anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady reklamacji używanego towaru

TradePlay
#1 Nowicjusz#

Witam. Klient zgłosił zwrot butów podając powód reklamacja Buty używane z wadą którą producent naprawi. Zanim towar do mnie dotarł klient poinformował mnie że chce zwrotu pieniędzy bo tych butów już nie chce. Jakie mam prawa, bo klient twierdzi że jeżeli żąda zwrotu pieniędzy to muszę mu je zwrócić. Ile czasu mam na odesłanie naprawionych butów i co jeśli nie odbierze przesyłki ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

komis-bell
#21 Demiurg#

@TradePlay Przy pierwszej reklamacji nie masz obowiązku spełniać żądań kupującego
(Art.43d, pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta)

Możesz naprawić / wymienić / zlecić zwrot - decyzja należy do Ciebie.

Jeśli uznasz reklamację za zasadną i chcesz naprawić buty to nie ma tu żadnych konkretnych terminów ale naprawę musisz wykonać 'bez zbędnej zwłoki' i im szybciej tym lepiej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie że możesz przy pierwszej rekalamcji je naprawić, możesz zaproponowac obniżenie ceny możesz także zwrócić kasę. Masz wybór. a masz na to 14dni.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@TradePlay  Ten zapis o naprawie butów jest jakiś dziwny.  Będziesz odsyłał buty do producenta do naprawy? Kto to wymyślił?

Oczywiście że masz prawo  naprawić buty  jednak jeśli kupujący już teraz pisze że nie chce tych butów to na pewno  po naprawieniu wady znajdzie  kolejną wadę i przy kolejnej usterce i reklamacji będziesz musiał zwrócić 100 % kosztów łącznie z przesyłkami.

Zastanów się bo może rozsądniej przyjąć te buty jako zwrot konsumencki, możesz wtedy  obniżyć kwotę zwrotu jeśli buty są zniszczone, używane. Oczywiście  bezpieczniej za zgodą klienta, metodą negocjacji.

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. Już widzę jak klient się zgadza na odstąpienie od umowy i pomniejszenie kwoty zwrotu 😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@komis-bell  Pewnie że będą schody, ale próbować trzeba. Klient nie może pisać że nie chce butów, kupił i teraz powinien  wybrać albo rybka, albo akwarium...

Miał prawo odesłać nie zniszczone...

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie podobają mu się, jest nowy model i już.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TradePlay musisz pokazać swoją determinację, że nie zgadasz się na takie reklamacje w stylu już mi się niepodobają

znam osoby, które w ten sposób chodzą w nowych butach za darmo i jeszcze się tym chwalą

oznacz moderatorów