anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty

Paulina_Klas
#8 Zapaleniec#

Witam czy to normalne że w przeciągu 24 godzin allegro drugi raz zawiesza mi konto 

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie:

- kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,

- zdjęcia dokumentu tożsamości umieszczonego obok Twojej twarzy (selfie).

 

 

Wczoraj im wysłałam przedmiot bokiem dowód odblokowali rano dziś , o 9 wystawiłem przedmioty na sprzedaż a o 12:07  znowu zawiesili i chcą zdjęcia selfie z dowodem  , no ile razy można potwierdzać w kółko że ja to ja  

specjalnie wyłudzają dane wrażliwe czy na jakiej zasadzie ciągle blokują ? 

nie mają zaznaczone że potwierdzałam wczoraj że dzisiaj znowu to samo ? 

ile wkółko razy można to wałkować  i kto mi zwróci po 2.90 zł za aukcje wyróżnienie  x2 wszystkie aukcje bo rozumiem że mogą sobie tak budżet budować bez wyróżniania 

 

był ktoś w takiej sytuacji ?

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

PromykSB
#11 Animator#

@_HolaOla_ 

Mowa o tych samych pracownikach, którzy nie podpisują się imieniem i nazwiskiem z "działu bezpieczeństwa transakcji", żeby móc kręcić wałki i nie narażać się na sprawy sądowe? Pewnie w takim wypadku i tak "gubicie dane" i "nie jesteście w stanie ustalić" kto w ogóle tą sprawą się zajmował.

No tak. Nie ma "możliwości" by połączona anonimowość i brak kompetencji nie prowokowały wręcz takich nadużyć. Wasi pracownicy nie rozumieją regulaminu, który napisaliście, co już pokazywane było gdzie indziej, a Pani postanowiła w tamtej sprawie schować głowę w piasek i wymownie milczeć. I Pani za tych pracowników ręczy? Gratuluję wiary w swoje korpo. Czeka Panią rozczarowanie.


PS: Blokowanie kolejnych użytkowników nie spowoduje, że będą milczeć. Nie spowoduje też zmiany ich podejścia do waszego serwisiku. Spowoduje tylko, że spraw nie będą wywlekać "tutaj", a publicznie wszędzie wokół. Dlaczego informacja o banie wraz z uzasadnieniem nie pojawiła się na mailu wspomnianego użytkownika?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PromykSB Nazwiska pracowników zajmujących się tego typu sprawami nie są ujawniane, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, która osoba zajmowała się daną sprawą, ponieważ wszystkich pracowników obowiązują takie same zasady i procedury. To, że nie ujawniamy tego typu informacji nie oznacza, że nie posiadamy historii przebiegu danego zgłoszenia (nie mówię tutaj o materiałach i załącznikach z danymi osobowymi, bo te są od razu usuwane). 

Możemy tutaj dyskutować, rozmawiać, wymieniać się poglądami i opiniami nawet do końca świata i o jeden dzień dłużej, bo po to między innymi jesteśmy na Allegro Gadane. Nie musimy się też ze sobą zgadzać, ale nie akceptujemy tutaj obrażania ani nas, ani innych pracowników Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@_HolaOla_ 

Powtórzę się po raz kolejny - obelgą by to było gdyby było nieuzasadnione.

Uzasadnienie tej wyimaginowanej obelgi ma Pani w innym wątku. W tym w którym schowała Pani głowę w piasek.

Skoro te uzasadnienie (jak i 3/4 pytań) zostało tam zignorowane - to tutaj się produkować nie będę.

PS: Ochrzanik za zbanowanie bez powodu był?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PromykSB Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi ode mnie na nurtujące Cię pytania, zawsze możesz oznaczyć mnie ponownie, tak aby Twoja wypowiedź nie zginęła wśród wielu, innych spraw, o których tutaj rozmawiamy. Nie chowam głowy w piasek, ale z uwagi na to, że wypowiadam się tutaj w różnych wątkach, gdybyś od razu przedstawił mi numery spraw, których wycinki przedstawiasz, na pewno krócej oczekiwałbyś na mój komentarz. 

PS. Nawet jeśli będę odpowiadać na pytania takie jak to, co da Ci taka odpowiedź? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#
@_HolaOla_

I ile razy mam tak oznaczać? 10? 20?

Proszę bardzo. Chowanie głowy w piasek i ignorowanie + odpowiedź fragmentaryczna:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-allegro-w%C5%82a%C5%9Bnie-zakaza%C5%82...

Olane:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-allegro-w%C5%82a%C5%9Bnie-zakaza%C5%82...

Olane uzasadnienie "obelg":
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-allegro-w%C5%82a%C5%9Bnie-zakaza%C5%82...

Odpowiedź na PSa potwierdziłaby w konfrontacji z zebraną dokumentacją "gubienie danych" i "brak możliwości ustalenia kto daną sprawą się zajmował". I mówimy to o sprawie drobnej, a nie wałkach jakie wspomniany wyżej "dział bezpieczeństwa transakcji" kręci.  
 
Mam Ci podlinkować więcej? 
 
Moim zdaniem to strata mojego czasu bo tutaj jeżeli zachodzą jakiekolwiek zmiany to są tylko i wyłącznie na gorsze. Ten stan trwa minimum od 2017 roku.
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ola, sami kiedyś twierdziliście, że zdjęcie nie jest potrzebne do weryfikacji , to skąd ta zmiana i wg allegrowiczki  Paulina_Klas  aż selfie i w tle dokument, Przecież kqazdego dnia kazdy może być inaczej uczesaNY, ostrzyżony, ufarbowany z podbitym okiem (troche fantazjuję, ale tak), do dokumentu musi byc konkretna poza, ucho takie a nie inne, a tu selfie?  A jakby ją ząb bolał i była spuchnieta?

oznacz moderatorów

murys3tysiace
#2 Obserwator#

Witam!
Ja obecnie jestem w takiej sytuacji i wydaje mi się to trochę śmieszne. 

oznacz moderatorów

Paulina_Klas
#8 Zapaleniec#

Ponownie Blokada nastąpiła dostałam email że zgodnie z 2.10 regulaminu (udostepnianie konta ) Pisałam że nie udostepniam nikomu konta i jest to moje konto dostałam odpowiedz że blokada zgodnie z regulaminem  2.13 proszę potwierdzić dane dowodem i zostanie zdjęta , nastąpiła któryś raz weryfikacja dowodem, odpowiedz znowu dostałam że z 2.10 regulaminu o co tu chodzi ??

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Paulina_Klas chodzi o to kto jeszcze się logował na swoje konto allegro z sprzętu który uzywasz do obsługi sprzedaży na koncie firmowym. Nie musi być to to samo urządzenie a może byc ten sam router czy net.

oznacz moderatorów

Paulina_Klas
#8 Zapaleniec#

męża brat ale na swoje konto sie logował , konto prywatne

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Paulina_Klas no to masz odbowiedź allegro wykryło powiązanie konta firmowego z jego po logowaniu się z tego samego urządzenia lub wifi. Pytanie czy coś zmalował czy tylko sprawdzają czy np z konta prywatnego nie łamiesz regulaminu na firmowym np nie podnosisz sobie statystyk jakości sprzedaży. Na przyszłość albo masz osobny net do konta firmowego i nikt nie loguje się przez niego na konta prywatne albo używasz stale usługi vpn bo jak ktoś na koncie powiązanym coś zmaluje to ci firmówkę zbanują zawieszą sprzedaż podadzą login konta powiązanego i se wyjaśniaj czyje to mogło być i co ten ktoś odjaniepawlił że poleciały bany na wszystkie konta powiązane z twoim

oznacz moderatorów

Paulina_Klas
#8 Zapaleniec#

ja mam konto prywatne , męża brat też ma konto prywatne a internet z stałym ip mamy

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael "używasz stale usługi vpn" - a to zabawne, bo każdy kto skorzysta z tego VPN-a potencjalnie będzie miał ten sam adres IP 😉 Przed chwilą pisałeś, że lepiej nie korzystać z tego samego "internetu". 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Vpn szyfruje ip i zamienia za każdym razem na inny czyli każdy nowy użytkownik co przylezie i się zaloguje na swoje konto allegro poleci z innego ip i potem nie będzie powiązania no oczywiście to co już sie powiązało to na wieki wieków amen chyba na forum raz był post że się chlop z laską rozszedł a po 7 latach dostał bana na firmowe bo panna reklamacji nie rozpatrzyła całe szczęście pokojarzył nicka bo po samych cyferkach to kaplica i nie do odbanowania konto

oznacz moderatorów

Paulina_Klas
#8 Zapaleniec#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ no tak tylko to jest moje konto , i tylko moje przecież nie moga od tak  blokować szwagier nie ma blokady tylko ja ten sam adres mamy ip , czasem u niego loguje on u mnie , 2.13 potwierdzone x razy i znowu dziś potwierdzone wtedy napisali że jednak 2.10 , mój dowod jest wysłany x razy już x osób pewnie go weryfikuje mając okazje wyciągnąć go 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael "Vpn szyfruje ip i zamienia za każdym razem na inny czyli każdy nowy użytkownik co przylezie i się zaloguje na swoje konto allegro poleci z innego ip" 

Znaczy chcesz mi powiedzieć, że hostingi współdzielą adresy bo nie ma już wolnych ale w VPN każdy ma NOWY NIE UŻYWANY WCZEŚNIEJ ADRES ... nie no takie usługi to ja szanuj. Jeszcze to szyfrowanie ! 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek nie wiem jak to działa dokładnie ale testowałem vpn dolączony do bitdefendera kilkanaście dni bo mi kolega wypożyczył na 1 stanowisko sprawdzić czy mnie mój prywatny dostawca netu nie robi w jajo na szybkości usługi testowałem upload pink i download łącza i jak się np przełączyłem na francję to usluga netu działała szybko i reklamowałem u dostawcy że se w ciula leci z dowodami na to. Co do allegro to jak wchodziłem w profil to za każdym razem miałem logowanie z innego ip jakbym się 20x dziennie zalogował to miałem 20 różnych ip w ost logowanie tylko musiałbym włączać i wyłączać vpn np restartować kompa bo wiadomo że na 1 sesji miałem cały czas ten sam

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael "za każdym razem miałem logowanie z innego ip jakbym się 20x dziennie zalogował to miałem 20 różnych ip w ost logowanie tylko musiałbym włączać i wyłączać vpn np restartować kompa bo wiadomo że na 1 sesji miałem cały czas ten sam" 

Adres IP może mieć 4 294 967 296 kombinacji, w tym są adresy dla sieci prywatnych etc. 
Podobno podłączonych do internetu jest 22 miliardy urządzeń, jestem przekonany, że każde to urządzenie może dostać codziennie 20 nowych adresów IP 😉 

W dużym uproszczeniu 

VPN jak sama nazwa wskazuje - wirtualna sieć prywatna - działa dokładnie tak samo jak router w Twoim domu, podłączasz tam 2-3 komputery które mają swoje adresy IP (pewnie 192.168.X.X) i On dla każdego z nich zamienia ten adres na Twój zewnętrzny (optymistycznie unikalny) adres... VPN robi dokładnie to samo tylko wykorzystując infrastrukturę internetu a nie Twoje domowe kable czy wifi. (aaa bo za każdym razem masz inny adres, nic nie stoi na przeszkodzie aby router w domu przydzielał każdemu komputerowi inny adres IP "zewnętrzny" albo je zamieniał, tylko ta pula jest zawsze ograniczona i np u mnie 1 adres kosztuje 10 zł / miesiąc ) 

Reasumując, nie można na podstawie adresu IP stwierdzić, że łącząca się z witryną osoba to ta sama osoba która robiła to 10 dni temu z tego samego adresu IP, i VPN nic w tej kwestii nie zmienia bo nie stosuje magicznego rozmnożenia adresów. 

Jakimś tam promyczkiem nadziei mogą być adresy IPv6 - mamy ich ok 340 undecylionów - słyszałem, że to dużo. 

PS: To co napisałem oczywiście nie zmienia faktu, że mamy techniki które z dużym prawdopodobieństwem lub z pewnością mogą nam powiedzieć, że X użytkowników zalogowało się do witryny z tego samego urządzenia. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tylko jak sprawdzałem szybkość neta to lokalizacje pokazywało np francja izrael etc a nie polska na moim routerze no i jest jeszcze forumowy troll ktorego po ip jakos allegro nie moze namierzyc wszak kazde nowe konto by mu banowali instant jakby mieli to ip 

oznacz moderatorów

Paulina_Klas
#8 Zapaleniec#

a internet on ma odemnie faktycznie ale co to ma do tego to jak w jednej firmie dużej by mieli wspolny internet to wszystkich blokują ?

oznacz moderatorów