anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zastrzeżenie do wysokości prowizji - Laptopy

MAMY ROZWIĄZANIE!
_gordon
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Przymierzam się do sprzedaży laptopa (Clevo/Hyperbook). Zerknąłem do regulaminu opłat i prowizji, który mówi:

"Komputery" (podkategoria "Laptopy", "Komputery stacjonarne")
Wysokość prowizji zależy od ceny końcowej: do 1000 zł wynosi 2%, 1000,01 zł do 2000 zł wynosi 20 zł + 1,5% nadwyżki ponad 1000 zł, powyżej 2000 zł wynosi 35 zł + 1% nadwyżki ponad 2000 zł

 

Natomiast kalkulator opłat pokazuje mi 6,12% od wartości sprzedaży, czyli znacząco więcej. Widzę, że kalkulator pokazuje wartości zgodne z regulaminem dla popularnych marek laptopów (mój jest spoza listy), a wspomniane 6,12% dla podkategorii "Pozostałe". Regulamin nic nie mówi o tym "wyjątku".

Czego się spodziewać? Czy w przypadku faktycznego naliczenia na koniec aukcji prowizji w wysokości 6,12% można składać reklamację, bo regulamin nic nie mówi o większej prowizji dla mojego przypadku?

Pozdrawiam,
Konrad

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_gordon Jaką cenę laptopa podałeś, próbując obliczyć kwotę prowizji przy użyciu naszego kalkulatora?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
_gordon
#7 Wielbiciel#

Przy każdej sprawdzanej (1500, 2000, 2500 PLN) pokazuje mi 6,xx%.

Jeśli zmienię na inną podkategorię niż "Pozostałe", np. Dell, czy Samsung prowizja obliczana jest dokładnie tak jak w regulaminie.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_gordon @nat_not To nie chodzi przypadkiem o zmianę, gdzie prowizja we wszystkich podkategoriach "pozostałe" wynosi 6zł + 6% nadwyzki od jakiejś kwoty?

oznacz moderatorów
_gordon
#7 Wielbiciel#

Regulamin, a w zasadzie jego załącznik - https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4 - nic o tym nie mówi... Poza tym nie bardzo rozumiem zasadność ponad 3x większej prowizji dla innego laptopa niż marki popularne 😞

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Chyba chodzi dokładnie o to, tylko musiałbym mieć jakieś potwierdzenie 😄

photo.jpg

Hm, wtedy wychodzi na to, że przy cenie 1500zł, prowizja od 1450zł wynosi 87zł + 6zł = 93zł, jak w kalkulatorze przy kategorii Pozostałe

DarkStoorM_0-1598451297432.png

 

oznacz moderatorów
_gordon
#7 Wielbiciel#

Wygląda na to, że masz rację. Dziękuję za nakierowanie. No cóż, Allegro chyba tym razem na mnie nie zarobi, za swoją nieuzasadnioną zachłanność... 😞

oznacz moderatorów