email od użytkownika. Odpisz że jak będziesz miał wpłatę na koncie w Allegro Finanse to wyślesz. Realnie jak będziesz widział pieniądze - a nie żadne potwierdzenia.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
RaWo99
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie co mogę teraz zrobić, ponieważ allegro pobrało mi prowizję.

Prawdopodobnie osoba już tej opłaty nie dokona bo do teraz twierdzi że wykonała przelew i czeka na przedmiot. Dodatkowo przed całą akcją skontaktowała się telefonicznie i twierdziła że czeka na przekazanie przedmiotu w grze.

Moje 2 jeszcze pytanko, czy w opłatach nadchodzących od razu po opłaceniu przez kupującego pojawia się wpłata?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RaWo99 To najprawdopodobniej próba oszustwa. Allegro nie wysyła takich maili, jeżeli nie masz pieniędzy, niczego nie wysyłaj, nie daj się oszukać.

oznacz moderatorów
RaWo99
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie co mogę teraz zrobić, ponieważ allegro pobrało mi prowizję.

Prawdopodobnie osoba już tej opłąty nie dokona bo do teraz twierdzi że wykonała przelew i czeka na przedmiot.

Moje 2 jeszcze pytanko, czy w opłatach nadchodzących od razu po opłaceniu przez kupującego pojawia się wpłata?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RaWo99 tak, pojawia się niemal natychmiast.

Ten już Ci nie zapłaci, to jakiś oszust. O zwrot naliczonej opłaty poproś Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
RaWo99
#7 Wielbiciel#

Jeszcze tylko zapytam, dla pewności ta wpłata pojawia się od razu w zakładce "nadchodzące opłaty"

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Na pewno pojawi się wraz z innymi tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Jeżeli wystawiałeś to na zwykłym Allegro, o zwrot opłaty - prowizji wystąp tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@RaWo99 Mieszasz i mylisz wszystkie możliwe zakładki.

"Nadchodzące opłaty" są kompletnie od czego innego. Prowizję naliczoną przez allegro, o której pisałeś w pierwszym poście, to widać w zakładce "Rozliczenia z Allegro" (która nie ma nic wspólnego z wpłatami od kupujących znajdującymi się tutaj).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RaWo99 W tej chwili płatność w Twojej ofercie jest rozpoczęta przez Kupującego, ale nie jest ukończona. Zgodnie z zasadami Kupujący powinien zapłacić za produkt w przeciągu 7 dni, więc w przypadku Twojej oferty Kupujący wciąż ma taką możliwość. Aktualny status wpłat możesz zawsze sprawdzić na dwa sposoby: 

Nie wysyłaj produktu, dopóki nie będziesz pewien, że środki znajdują się na Twoim koncie w Allegro Finanse. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
RaWo99
#7 Wielbiciel#

Okay, dziękuje bardzo za wyczerpująca informację.

Znaczy już teraz wiem że do wpłaty nie dojdzie. Próbowałem do dzwonić się na numer gdzie wcześniej kupujący do mnie dzwonił i próbował wyłudzić ode mnie przedmiot niestety w tym momencie ten numer jest już zablokowany.

Na wszelki wypadek wysłałem już przez formularz całą sprawę i mam nadzieje że allegro anuluje mi prowizję.

 

Pozdrawiam, 

Rafał!

oznacz moderatorów
Dawid_554
#8 Zapaleniec#

Witam. Właśnie przed chwilą miałem takie samo zdarzenie. Sprzedawałem przedmiot i po powrocie do domu widzę że ktoś 3 razy do mnie dzwonił na telefon i napisał SMS że zakupił przedmiot. Dostałem również 4 emaile od Allegro że ktoś zakupił przedmiot i jeden od osoby która go zakupiła że transakcja została sfinalizowana i że wszystko jest zapłacone. Zapaliła mi się lampka i postanowiłem wejść w Allegro i sprawdzić saldo konta. Oczywiście że było ujemne, a transakcja jest jako rozpoczęta. Polecam uważać. Na zapłatę radzę nie liczyć. Lepiej poprosić o zwrot środków. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RaWo99 @Dawid_554 Czy moglibyście przesłać mi zdjęcia lub zrzuty wiadomości mailowych, które otrzymaliście na spolecznosc@allegro.pl?

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Dawid_554
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  Mogę przesłać zrzut, ale czy nam to jakoś pomoże?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dawid_554 Tak, zrzuty tych wiadomości będą mi bardzo pomocne w dalszych działaniach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Dawid_554
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  a czy mógłbym skontaktować się z Panią poza Allegro Gadane? przez jakąś wiadomość prywatną itp? Czy Allegro Gadane w ogóle posiada pv?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dawid_554 Nie, ale prześlij mi proszę wiadomość na spolecznosc@allegro.pl. To najlepsza forma, ponieważ będziesz mógł przesłać mi te wiadomości mailowe bezpośrednio ze swojej skrzynki za pomocą opcji "przekaż dalej". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów